Elimschool weer actief voor KlasselActie E3 W Nieuwerkerk kampioen Mooie prestaties KVC Peek Prijs voor ingeleverde batterijen Voorjaars- driekamp deel twee Altviool op voorspeelavond HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 20 APRIL 2011 37 Voetbal Karate Vierde plek voor Scouting Nieuwerkerk Oranje Boven in De Meander Jeu de boules Nieuwerkerk aan den IJssel - De 27 leerlingen van groep 8 van de Elimsehool zijn de afgelopen weken bezig geweest als echte ondernemers. Van de stich ting Day for Change, die dit jaar vijfjaar bestaat, kregen ze twintig euro te leen als startkapitaal. Daarmee zetten ze bedrijfjes op om winst te maken. Day for Change zet zich in voor ontwikkelingslanden, door voor de mensen daar microkrediet mogelijk te maken. Ook wil men de kennis over en steun voor microkrediet in Nederland vergroten. Op 14 april werd het project af gesloten met een Ondernemersmarkt en werd een cheque overhandigd aan de directeur van de stichting. Joan Fran ka, oud-leerling van de Elimschool en bekend van The Voice of Holland, trad op. Door Marianne Fortuin De leerlingen zijn samen met Juf Ans en juf Lieneke met de geleende euro's aan de slag gegaan. Er werd een speurtocht georganiseerd, een kookcursus, een voetbaltoernooi, een sportmiddag, een tafeltennis toernooi, een cursus fotobewerking en een cursus dieren tekenen. Voor juffen en meesters werd een lunch gemaakt. Ook werden er fruitbak- jes verkocht met gesponsord fruit en milkshakes. Tijdens de Ondernemersmarkt kon den leerlingen tegen betaling mee doen aan allerlei activiteiten, zoals ringen en ballen gooien, grabbelen, snoep happen en proberen drie medeleerlingen te raken met een spons met instant slagroom. In de hal stond een grote witge schilderde olifant. Dennis en Tim beheerden de bijbehorende kraam, waar men gekleurde stukken papier kon kopen om op de olifant te plak ken. Dennis bleek een zakenman in de dop, want toen een moeder één velletje papier wilde kopen, riep hij "Waarom neemt u er geen vijf!" Hieraan werd spontaan gehoor ge geven. Day for Change had een bal lonnenwedstrijd uitgeschreven: de ballon die het verst komt bezorgt de leerling een prijs. Wethouder Jan Verbeek mocht de cheque van 685,- euro overhandi gen aan Babette Anhalt, directeur van Day for Change. Verbeek: "Heel erg leuk dat ik hier ben uitgeno- Jan Verbeek overhandigt de cheque aan Babette Anhalt. digd. Er is op de Elimschool iets heel moois gebeurd, niet alleen dit jaar, maar in de afgelopen vijfjaar. Het gaat om microkrediet, voor mensen in landen waar het niet zo goed gaat. Jullie zijn heel vinding rijk bezig geweest. Ik hoop dat ik hier over vijfjaar weer mag staan. Ook de leerkrachten en de ouders wil ik bedanken." Anhalt bedankte de leerlingen voor hun inzet: "Ik ben ontzettend blij met wat jullie allemaal gedaan hebben. 685,- euro is een hele' hoop geld, waarmee andere men sen kleine ondernemingen kunnen beginnen." Het project werd afge sloten met de ballonnenwedstrijd. Nieuwerkerk aan den IJssel --"Er is niks meer aan te doen, E3 is Kampi oen" was de veelzeggende tekst op een groot spandoek langs het voet balveld op het Sportpark Dorrestein. Hoewel vorige week de vlag voor het kampioenschap na een uitwedstrijd al in top ging, werd het echte kam pioensfeest op Dorrestein gevierd na een zinderende wedstrijd van de E3 spelers tegen het team van BVCB- E4. Zoetermeer/Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal leden van KVC Peek kwam afgelopen week in actie op het Open Internationale Karate Kyokushin Kampioenschap, dat voor de 18e keer werd georganiseerd door sportschool Da Graca in Zoetermeer. In totaal 210 deelnemers, afkomstig van 32 sportscholen uit Engeland, Wales, België, Frankrijk en Neder land, deden aan het toernooi mee. Elke deelnemer vocht een aantal partijen in een poule. Aan het eind van de dag bleken vijf van de zes Peek-deelnemers een prijs te hebben veroverd. Sebastiaan Gatuszka werd in zijn poule eerste door winst in al zijn partijen; tweede plaatsen waren er voor Bart Ouwerkerk, Jasper Kools en Imad El-Azzouzi en Meaghan Ar- rindell veroverde een derde plaats. Voor meer informatie: www.kvcpeek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Me vrouw T.N. Deelen heeft een VW Irischeque gewonnen door lege bat terijen in te leveren. Zij viel in de prijzen door mee te doen aan de landelijke campagne 'Lege batte rijen? Lever ze in en win!' van Stich ting Batterijen, Stibat. "Leuk dat we hebben gewonnen. De cheque draagt bij aan een dagje uit met het gezin", aldus de enthousiaste win- Ca pel Ie aan den IJssel/Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens regionale wedstrijden van de regio 'Rond de Rotte', welke in Capelle aan den IJs sel plaatsvonden in het weekend van 16 en 17 april, kwamen twee teams van de Scouts, jeugd in de leeftijd van elf tot veertien jaar, van Scou ting Nieuwerkerk in actie. Thema van de regionale wedstrijden was het spel 'de Weerwolven van Wakkerdam' waarbij de Nieuwer- kerkse 'Wolvehunters' een vierde plaats wisten te veroveren. Dit bete kent dat Kasper, Jelmer, Jeroen, Tim en Luc namens de regio naar de lan delijke wedstrijden mogen. Het tweede team van Scouting Nieuwerkerk, de 'weerwolvenjagers', eindigde in de middenmoot. nares. Zij was op de actie attent gemaakt door radiocommercials en had de lege batterijen ingeleverd bij Blokker. "Al meer dan vijfjaar ver zamel ik lege batterijen en lever ze halfjaarlijks in. Dat zijn per jaar ze ventig stuks. Daarmee draag ik een steentje bij aan het milieu." Voor meer informatie: www.legebatterijen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Woon zorgcentrum De Meander aan de Bo- slaan 1 kleurt ruim voor Koninginne dag oranje. Woensdag 27 april van 10.00 tot 16.00 uur wordt een oran- jemarkt gehouden. Tussen gezellige oranjedagspelletjes zoals blikgooien of hengelen, livemuziek, poffertjes, oranjetompoezen en ander lekkers zijn er kramen met cadeauartikelen, parfum en cosmetica, kinderkleding, knuffeldieren, sieraden, chocolade, woondecoratie, kaarten, sjaaltjes en tassen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de aula van de Stichting Nieuwer- kerkse Muziekschool laat viooldo cente Monique van Leeuwen haar vioolleerlingen dinsdag 26 april voorspelen. Ook altvioolleerlingen zullen op deze avond laten horen hoe 'donker en warm dit instru ment klinkt. Op de foto de jongste altvioolleerling van de school. Deze tienjarige speelt op een tot altvi ool 'omgebouwde' kleine viool. De voorspeelavond begint om 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na het spelen van de discipline tri- plette op de eerst avond was op de tweede avond het doublette- spel aan de beurt. Drieëntwintig boulers van Jeu de Boules Club Nieuwerkerk gaven acte de pre sence. Waar over het algemeen triplettes het moeilijk hebben tegen doublettes werd dat deze avond gelogenstraft. Twee van de drie deelnemende triplettes ein- digde in de top drie van de avond. Met drie gewonnen partijen eindigden Lida Brökling, Louise Jarings en Arie van Vliet op de eerste plaats en Jan van Reeuw- ijk, Renze van Streun en Peter Troost op de tweede plek. Succes deze week voor de equipe Peter Troost met Arie van de Berg. Zij speelden een toernooi bij Altena in Sleeuwijk en gingen er met vijf winst en de hoofdprijs vandoor in 4 dit sterke bezette toernooi.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 37