Burgemeester burgert in TMiRENT Machtstrijd rond bestem mingsplan Rode Waterparel Computer problemen? HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 APRIL 2011 17 \M Beeldende kunst Muziek info@scnz.nl m Sportief inburgeren in Zuidplas-tenue Raad van State - zitting Den Haag/Zuidpias - Een meningsverschil tussen projectontwikkelaars en de gemeente Zuidpias. Dat is het belangrijkste obstakel in de procedure over het bestemmingsplan voor het nieuwe woon- en natuurgebied de Rode Water- parel. De projectontwikkelaars, verenigd in de Gebiedsontwikkelingsmaat- schappij Zuidplaspolder (GOM), eisten donderdag 14 april vernietiging van het bestemmingsplan bij de Raad van State. Naast de GOM maakten ook enkele agrarische bedrijven-bezwaar tegen het plan, omdat die hun bedrijfs belangen in de wielen rijdt. Onder die agrariërs ook de gebroeders Duijndam, die in de Zuidplaspolder diverse bedrijven en stukken grond bezitten. Hoeveel woningen er gaan komen in de Rode Waterparel is niet duidelijk. Dat is afhankelijk van de woning markt, die op dit moment op zijn gat ligt. Maar het zullen er zeker minder zijn dan tweeduizend. Voor de projectontwikkelaars is het allerminst zeker of zij rond vijfhon derd woningen kunnen bouwen in het middengebied. Door het me ningsverschil met de gemeente is aan hun zeventig hectare grote eigendom vooralsnog een natuur- bestemming gegeven. Die kan eventueel worden gewijzigd in een woonbestemming. Maar dat hangt dus af van de uit komst van het gevecht tussen de ge meente en de ontwikkelaars. Komen die er onderling niet uit, dan zitten de ontwikkelaars met gronden waar ze relatief weinig geld uit zullen slaan. Tenzij de Raad van State een streep zet door het bestemmings plan. De projectontwikkelaars bevinden zich in goed gezelschap. Ook de on afhankelijke adviseurs van de Raad van State hebben vraagtekens ge zet bij de natuurbestemming van het middengebied. Ze wijzen op de tweeslachtigheid bij de gemeente. Enerzijds natuurontwikkeling en anderzijds woningbouw. Dat gaat elkaar snel bijten. De advocate van GOM stelde bij de Raad dat de ontwikkelaars onmoge lijk tweehonderd miljoen euro van hun opbrengsten kunnen afdragen voor onder meer wegenaanleg in het plangebied. Die financiële eis kwam van de provincie, die daarmee het vuur tussen de ontwikkelaars en de gemeente flink aanwakkerde. Met de adviseurs zetten de ont wikkelaars ook vraagtekens bij de financiële onderbouwing van het bestemmingsplan. Zo zouden er woningen zijn meegerekend die zijn gepland binnen de stankcirkel van varkenshouderij Smits aan de Zui delijke Dwarsweg in Zevenhuizen. Volgens de gemeente is alle kritiek onterecht. Of de woningen in de omgeving van Smits niet kunnen doorgaan, is maar zeer de vraag. Bij Smits zou deels illegaal worden gewerkt. Pas bij het verlenen van een nieuwe milieuvergunning zou duidelijk kunnen worden of de wo ningen wel binnen de stankcirkei komen te staan. De woningen en de natuur in het middengebied kunnen volgens de gemeente wel degelijk goed samen gaan. Dit gebied is. juist bedoeld als combinatie van wonen in een groene waterrijke omgeving. En de financiële onderbouwing van het plan is inderdaad globaal, want dat hangt sterk af van de woningmarkt, aldus de gemeente. Pas bij latere uitwerking van de plannen kan een beter financieel inzicht in de kosten en opbrengsten worden gegeven. De Raad doet binnen enkele maan den uitspraak. Computerhulp aan huis (geen gesleep met uw computer) 079 - 8888 259 www.parentpc.nl Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert de komende periode in. In de eerste maanden van het jaar maakt hij nader kennis met zijn gemeente Zuidpias. Daarvoor gaat hij wekelijks op pad met één van de 27 gemeen teraadsleden van Zuidpias. Zij hebben allerlei ideeën aangedragen om met hem kennis te maken. Daarbij nemen de raadsleden burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats verloopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plek ken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voe len. Vandaag deel 13: op stap met Suzanne Broeren. Deze vrijdagavond ben ik uitgeno digd door Suzanne Broeren (WD) voor een sportieve inburgering in sporthal Parkzoom. Voor deze spor tieve gelegenheid word ik begeleid door onze oudste zoon Jesse. We starten met een rondleiding in en uitleg van het Polderbad. We krijgen alle hoeken en gaten van het zwembad te zien, tot in de catacomben toe. Dan besef je weer wat er allemaal komt kijken om aan alle regels te voldoen. Ver warming, zuivering, maatregelen tegen legionella en andere veilig heidsmaatregelen. We worden bij gepraat over de activiteiten in het zwembad en staan uiteraard stil bij de recente zwembadendiscussie in Zuidpias. Ons wordt verteld dat veel ouders er bewust voor kiezen om naar het Polderbad te komen, ook vanuit Moordrecht, Zevenhui zen en Zevenkamp en nemen dan de wachtlijst van een jaar voor lief. Na de rondleiding in de warme en vochtige omgeving gaan we naar de sporthal, deze avond opgedeeld in negen badmintonvelden, die al lemaal bezet zijn. Wat een sportivi teit! Suzanne vertelt dat we hier te gast zijn bij BCN (Badmintonclub Nieuwerkërk). Bart Otte, voorzitter van BCN, sluit zich bij ons aan en verhaalt de activiteiten van de ver eniging. Suzanne, jarenlang actief lid van de vereniging, stelt voor om te dubbelen. Na een spoedcursus spelregels gaan Suzanne en ik de strijd aan tegen Bart en Jesse. Wat kun je veel bewegen op zo'n kleine oppervlakte! Helaas voor Suzanne moeten we twee sets het onderspit delven. We besluiten een derde 'set' te nemen in de sport kantine. Hier kunnen we rustig bij praten, dat gaat tijdens het slaan tegen een shuttle lastig. Suzanne, geboren en getogen Nieu- werkerkse, vertelt over haar jeugd. Ze heeft haar basisschoolperiode op de Wingerd doorgebracht om vervolgens in Capelle aan den IJs- sel de middelbare school te volgen. Na haar VWO-opleiding heeft ze anderhalf jaar verpleegkunde ge studeerd en heeft daarna de over stap gemaakt naar Psychologie. Het onderwerp waarmee Suzanne in januari promoveerde, richtte zich op onderzoek naar angsten bij kinderen. Haar promotie is een grote prestatie, die ook opgemerkt wordt tijdens het verdedigen van haar proefschrift. Naast haar opleidingen was Su zanne al actief lid van BCN, maar hielp zij ook bij Party4People; een Nieuwerkerkse organisatie die feesten opzette ten bate van goede doejen. Hierbij schuwt ze het debat niet zoals blijkt uit de prijs die ze ontving tijdens één van de jonge- rendebatavonden. Ik vraag haar naar haar politieke talent, waar zij op antwoordt: "Ik vind politiek erg leuk en het bevalt me goed in de raad maar of poli tiek het voor de toekomst is, mis schien ben ik wel te bestuurlijk ingesteld...". Haar politieke carrière begon in 2006 als lid van de com missie Maatschappelijke Ontwik keling en werd in juni 2010 gevolgd door het raadslidmaatschap als di rect gevolg van het vertrekken van Tamara Venrooy. We praten vervol gens verder over het mooie ambt van burgemeester, waarmee we het gesprek afronden. Een gemeente mag zich gelukkig prijzen met dergelijke talenten in haar bestuurlijke midden! Suzanne, bedankt voor het openhartige ge sprek en de ontspannen, inspan nende avond. Meer weten over de dagelijkse be zigheden van de burgemeester van Zuidpias? Volg Gert- Jan Kats ook op Twitter via @gertjankats Sportief inburgeren met Suzanne Broeren. '9 school Aula Muziekschool, Schubertstraat 50 Nieuwerkerk aan den IJssel Vrijdag 22 april - 20.30 uur Bandavond 't Blok Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 3,- euro. Zaterdag 23 april - 20.30 uur Jaren 80 in 't Blok Nieuwerkerk aan den IJssel Tot 30 april Exposeert sieraden Gerry Huizer Bibliotheek, Dorpsstraat 87 Zevenhuizen Dinsdag 26 april - 19.30 uur Voorspeelavond vioolleerlingen Monique van Leeuwen Stichting Nieuwerkerkse Muziek-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17