Toertocht voor bewoners Gemiva Fransezoom Rommelmarkt Kerkelijk Centrum Lotte Voorleeskampioen? IJsselkids bijna mooie zomer klaar voor Molenaars krijgen molenvlag HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 20 APRIL 2011 43 Ontmoeting met ouderenadviseur Laatste oecumenisch avondgebed Er werd gebridged.... Jaap Zeedijk en Herman Holleboom winnen Nieuwerkerk aan den IJssel - De 35' editie van de grootste rommelmarkt van Nieuwerkerk vindt plaats op zaterdag 21 mei. Traditiegetrouw staat een groot aantal kramen opgesteld rond het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beije- rinkstraat. In verband met het lustrum wordt een aantal extra activiteiten georganiseerd, waaronder een grote verloting, waarbij diverse mooie prijzen te winnen zijn. Voor elk wat wils Bij de circa 80 kramen kan men terecht voor tal van tweedehands spullen; van huishoudelijke arti kelen en elektrische apparaten tot meubels en bedden, en van boeken en speelgoed tot kleding en curiosa. Voorts is er een plantenmarkt. In de koffiehoek zijn diverse versnaperin gen verkrijgbaar en bij het prijzen- rad kan men een gokje wagen. Ophaaldag Wie spullen heeft voor de rom melmarkt kan deze laten ophalen op zaterdag 14 mei. Op de website vindt men hiervoor een invulformu- lier. Een afspraak maken kan ook via 0180-316154, 0180-314347 of 0180-316778. Recordopbrengst? De opbrengst van de rommelmarkt is dit jaar bestemd voor de Hervormde Gemeente en voor diverse soorten van hulp in binnen- en buitenland. Vorig jaar was de opbrengst 53.500 euro; de organisatie hoopt opnieuw op een recordopbrengst. Voor meer informatie: www.rommelmarkt-nwk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement hield zaterdag 16 april voor de negende keer een toertocht voor bewoners van de Gemiva-SVG Groep aan de Fransezoom. Rondde dertig bewoners stapten in antieke auto's en reden door het groene hart. Het vertrek- en eindpunt was op het terrein van Twigt Trucks. De stoet werd begeleid door de politie en door een echte ambulance. Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Bibliotheektheater vindt vandaag, woensdag 20 april, de provinciale finale plaats van de Nationale Voorleeswedstrijd. Twaalf kandidaten uit de groepen 7 en 8 uit diverse Zuid hollandse gemeenten nemen het vanaf 14.00 uur tegen elkaar op. Door Marianne Fortuin Porsches, een Volkwagen Kever, een Cadillac en nog veel meer oude au to's waren te bewonderen. Er had den zich 33 autobezitters met hun antieke auto aangemeld, ze kwamen uit Krimpen, Lekkerkerk, Moordrecht, Solwijk en Nieuwerkerk. Om 14.00 uur vertrok men en reed via Capelle, Krimpen, Ouderkerk, Gouderak, Gouda en Zevenhuizen weer richting Nieuwerkerk. Daar bij kon ook de recent heropende Groenewegbrug gebruikt worden. Ria Kemp, voormalig secretaris van Molens maken deel uit van onze geschiedenis. In het landelijk gebied laten molens ons zien hoe ze in de polders eeuwenlang onze voeten droog hielden. In de steden leverden molens de energie voor jeneversto kerijen, houtzagerijen en de produc- Stichting Evenement: "We hadden al een alternatieve route uitgezocht, maar gelukkig is de brug weer open. Vroeger was het start- en eind punt bij Gemiva zelf. Vanwege een verbouwing konden we daar een keer niet terecht en zijn we uitge weken naar deze locatie. Daar zijn we sindsdien gebleven, want de ontvangst is heel hartelijk. De fa milie Twigt maakt op vrijdagavond de garage helemaal leeg, zodat de mensen bij terugkomst hier te drin ken krijgen, en hapjes en patat van La Fourcbette en Verhage. Zonder al die medewerking was dit niet mo gelijk." tie van specerijen. Nu vormen ze bakens in het Hollandse landschap en geven kwaliteit aan de leefom geving. Alfred Blokhuizen, lid van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland namens Groen Links, overhandigde Bewoner Nico in de rode cabrio Kemp heeft een lijst met mensen die willen rijden, en andere aanmeldin gen komen na oproepen in de krant en via Omroep Zuidpias. Ze maakt ook een lijst met de indeling van de passagiers van de auto's. Kemp: "Soms wordt daar van afgeweken, omdat iemand per se in een bepaal de auto wil zitten." Bewoner Richard heeft niet deel genomen: "Ik ben niet meegegaan, omdat ik de auto niet zo lekker vond zitten. Er was niet zoveel ruimte." Bewoner Nico is alle negen keren mee geweest en vertelde hoe hij het vond: "Ik vond het leuk, wel span nend. Ik kon mijn chauffeur niet vinden. Ik reed in een rooie auto. Het was gezellig." Dat de tocht geweldig was, werd meer dan duidelijk bij het zien van de gezichten. Nieuwerkerk aan den IJssel - In to taal 37 paren hadden zich ingeschre ven voor de paasdrive van BC IJssel- bridge, welke werd gespeeld op 18 april. De drive werd gewonnen door Jaap Zeedijk en Herman Holleboom met 72,43. Op de tweede plaats ein digden Herbert Berkhuysen en Karl Husmeijer met 68,38 en derde wer den Jan en Nel Seele met 63,11. op de molenomloop naast de vlag van het themajaar ook de Provinci ale vlag met de Provincieleeuw. Na de overhandiging werd de vlag in de top van de molen gehesen waar hij steeds als de molen in gebruik is en bij bijzondere gelegenheden te zien zal zijn. Onder hen bevindt zich de Nieu- werkerkse Lotte Redeker, voorlees kampioen van OBS Prins Willem Alexander. Voor de winnaar van de provinciale finale ligt een boeken- bon klaar, alsmede een beker en een Klusteam Momenteel wordt door het klusteam hard gewerkt aan de uitbreiding van het huisje. Iedere zaterdag en op een aantal doordeweekse avonden zijn de mannen in de .weer. Wie zin heeft om een handje te komen hel pen is welkom. Aanmelden kan via 06-44435940. oorkonde. Tevens mag hij of zij het op woensdag 25 mei opnemen te gen de elf andere provinciale voor- leeskampioenen tijdens de landelijke finale, die plaatsvindt in Muziekcen trum Vredenburg in Utrecht. Openingstijden De speeltuin is van maandag tot vrijdag geopend van 13.00 tot 17.30 uur; in de vakanties en in het week end van 10.00 tot 17.30 uur. Speciale peuterochtend zijn er om de 'week, in de even weken, op de woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Oude- Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerk- renadviseur Mattanja van Ouden- gebouw de Bron vindt woensdag 20 aarden is elke eerste donderdag van april een avondgebed plaats. De vie- de maand van 14.30 tot 15.30 uur ring wordt voorbereid en uitgevoerd aanwezig in de Batavier. Tijdens dit door een werkgroep met leden uit de koffieuurtje kunnen senioren elkaar Rooms-Katholieke St. Josephparo- ontmoeten en kan men voor vra- chie en de Protestantse Gemeente te gen terecht bij Van Oudenaarden. Nieuwerkerk aan den IJssel. Thema De eerstvolgende ontmoeting vindt is 'Hoop doet leven'; aanvang 21.30 plaats op donderdag 5 mei. uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van het Provinciale themajaar2011 met als motto 'Leve de Molens!' worden de komende maanden tal van ac tiviteiten georganiseerd en ondersteund om de molens onder de aandacht te brengen. In het kader van dit molenjaar kregen de molenaars van Molen Wind lust, Paul Alkemade en Wout van Tienhoven, zaterdag 16 april een bij zondere Molenvlag. Het klusteam van speeltuin IJsselkids met van links naar rechts Edward, Dries, Peter en Theo. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij mooi weer weten de kinderen uit Nieuwer kerk en omstreken de weg naar de speeltuin goed te vinden. Op een zonnige woensdagmiddag zijn er al gauw rond de 200 kinderen in de speeltuin aanwezig, waar zij zich, onder leiding van Anja, Nel en Conny, heerlijk kunnen uitleven.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 43