Jubilerende Zevenster: van bejaardenhuis tot modern woonzorgcentrum Opbrengst Hartstichting Foto-expositie ijsabstracten Paasworkshop Raad van State weigert aanpassing bestemmingsplan Gouweknoop Clubkampioenschap Geraniummarkt en tuinaccessoires HARTVAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MEORKAPELLE 13 APRIL 2011 Raad van State - uitspraak C Vissen Zevenhuizen - De Zevenster is volop in het nieuws dit jaar: het zorgcentrum is bezig met nieuwbouw en viert haar veertigjarig bestaan. "Het is een druk ke, maar ook heel gezellige periode." Aan het woord is directeurbestuurder Wim Ansen. "Het jubileum is natuurlijk in de eerste plaats het feest van onze cliënten, maar ook de medewerkers en vrijwilligers worden extra in het zon netje gezet. Door Karin Jongkind (TekstUeel) De Zevenster heeft ongeveer 85 bewoners, 150 a 160 medewerkers en ruim 120 vrijwilligers. In ons centrum vinden daarnaast lokale activiteiten plaats van onder meer het Rode Kruis, de Bridgevereniging, ouderenbond ANBO en de Vrouwen van Nu. Dat is in het kader van in tegratie en maatschappelijke be trokkenheid erg belangrijk voor ons Zorgcentrum. Ook bieden we een aantal stageplekken voor scholieren aan. Wij hebben dus een behoorlijke belangrijke functie voor het dorp. Om er zeker van te zijn dat we voor iedereen iets leuks organiseren, is een jubileumcommissie ingesteld, met vertegenwoordigers uit ver schillende geledingen. Iedere maand worden verschillende activiteiten gehouden en iedere maand laten we een speciale wens van een bewoner uitkomen. In dit kader brachten we onder meer al een bezoek aan Bak kerij Gerritsen." De Zevenster werd in 1971 geopend. "Het initiatief om te komen tot een Zevenhuizen/Oud Verlaat - Bij de onlangs gehouden collecte van de Nederlandse Hartstichting is een bedrag van 3.668,57 euro opge bracht, waarvan 431,09 euro in Oud Verlaat. De organisatie dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - In de vestiging Ze venhuizen van bibliotheek De Groe ne venen is van 4 april tot 5 mei een foto-expositie te zien zijn van Marly Smit-Van den Berg. Eerder was er werk van haar te zien in de bibliotheek, het betrof toen werk gemaakt rondom de Rotte en foto's van zware stoere machines. Nu exposeert zij met abstracte kunst. Het onderwerp is 'ijs'. Zevenhuizen - Voor de paaswork shop op vrijdag 15 april bij Flowers 8t Feelings aan de Dorpsstraat 53 zijn nog enkele plaatsen vrij. Onder leiding van Sandra Wessels wordt een origineel paasarrangement De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de bi bliotheek. gemaakt. De workshop begint om 19.00 uur. Voor meer informatie en aanmel den: www.dezevenmuzen.nl chttp www.dezevenmuzen.nl/> Er is dit jaar meer te koop dan tuin planten.' Wereldwinkel Z-M staat ook op het plein, met een kraam vol tuinaccessoires, zoals windgongen, eenden, vogelkringen, stenen dieren, tuinstekers met vlinders of libellen, vogelhuisjes, een gieter, windlichten enzovoort. In de winkel er vlakbij is nog meer keus. De Lionsclub en de Wereldwinkel hebben eerder samen gewerkt. Zo stelde de Wereldwinkel bij het Li- onsconcert van 18 maart een ge schenkpakket beschikbaar voor de loterij. Op de geraniummarkt stfeunt de Wereldwinkel echter niet de plaatselijke doelen van de Lionsclub, maar zoals altijd de producenten in de ontwikkelingslanden. centrum voor bejaardenhuisvesting werd al vier jaar daarvoor genomen door de gemeente, twee woningcor poraties en twee kerken. Het was een unieke samenwerking. Zevenhuizen was namelijk relatief klein, maar de plannen waren groots. De doelstel ling van De Zevenster was destijds aanzienlijk anders dan nu. Het was in die tijd gebruikelijk dat mensen rond hun 65-ste levensjaar in een bejaardenhuis gingen wonen. Daar was dan nauwelijks sprake van zorg en iedereen had een eigen sociaal leven. Dat karakter is lang behouden gebleven, maar De Zevenster is altijd vooruitstrevend geweest bij nieuwe ontwikkelingen. Midden jaren '90 werd nieuwe aanbouw gerealiseerd en aan het begin van het nieuwe millennium liepen we voorop bij de inrichting van een speciale woon- unit voor dementerende ouderen. In die tijd veranderde de kijk op zorg vrij rigoureus. Het was niet meer de woonbehoefte, die bepaalde of je in De Zevenster ging wonen, maar de zorgbehoefte. Hierdoor kreeg De Zevenster een ander karakter: van lokaal woonhuis voor 'bejaarden' groeide het in die tijd naar een mo dern zorgcentrum. Hoewel het een zeer professioneel zorgcentrum is, heeft het haar gemoedelijke karak ter altijd behouden." Uitgebreide dienstverlening De Zevenster heeft een uitgebreide dienstverlening. Op de nieuwe web site www.de7ster.nl staat precies omschreven wat de missie van het centrum is. "Wij willen-een plezie rige woon- en leefomgeving bieden voor mensen die verzorging en/of verpleging nodig hebben en niet langer zelfstandig kunnen wonen. Met de nieuwbouw die op stapel Wim Ansen. staat, kunnen we in de toekomst nóg beter inspelen op wensen en behoeften van onze cliënten. Het voorzieningenniveau is in de nieuwe situatie namelijk aanmerkelijk uit gebreid en ook zullen diverse eer stelijns zorgaanbieders zich vestigen in de nieuwe Zevenster. Wij kijken er naar uit." De vrijwilligers van Lionsclub én Wereldwinkel Z-M rekenen erop, dat veel Zuidplassenaren via deze markt graag aan deze doelen, dicht bij en ver weg, willen bijdragen en daarmee tegelijk hun tuin of balkon kunnen opfleuren. Zevenhuizen - Hengelvereniging H.Z.M viste zaterdag 9 april de tweede wedstrijd van de clubcom petitie in Noord AA (Fregatwerf). De vangst was voor slechts vijf deel nemers goed tot matig, er werd 20.000 gram gevangen. Eerste werd Han Kok met 6.620 gram, tweede werd S. Dreijer met 5.760 gram en derde werd Adriaan van Erk met 5.020 gram. Zaterdag 16 april wordt de derde wedstrijd gevist in de Rotte (Balkegat). Vertrek om 06.00 uur van de parkeerplaats van La Baraque. Den Haag/Zevenhuizen - De Raad van State gaat niet zelf een aanpassing maken in het bestemmingsplan voorde Gouweknoop, waarin de nieuwe ver binding tussen de snelwegen Al 2 en A20 wordt geregeld. Om die aanpassing was gevraagd door de bekende agrariërs Duijndam, die een varkenshouderij hebben aan de Zuidelijke Dwarsweg. De Raad besliste woensdag dat die doorgaans niet zelf delen van een bestemmingsplan verandert. Dat is namelijk een taak van gemeentera den. De gebroeders Duijndam vroe gen de Raad om alsnog een bestem ming voor een varkenshouderij aan hun gronden te geven. Dat is nodig, omdat alleen met die bestemming een zogenoemde omgevingsvergun ning kan worden afgegeven voor modernisering van de varkensstal len. De gebroeders moeten namelijk vanwege welzijnseisen voor dieren meer stalruimte geven aan hun var kens. De gemeente Zuidpias gaf in het bestemmingsplan Gouweknoop een andere bestemming aan de gronden van Duijndam. Ze kunnen volgens de gemeente voorlopig wel verder boe ren, maar op termijn is hun grond nodig voor aanleg van de wegver binding. Een toekomst voor het be drijf op die plek is er dus sowieso niet meer. Zevenhuizen - Lionsclub Zeven huizen houdt zaterdag 16 april de jaarlijkse geraniummarkt van 8.00 tot 16.00 uur op het ClOOO-plein. Er is meer te koop dan geraniums. Al lerlei pot- en perkplanten staan uit gestald. Genoeg variatie om de tuin om te toveren tot een kleurige bloe menzee. De Lionsclub steunt met de opbrengst diverse goede doelen, zoals de plaatselijke zorgcentra en Hospice IJsselthuis.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7