De Paasdagen en Koninginnedag geopend vanaf mm 17.00 uur 'Gelijke monniken, gelijke kappen' bij subsidiëring Wereldwinkels? Raadhuisplein niet autovrij Kats op boot- en wijkpatrouille met agent Rijfers 18 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 APRIL 2011 Beleid loze meldingen ingetrokken A RESTAURANT Bosman in overleg over structuurvisie Avi Dick van der Poort overhandigt het eerste exemplaar van het jaarverslag aan wethouder Jan Verbeek. Zevenhuizen - Voorzitter Dick van der Poort van Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle overhandigde vrijdag 15 april het eerste exemplaar van het jaarverslag aan wethouder Jan Verbeek. Dit gebeurde in de Wereldwinkel aan de Dorpsstraat, waarbij ook enkele vrijwilligers aanwezig waren. Door Marianne Fortuin Van der Poort sprak in lovende be woordingen over het team van vrijwilligers, dat zorgt voor in- en verkoop van de diverse productgroe pen, zoals aardewerk, levensmidde len, sieraden, stenen voorwerpen en speelgoed. Vrijwilligerswerk wordt volgens hem gezien als het cement van de dorpse samenleving: "Wie vrijwilliger is blijft meestal enthou siast, voelt zich meer betrokken, is sociaal actiever en voelt zich meer betrokken bij wat er in het dorp ge beurt." Hij legde hiermee de link met de presentatie van Qwiek, de week van de springlevende dorpen: In ons jaarverslag kunt u lezen, dat wij onze eigen broek kunnen ophouden. Ik bedoel daarmee dat wij geheél zonder gemeentelijke subsidie onze winkel draaiende houden. Het an dere Qwiek onderwerp is de Dorps straat als winkelstraat. Om financi ële redenen kunnen wij niet direct aan de Dorpsstraat een pand huren. Als Wereldwinkel zijn wij springle vend, we zien ook graag een spring levende Dorpsstraat. De Wereldwinkel is gevestigd naast de Dierenspeciaalzaak en heeft geen eigen toilet of watervoorziening. Verbeek nam het jaarverslag in ont vangst: "Het is de eerste keer dat ik hier ben. Ik heb iets met Wereldwin kels; mijn vrouw ook. Ik denk dat het heel belangrijk is dat wij in onze gemeente zelfs twee Wereldwinkels hebben. Ik waardeer het enorm dat hier zoveel vrijwilligers bezig zijn. Als college waarderen wij dat, en het doel van de Wereldwinkel. Het jaarverslag ziet er mooi en profes sioneel uit. Goed dat u uzelf op de kaart zet. Ik kom hier niet met een zak met geld. Dat heeft niets met de fusie te maken, maar met de eco nomische toestand. Ik doe hier geen toezeggingen, maar zeg: toon initi atief, en wie weet wat er mogelijk is." Gelijke monniken De wethouder werd gevraagd na te denken over het principe 'gelijke monniken, gelijke kappen'. Van der Poort doelde op het feit dat de We reldwinkel in Nieuwerkerk subsidie van de gemeente ontvangt en de Wereldwinkel Zevenhuizen-Moer- kapelle niet. Op het verlanglijstje staat behalve een nieuwe winkello catie een PIN-automaat, kassa-au tomatisering en een website, waar mee de omzet vergroot kan worden. Ook deed men Verbeek de suggestie de speciale voetballen, die zonder kinderarbeid worden vervaardigd, eens in Zevenhuizen te komen ko pen. A11 rfMflrTMRBii Li in a weg 54. 2743 CD Waddinxveen Tel.: 0182 61 66 95 Fax: 0182 63 09 55 Email: info(3 bibelot.info «Web: www.bibelot.info Zuidpias - Gebleken is dat het beleid loze - meldingen, vastgesteld door het college van burgemeester en wethouders op 15 juni 2010, voor wat betreft de normering van het maximaal aantal loze meldingen, in strijd is met het Besluit Brand veiligheid Gebruik Bouwwerken. In afwachting van nieuw regionaal be leid is besloten het bestaande beleid in te trekken en aan te sluiten op de huidige werkwijze van de. regionale brandweer. Vorig jaar was bekend dat de nieuwe brandweerorganisatie Hollands Mid den per 1 januari 2011 nog niet over nieuw regionaal beleid loze meldin gen zou beschikken. Dit was de aan leiding om het beleid van de fusie gemeenten alsnog te harmoniseren. Het is nog niet bekend binnen welke termijn de brandweer Hollands Mid den dit alsnog gaat doen. De brand weer geeft aan geen problemen te ondervinden bij het ontbreken van specifiek beleid. Handhaving op ba sis van het Besluit Brandveiligheid Gebruik Bouwwerken is ook zonder specifiek beleid mogelijk. Het beleid ging uit van maximaal twee toegestane loze meldingen per jaar voor alle betrokken objecten. Op basis van dit beleid zijn inmid dels drie dwangsommen opgelegd. Er heeft nog geen invordering van verbeurde dwangsommen plaatsge vonden. De dwangsommen worden ingetrokken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nadat de commissie Ruimte begin april een onvoldoende gaf voor de structuur visie 'Groene Zoom' heeft wethouder Rinus Bosman de direct betrokkenen uitgenodigd voor een vervolgge sprek. Zoals hem opgedragen door de commissie gaat hij 'kijken wat hij kan doen' voordat de structuurvisie opnieuw in de commissievergade ring van mei behandeld wordt. Een lastige opdracht omdat de commis sie de structuurvisie afkeurde en te rugstuurde om 'het maar opnieuw te doen'. Zij gaven de wethouder echter niet mee wat zij aan de structuurvi sie veranderd zou willen zien. Bosman is van mening dat de struc tuurvisie moet dienen als uitgangs punt voor het te maken bestem mingsplan en wil de mogelijkheid van bijvoorbeeld woningbouw niet bij voorbaat uitsluiten. De struc tuurvisie geeft aan wat de mogelijk heden zijn. Wat de gemeente 'echt' gaat doen wordt pas bepaald bij het maken van het bestemmingsplan. Volgens de wethouder zijn er dan voldoende mogelijkheden, voor de commissie en in overleg met de om wonenden, om keuzes te maken en de plannen in te vullen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente Zuidpias is nieuwe plan nen aan het maken voor de her inrichting van het Raadhuisplein. Als onderdeel van het centrumplan Nieuwerkerk staat de herinrich ting nog op het programma. Het is altijd de bedoeling geweest het Raadhuisplein autovrij te maken. Uit parkeeronderzoek blijkt dat het niet mogelijk is een autovrij Raad huisplein te realiseren zonder al ternatieve parkeergelegenheid.' In het verleden werd gesproken over een parkeergarage langs het spoor. Dit is echter een erg duur al ternatief, de kosten worden geschat op vier miljoen euro. In de nieuwe plannen krijgt het Raadhuisplein meer een verblijfskarakter met be houd van zo'n vijftig parkeerplaat sen. Omdat het dagelijks afsluiten van het Raadhuisplein voor veel problemen en kosten zorgt, zal in de nieuwe situatie het plein 's avonds en 's nachts niet meer wor den afgesloten. De commissie Ruimte mag haar licht laten schijnen over de plannen en ook zal er overleg plaatsvinden met de bewoners/bedrijven van het Raadhuisplein, de bewoners van de Reigerhofflat en de winkeliersver eniging Reigerhof. Zevenhuizen - In het kader van zijn inburgering bracht burgemeester Gert- Jan Kats donderdag 14 april de avond door in gezelschap van wijkagent Bas Rijfers, met een onderbreking voor het uitreiken van een Koninklijke On derscheiding. Hij stelde zich op de hoogte van de werkzaamheden van een wijkagent in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud-Verlaat en maakte vanaf het water kennis met de Rottemeren in het voorjaar. Door Marianne Fortuin Begonnen werd met een bootpa trouille, samen met de toezichthou der van Groenservice Zuid-Holland. Rijfers: "We hebben regelmatig een afspraak. Ons gebied is de Rotteme ren, de Eendragtspolder en de Ze- venhuizerplas, bij elkaar het grootste gebied." Kats vult aan: "Het Recrea tieschap Rottemeren is een samen werkingsverband tussen verschillen de gemeenten en zij verzorgen ook het toezicht. Als er iets aan de hand is, komt de politie in actie." Het is in dit seizoen nog erg rustig op het water, want behalve een eenzame zwemmer kwamen de heren nie mand tegen. In de zomer is dat wel anders, vertelt Rijfers: "Dan hebben we bijvoorbeeld te maken met varen met drank op en vandalisme." Ook in de dorpen was het die avond rustig. In het weekend en straks in de zomer kan dat anders zijn. Rijfers gaat het liefst op de fiets de dorpen door, zodat de burgers hem leren kennen. Rijfers: "Wat ik het meeste tegenkom in mijn werk zijn proble men tussen buren en klachten over overlast door bedrijven of door jon geren. Ik werkte hiervoor in de wijk Zuidpias in Nieuwerkerk en vergele ken daarmee is het hier toch anders. Je hebt een heel groot gebied met veel minder mensen." Volgens Kats is de veiligheid in de gemeente Zuidpias de afgelopen tijd toegenomen, en ook is de overlast door drank en drugs afgenomen. Kats: "We hanteren een zero tole rance beleid. We hebben vier BOA's (Buitengewoon Opsporings Ambte naar), zogenaamde bikers, die op de fiets onderweg zijn om toezicht te houden. Deze mensen zijn inmiddels in vaste dienst van de gemeente. Het voordeel daarvan is, dat er meer betrokkenheid is en directe sturing, en doordeweeks kunnen ze zich met andere zaken bezighouden zoals toezicht op de Algemene Politie Ver ordening en bouwvergunningen." De -kennismaking werd door beide partijen op prijs gesteld. Kats: "Je leert elkaar kennen, je ziet het ge bied en hoort over de werkzaamhe den." Rijfers: "Het is prettig werken als je elkaar kent. Als er iets is, ga je gemakkelijker naar iemand toe." Kats gaat ook met de andere vier wijkagenten kennis maken. Groeien of krimpen Begin maart werd aangekondigd dat de politie in Zuidpias er negen mensen bij zou krijgen. Eind maart werd bekend gemaakt dat het ka binet het politiebudget gaat her verdelen; de regio Hollands Mid den moet met meer dan honderd agenten inkrimpen. Op de vraag of de negen extra agenten nu van de baan zijn, kon Kats nog geen ant woord geven. Hij hoopt in ieder ge val van niet, want er is genoeg te doen. Zoals de bestrijding van het mobiel banditisme en het vanda lisme in de Eendragtspolder. Hij zei te hopen, dat burgers het melden als ze iets verdachts zien en wil hon denbezitters die 's avonds de hond uitlaten vragen extra alert te zijn. Avondpatrouille in Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 18