Koninginneclown Lammetjes aaien Moerkapelle 4 kampioen Lammetjes, schapen en kippen kijken Wouter Vroegindeweij aan kop Koninginnedagontbijt Erfgoed Niet erover maar er onderdoor HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 20 APRIL 2011 Biljarten Droomdekens maken Collecte Hartstichting Kerk als huwelijkslocatie Schaken 15 Oud Verlaat - Rondom de Vierkap worden voor Koninginnedag, za terdag 30 april, allerlei activiteiten voor de kinderen georganiseerd. Vanaf 11.00 uur kunnen ze mee doen aan tal van spelletjes en kun nen ze zich laten schminken. Ook kunnen de kinderen zich uitleven in de zweefmolen en op het spring kussen en kunnen ze een gokje wagen bij het rad van fortuin. Om 12.30 uur worden ballonnen op gelaten, waarbij de kinderen kans maken op een leuke prijs. Speciale gast deze dag is Clown Kliko, die de kinderen op vrolijke wijze zal ver maken. Het programma eindigt om 16.00 uur. Midden Holland noemen. Wilt u ook eens tegen één van de Moerkapelse kampioenen biljarten? Dat kan op het Open Biljartkampioenschap van Moer- kapelle. Vanaf maandag 9 mei wordt twee maanden lang gestreden om de felbegeerde wisselbokaal en diverse leuke andere prijzen. Opgeven kan via b.v.moerkapelle@gmail.com of 06- 40240780 óf in de biljartzaal van café Het Wapen van Moerkapelle. Zevenhuizen - Er werd zelfs een kijkdag voor georganiseerd: zaterdag 16 april konden belangstellenden een kijkje nemen bij het inschuiven van het nieuwe spoordek bij het Noordeinde. Moerkapelle - De 'droomdekenmaak- sters van Moerkapelle', een interes- segroep binnen de afdeling Vrouwen van Nu, komen woensdag 27 april om 19.30 uur bijeen. Er worden 'droom- dekentjes' gemaakt voor ernstig zieke kinderen. Binnen de groep is plaats voor helpende handen. Voorts heeft men behoefte aan katoenen lapjes stof. Deze kunnen aangeboden wor den via'06-27516209 of mariejose. phylipsen@gmail.com. Voor meer informatie: www.plattelandsvrouwen.net/ afdeling.php/nbvp/moerkapelle. Moerkapelle - Bij de onlangs ge houden collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Moerkapelle 1.917,64 euro opgebracht. De organi satie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Belangstellenden zijn op Koninginnedag, zaterdag 30 april, vanaf 11.00 uur welkom in de Vrijzinnig Protestantse Kerk aan de Dorpsstraat 139. In de kerk wordt dan een indruk gegeven hoe deze locatie kan dienen als plek voor een burgerlijk dan wel een kerkelijk hu welijk. in het Lekdorp. René van Leeuwen zette met zijn winstpartij een stap in de goede richting. Toen na het verlies van Frans van den Berg de daaropvol gende partij werd gewonnen door Paul de Vos was het kampioenschap een feit. De laatste partij van de avond, ge speeld door Cees van Muiden, was een formaliteit. Moerkapelle 4 mag zich voor het tweede opeenvolgende jaar de beste in de C4 klasse van district Moerkapelle - De peuters van peu terspeelzaal het Hobbelpaard wer den vorige week gastvrij ontvangen op de boerderij van de familie Van der Spek in de Dorpstraat. Na de lammetjes en schapen kon in het kippenhok 'live' bekeken worden hoe een ei werd gelegd. Het uitjes werd afgesloten met een picknick in de aardappelschuur. Moerkapelle - Opnieuw een span nende schaakavond in Moerkapelle vrijdag 15 april. De zes beste scha kers van de voorronde spelen om het kampioenschap. Een van de favorie ten, Wouter Vroegindeweij, speelde met wit tegen underdog Ron Droog. Droog heeft al twee maal knap re mise gespeeld, maar Vroegindeweij was een maatje te groot. Hiermee gaat Vroegindeweij aan de leiding met twee punten. Gerard van Om meren kon op gelijke hoogte komen door met wit van Andre Nieuwlaat te winnen. Deze twee tactische schakers houden partijen altijd goed in balans. Nieuwlaat wist echter een gaatje te vinden in de verdediging van Van Ommeren en zo leed Van Ommeren een zeldzame nederlaag. Nieuwlaat staat tweede in het klas sement. In de onderlinge competitie speel de de ervaren Ad Voerman tegen 'youngster' Arian de Bruijne. Een losgeslagen De Bruijne wist de muur van Voerman te doorbreken en won zo de partij. Overige partijen: Freek Hofman - Maarten Pilgram 0-1; Henk Doornhein - Jan Noorland 0-1Frits van der Starre - Tim van Breda 0-1. Bij de jeugdafdeling zijn de schaak examens afgenomen in stap 1 (be ginners) tot en met stap 4 (gevorder den). Er werd door sommigen boven verwachting gepresteerd en trainer Maarten Pilgram was zeer tevreden over de uitstekende scores. Moerkapelle - Oranje Comité Moer kapelle organiseert voor Koningin nedag, zaterdag 30 april, vooraf gaande aan de aubade, van 9.45 tot 10.45 uur een dorpsontbijt op het Dorpshuisplein. Vooraf aanmelden is gewenst in dien men verzekerd wil zijn van een plaats. Reserveren kan op zaterdag 23 april van 9.00 tot 13.00 uur bij de Oranjekraam aan de Dorpsstraat. De kosten bedragen 1,50 euro. Voor meer informatie, ook over 4 en 5 mei: ocmoerkapelle@casema.nl. Oud Verlaat - De leerlingen van groep 1-2 van basisschool de Nessevliet brachten vorige week een bezoek aan de boerderij waar een van de kinderen woont. Het aaien van de lammetjes was veruit favoriet. Moerkapelle - Een week nadat BV Moerkapelle twee teams kampioen zag worden is nog een derde team kampioen geworden. Tegenstander KBC 3 uit Krimpen aan de Lek kwam eerst naar Het Wapen van Moerkapel le. Na overwinningen van Paul de Vos, Rob Hielema, Rob van Helden en Cees van Muiden werd de eerste wedstrijd afgesloten met een 48-31 overwin ning. Een dag later werd aangetreden Moerkapelle - Op de Rehoboth- school hebben alle kinderen de af gelopen twee weken aandacht be steed aan het project erfgoed, zo raken zij betrokken bij aspecten van het leven zoals het vroeger was. De jongste kleuters zijn naar de boer derij geweest, groep 2 naar het on derwijsmuseum, groep 3 bracht'een bezoek aan de Hervormde Kerk. De groepen 4, 5 en 6 werkten rondom het thema 'eten in de kunst' en de groepen 7 en 8 over 'archeologie in de kunst'. Deze groepen zijn op excursie geweest naar de oudheid kamer in Nieuwerkerk aan de IJssel. De gemaakte werkjes werden gepre senteerd in de hal van de school.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15