Programma Koninginnedag Auto ondersteboven op snelweg Lentebingo in Zespunt Kevin Blom fluit jeugdtoernooi 23 april 2011 Feest bij Thomashuis De IJssel klopt Messemaker 3 M®®RDRECHT HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 13 APRIL 2011 43 Vrouwen van Nu proeven oud-Hollandse likeuren c Voetbal Moordrecht F1 Excelsior Rotterdam F2 Zorg kan anders en beter Schaken Hi Hans van Putten, Yvette en Ruurd Visser. Moordrecht - Ruurd en Yvette Visser zijn in augustus 2009 gestart met het Thomashuis Moordrecht, inmiddels zijn bijna alle kamers bewoond en zater dag 9 april was het tijd voor een feestje. De oprichter van Thomashuis, Hans van Putten, sprak, evenals oud-wethouder Tamara Venrooy en wethouder Henk van der Torn. Er waren hapjes en drankjes en er werden ballonnen op gelaten in de feestelijk aangeklede tuin. Door Marianne Fortuin Een Thomashuis is een kleinschalige woonvorm voor acht volwassenen met-een verstandelijke beperking, die wordt geleid door twee intern wonende zorgondernemers. Zij vor men een constante factor voor de bewoners en hun ouders/verzorgers. Thomashuis is een formules van De Drie Notenboomen BV uit Gouda, gestart in 2003 en gericht op het beter, goedkoper en leuker maken van de zorg. Ruurd Visser vertelt waarom hij en zijn vrouw voor een Thomashuis ge kozen hebben. "We werkten allebei in een grote instelling en zaten meer achter de computer zorgplannen te schrijven dan met cliënten bezig te zijn. Je kunt een Thomashuis niet zelf financieren en zo kwamen wij met Hans van Putten in contact. We hebben een v.o.f. opgericht en huren het pand. We hebben drie mede werkers, een stagiaire en een interi- eurverzorgster. We zien het niet als werk, maar wonen hier als een groot gezin met onze acht bewoners." Hans van Putten sprak als eerste de grote groep gasten toe: "Ik ben ont zettend trots en blij. Tien jaar terug had ik een droom. Mijn zoon Tho mas zou in een huis kunnen wonen met een tuin, met twee mensen die voor hem zouden zorgen. Een droom is leuk, maar je moet ook een beetje durven. In 2003 heb ik gepraat met heel veel mensen in de sector. We zijn nu een stuk verder en gisteren is het honderdste huis gekocht. Men sen uit de zorg dromen ook, dat het anders en beter moet, zonder 85 for mulieren en 24 briefjes. Hier staan twee fantastische ondernemers!" Tweede Kamerlid Tamara Venrooy ging twee maanden geleden bij Ruurd en Yvette Visser op de kof fie en hoorde hoe zij met het Per soonsgebonden Budget (PGB) wer ken. Venrooy: "De discussie hierover is een lastige. Mijn inzet is dat het PGB voor mensen die levenslang zorg nodig hebben behouden blijft. Wat jullie hier hebben is het waard om voor te vechten in Den Haag. Als laatste sprak wethouder Henk van der Torn, die wethouder Jan Verbeek verving: "Ik wil iedereen die hier woont en ook de bezoekers fe liciteren. Ik denk dat Moordrecht en onze gemeente rijker zijn geworden, met zulke bevlogen mensen." Moordrecht - Vrouwen van Nu gaan, samen met de dames van Passage, op 27 april oud-Hollandse likeuren proeven. Drankjes, ont staan in een periode vol bijgeloof, bij vreemde bizarre volksgebruiken of als medicinale heksendrankjes. Elk drankje, met namen als Bruids tranen, Naveltje Bloot en Hempje licht op, kent een eigen, vaak hila risch verhaal. Circa vijftig soorten passeren deze avond de revue. Er is tevens een aantal likeuren zonder alcohol. De avond vindt plaats in de Zespunt aan de Molenlaan 1a en begin-t om 20.00 uur. Leden betalen 5,- euro; niet-leden 7,50 euro. Moordrecht - Het Korps landelijke politiediensten (KLPD) heeft vrij dag 8 april twee automobilisten aangehouden na een verkeersruzie op de A20 ter hoogte van Moor drecht. Omstreeks 8.25 uur kwamen de twee auto's, waarmee ze reden, met elkaar in botsing. De hulpdien sten rukten uit voor een mogelijke beknelling, maar hiervan was geen sprake, er vielen geen gewonden. De mannen zijn 27 en 37 jaar oud en komen uit Vlaardingen en Zoe- termeer. Het KLPD vraagt getuigen, die nog niet met de politie hebben gesproken, contact op te nemen via 0180-635600. Vanwege het onge val en de afhandeling daarvan was slechts één rijstrook beschikbaar voor het verkeer. Dit had enkele kilo meters file tot gevolg. Moordrecht - De Oranjevereniging Moordrecht organiseert voor Ko ninginnedag, zaterdag 30 april, di verse activiteiten. Op dorpsplein De Smidse vindt de traditionele markt plaats. Een kraam huren is moge lijk; voor verenigingen bedragen de kosten 25,- euro; voor particulieren 50,- euro. Reserveren kan via 0182- 372366. Op het dorpsplein kunnen kinderen meedoen aan spelletjes en puzzeltochten en ook de Scouting Moordrecht en de Brandweer geven hier acte de présence. Het Moor- drechtse Shantykoor verzorgt haar eerste, officiële, optreden in de po diumtent op het dorpsplein. Kinderrommelmarkt De kinderrommelmarkt vindt plaats op de Kerklaan, aan beide zijden op het trottoir, alleen niet voor de winkels, omdat deze in de ochtend geopend zijn. Vooraf aanmelden is niet nodig; wel wordt een ieder ver zocht aan het einde van de dag alle niet verkochte spullen zelf mee te nemen. Binnenkort valt het programma boekje van de Oranjevereniging bij iedereen in de brievenbus. Voor meer informatie: www.moordrecht-oranje.nl. Moordrecht - In de Zespunt aan de Molenlaan 1 wordt voor vrijdag 15 april een Paas- en lentebingo geor ganiseerd. Er worden twaalf ronden gespeeld waarbij diverse, huishou delijke, prijzen te winnen zijn; drie per ronde. De bingoavond begint om 20.00 uur. KI0S4KIDS JEUGDTOERNOOIEN VOETBALVERENIGING Wordt verwacht op Aanvang wedstrijd 11.00 uur Foto: Rob de Jong Moordrecht - Jeugdtoernooi 1 van Voetbalvereniging Moordrecht heeft een aantrekkelijk affiche, UEFA- scheidsrechter Kevin Blom fluit zaterdag 23 april om 11.00 uur de wedstrijd Moordrecht F1 tegen Ex celsior Rotterdam F2. Op deze dag, die in het teken staat van Roots- 4Kids, worden vierentwintig teams uit de omgeving verwacht. Naast de wedstrijden van 9.00 tot 17.00 uur zijn er meerdere blikvangers op Het Lage, de deelnemers kunnen voor 1,- euro kans maken op de penalty bokaal en er is een loterij met voet- balprijzen. Moordrecht - Tegenstander van De IJssel in de laatste RSB wedstrijd was het derde team van het Goudse Messemaker. Een wedstrijd waar weinig meer dan de eer op het spel stond. Al snel stond er een 3-0 stand op het scoreformulier door winstpartij en van Frank Visser, invaller Gerard van der Wouden en Justin Jacobse. Bij Léon Jacobse verliep het echter niet naar wens. Tegenstander Theo Huijzer had voor het ingeleverde materiaal prima tegenkansen ver kregen, wel ten koste van veel be denktijd. Hierdoor ging hij akkoord ging met het remiseaanbod; 3,5-0,5. Ook bij Pim te Lintelo vervloog het voordeel. Bij oplopende tijdnood verspeelde hij zijn voordeel en ging het punt naar de tegenstander; 3,5- 1,5. Bij Hans Lodeweges tegen Henk van der Wösten bleef het spel in evenwicht en in de slotfase viel er in een toreneindspel met gelijk aan tal pionnen niet meer dan remise te> noteren; 4-2. Topscorer Ad Multem streed tegen Diko Kalkdijk lang voor de winst. In een gelijkstaand eind spel viel er echter ook hier niet meer dan remise te halen; 4,5-2,5. Frank van de Pavoordt dolf in zijn par tij tegen Bas Luiten het onderspit; 4,5-3,5. Daarmee sloot het vorig jaar naar de eerste klasse gepromo veerde team de competitie af met een uitstekende tweede plaats in de eindstand. Net als het eerste team sloot ook hef derde team van De IJssel af met een 4,5-3,5 zege.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 43