Groenewegselectie verzamelt negen punten Moerkapelle krijgt loon naar werken Nieuw Nederlands Record en WK limiet voor Bastiaan Lijesen NieMo niet in gevaar bij hekkensluiter Groeneweg naar kwartfinale beker Nieuwerkerk zet Zwervers eenvoudig opzij Simpele overwinning Groeneweg Veel persoonlijke fouten bij NieMo HART VAN HOLLAND SPORT 13 APRIL 2011 47 Voetbal Voetbal Zwemmen Waterpolo Voetbal dames Voetbal Voetbal. Waterpolo Zevenhuizen - Het derde elftal van Groeneweg pakte op de zonovergo ten zondag 10 april het kampioen schap en het tweede speelt dankzij de 2-3 overwinning bij Nieuwerkerk volgende week om het kampioen schap. Om de dag in stijl af te sluiten zou het eerste elftal van Groeneweg bij winst tegen Bodegraven zichzelf veilig spelen. Na een minuut stilte vanwege de tragische gebeurtenis sen in Alphen begon de wedstrijd. Bodegraven speelde goed maar kon geen vuist maken tegen de uiste kende verdediging van Groeneweg. Groeneweg opende de score; na een verpletterend schot van JP Hordijk veranderde de bal nog van richting via Bart Eindhoven waardoor de keeper kansloos was. Groeneweg mocht ook voor de 2-0 tekenen; de linksback speelde op knullige wijze de bal terug op zijn keeper waardoor Erwin Hof lachend zijn doelpunt mee kon pikken. Groeneweg leunde vervolgens wat achteruit waardoor de gasten mo gelijkheden kregen. Een drietal goede voorzetten werd op een haar na gemist. Dankzij dee missers werd Groeneweg wakker geschud en via een goede voorzet van JP Hordijk kon Erwin Hof zijn Moerkapelle - Moerkapelle reisde zaterdag af naar Vlaardingen west vóór de wedstrijd tegen W CION. Na een tumultueus begin met veel overtredingen, blessures en kaarten begon Moerkapelle iets meer grip op de wedstrijd te krijgen en over en weer ontstonden kansen in het aantrekkelijke duel. Na een half uur beging de nummer 10 van CION een te harde overtreding op het scheen been van Lips. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt om de hiervoor de speler zijn tweede gele (rode) kaart te tonen. Uit de vrije trap wist Salle- velt de bal langs de keeper van CION te werken maar van grote afstand floot de scheidsrechter deze goal af. In de derde minuut na rust behoede keeper Dubbis Moerkapelle met een katachtige beweging voor een ach terstand op een perfecte inzet van CION. Daarna ging het spel over en weer. CION aanvallen en Moerkapel le hoe langer hoe meer counteren. Tien minuten voortijd was het Brend Hoogma die een lange bal ontving, naar rechts uitweek en de bal keu rig langs de uitkomende keeper van CION wist te plaatsen. Moerkapelle kreeg nog meer vat op het spel en Van Dommele kon enkele minuten voor tijd de bal met een keurige lob vanaf de rand van het strafschopge bied over de keeper van CION onder de lat in het doel plaatsen. Door deze uitslag klimt Moerkapelle opnieuw een plaatsje en staat nu achtste op de ranglijst met 33 pun ten uit 21 wedstrijden. tweede goal scoren: 3-0 ruststand. De tweede helft was een formaliteit. De uitstekend spelende JP Hordijk Zevenhuizen - De dames van Groe neweg speelden dinsdag 29 maart tegen Nootdorp. De tegenstander werd direct onder druk gezet, wat in de vijfde minuut een 1-0 voorsprong opleverde door Wendy Vuik. in de dertigste minuut zorgde Wendy Tichem voor de 2-0. Groeneweg leek op rozen te zitten, maar kwam be drogen uit, want na de rust speelde Nootdorp een stuk feller en werd Groeneweg op haar beurt onder druk gezet, waarbij Nancy Hol nog een paar mooie reddingen in het doel verrichte. In de 80e minuut wist Nootdorp toch door de verdediging Nieuwerkerk aan den IJssel - Met twee treffers binnen twaalf minuten, nam Nieuwerkerk afstand van 'buur man' Zwervers en die voorsprong kwam in de rest van de wedstrijd niet in gevaar. Dat de weg naar de titel niet een voudig is, beseft de ploeg van trainer Ronald Klinkenberg maar al te goed. Na de deceptie bij Olympia kan de ploeg zich nauwelijks nog misstap pen veroorloven en is winnen num mer één opdracht. Daar slaagde het dus in vandaag, alhoewel de talrijke toeschouwers behoudens het veel belovende eerste kwartier het daar liet vanuit een individuele actie Er win Hof nog maar eens scoren: 4-0. Groeneweg doet weer mee. heen te dringen; 2-1. Met nog tien minuten te spelen was het alle hens aan dek voor Groeneweg en met veel kunst- en vliegwerk wist men de overwinning veilig te stellen, waar door Groeneweg nu door is naar de kwartfinale van de beker. Op donder dag 7 april speelden de dames van Groeneweg een inhaalwedstrijd uit tegen Gouderak. Voor de rust wist Groeneweg een aantal kansen niet te benutten; pas in de twintigste mi nuut van de tweede helft wist Cansu Yigit het eerste Zevenhuizense doel punt te scoren. Tien minuten voor tijd zorgde zij ook voor het tweede doelpunt; eindstand 0-2. na meer van het mooie weer moes ten hebben dan van het vertoonde spel. Nieuwerkerk vond de tussen stand van 2-0 klaarblijkelijk prima en Zwervers had aanvallend te wei nig in de melk te brokkelen om er een echte wedstrijd van te maken. Halverwege de tweede helft kreeg Nieuwerkerk de handen van de eigen aanhang wel op elkaar toen Robert Visser zich slim vrijliep en met een fraaie kopbal, uit een goed genomen hoekschop van Remco Langerveld, zijn ploeg met een derde treffer he lemaal in veilige haven bracht. Volgende week staat de uitwedstrijd met Dilettant op het programma. Eindhoven/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Bastiaan Lijesen nam afgelo pen weekend deel aan de Swimcup in Eindhoven. De Nieuwerkerkse zwemmer, die traint bij Jacco Ver- haeren voor PSV Eindhoven, had zich maanden voorbereid om dit week end om een ticket te bemachtigen voor de Wereldkampioenschappen, welke komende zomer in Shanghai plaatsvinden. Vrijdag 8 april behaalde Lijesen zijn WK-limiet op de 100 meter rugslag met een tijd van 54.31, tevens een persoonlijk record is. Zaterdag 9 april verraste Lijesen iedereen door NieMo bouwde de zege in het Ri- vierabad in Spijkenisse regelmatig op. Van 1-0 in periode één werd het 4-1 in de tweede periode. De Kemp vis, dat het vooral moest hebben van twee sterke midvoorspelers, strib belde daarna nog even tegen, maar dichterbij dan 5-7 kwam de degra dant niet. Al vond trainer/coach Sander Boer dat de zege te laag was uitgevallen. "Het is goed dat we zo Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De vrouwen van WSG Nie- Mo-Van Vliet bleven tegen ZWS uit Vlaardingen steken op een 7-7 ge lijkspel. Nadat Denise Boereboom de thuisclub aan het begin van de vierde periode op 7-5 schoot, leek de zege voor het grijpen. Maar de bezoekers kwamen met twee doelpunten in de slotfase alsnog terug. Opvallend was Zevenhuizen - De dames van Groeneweg begonnen fel aan de wedstrijd in en tegen Stolwijk en hadden vanaf de eerste minuut de wedstrijd in handen. Stolwijk kwam niet van eigen helft en in de der tiende minuut was het Simone de Jonge die met een hard schot de 0-1 scoorde. In de vijftiende mi nuut scoorde Linda de Koster de 0-2. Stolwijk had geen antwoord en Groeneweg domineerde de wed- met een tijd van 24.04 een nieuw Nederlands Record te vestigen en daarmee de snelste Nederlander ooit op de 50 meter rugslag is geworden. Het oude record van 25.08 stond sedert augustus 2009 op naam van Nick Driebergen. De WK-limiet werd op 0,02 gemist voor deze afstand, maar deze afstand zal Lijesen on getwijfeld ook gaan zwemmen in Shanghai, daar hij voorde 100 meter rugslag een persoonlijk limiet heeft. Lijesen heeft zich tot doel gesteld om als eerste Nederlander onder de 25 seconden te zwemmen op de 50 meter rugslag. veel kansen scheppen, maar het ren dement moet omhoog. We maken in de aanval nog vaak de verkeerde keuzes." Door de overwinning blijft NieMo in de race om de vierde plaats De Zijl één punt voor. Beide teams spelen in de laatste speelronde tegen een ploeg uit de topdrie. NieMo ontvangt de nummer twee AZC, De Zijl gaat op bezoek bij de nummer drie WZK. het hoge aantal persoonlijke fouten: elf voor NieMo en zeven voor ZWS. Denise Boereboom, die vijf keer scoorden, haalden samen met Lud- milla Wolters het einde van de wed strijd niet vanwege drie p'tjes. De da mesformatie staat in het klassement vierde en kan nog één plaatsje stijgen als op de laatste speeldag gewonne:. wordt bij GZC DONK in Gouda. strijd, er werd goed gevoetbald en de kansen waren legio. In de ze venendertigste minuut was het Nancy Hol die de 0-3 maakte. Na rust hetzelfde beeld, een aanval lend Groeneweg. Na twee minuten was het Michelle Beerden die voor 0-4 zorgde. Acht minuten na rust scoorde Patricia van der Hoek de 0-5. Hierna geloofde Groenweg het wel en speelde de wedstrijd op het gemak uit. Jos Pieter Hordijk een uitblinker op het middenveld. Nieuwerkerk aan den IJssel - De waterpoloërs van WSG NieMo-Van Vliet wis ten in de uitwedstrijd tegen De Kempvis niet hard door te zetten. Tegen de al gedegradeerde thuisclub had de ploeg weer veel kansen nodig om te scoren. De 10-6 zege was een magere afspiegeling van de kansenverhoudingen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 47