Wegafsluiting A12 Groeneweg 2 kampioen Parkeren in centrum Nieuwerkerk Shanty aan de Rotte Veel animo voor sportklimmen HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 20 APRIL 2011 45 Voetbal De zeven wereldwonderen in de Zuidpias Vanuit het Kraainnest aan wal. Zevenhuizen - De zeebonken en viswijven hebben aangemeerd en komen vanuit Ouderkerk aan den IJssel (De IJsselmannen), Vlaardingen (Vlaardingse Muiters] en Rotterdam (Albatros). De koren verzorgen optredens op het plein voor het voormalige gemeentehuis en het C1000-plein. Door de deunen van de harmonica, de visnetten rond de podia en de rosse baarden van de zee bonken met hun blauw-wit gestreepte bovenkleding doet de Dorpsstraat al bijna geuren naar de zilte zee. Er wordt gehost, gezongen en gelachen; vooral tijdens het lied 'Het kleine café aan de haven' kunnen de koren rekenen op vocale bijval van het publiek. Bezoek aan bakkerij Voor een kijkje achter de schermen bij een bakkerij in Moordrecht waren 46 aanmeldingen binnengekomen. Gezien het grote aantal, werden er extra bezoeken gepland. Veertien kinderen hebben in Nieu- werkerk een Franse les gevolgd en elf kinderen gingen in Zevenhuizen voetballen. Het kleine café aan de Dorpsstraat, het Hof van Holland, heeft de stoe- lep buiten gezet voor dorstige zee lui. Met twee optredens op een dag is een bak koffie of een pilsje wel nodig als arbeidsvitamine. De zang is het belangrijkste element volgens Ouderkerkse IJsselman Huib Demper. "Het weer is daarnaast ook belang rijk. Wij van de IJsselmannen treden alleen in de zomer op. Als er maar drie man voor het podium staat vanwege slecht weer is het lang niet zo leuk als nu", aldus Demper. De donkere lucht nadert maar spaart het festival. Gelukkig maar. Gouda - In verband met reparatie werkzaamheden aan de detectielus- sen wordt de hoofdrijbaan van de A12 richting Den Haag ter hoogte van knooppunt Gouwe tijdelijk voor alle verkeer afgesloten op vrijdag 29 april van 2.00 tot 4.00 uur. Het ver keer komende uit Utrecht en gaande in de richting van Den Haag wordt omgeleid via de A20, afrit Nieu- werkerk aan den IJssel (17) en de N219. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws.nl Zeer populair: klimmen! Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente Zuidpias heeft een parkeeron- derzoek laten uitvoeren rondom winkelcentrum Reigerhof en het stationsge bied. Het vermoeden bestaat dat treinreizigers parkeerruimte bezetten, die eigenlijk voor bezoekers van de winkels nodig is. De gemeente is van plan de blauwe zone uit te breiden en wil ook het Raadhuisplein, waar nu geparkeerd mag worden, opnieuw inrichten. In het onderzoek is gekeken naar de parkeerterreinen rondom het winkelcentrum, het Raadhuisplein, Doortocht en parkeerruimte rond om het station, het hospice en het dorpshuis. Vooral tijdens de week markt op vrijdagochtend zijn de parkeerterreinen overvol omdat het Raadhuisplein bezet is. Alleen op het P+R terrein aan de Kleinpolderlaan is dan nog een plekje te vinden. De parkeerplaatsen bij het station, hos pice en dorpshuis worden voor een groot deel door langparkeerders bezet, waardoor er voor bezoekers nauwelijks plaatsen vrij zijn. De parkeerplaatsen aan de Door- Zevenhuizen - In de kampioens wedstrijd tegen Lekkerkerk had het tweede elftal van Groeneweg de wedstrijd al voor de rust kunnen be slissen, maar Arnout van Leeuwen, Mathijs Kortever en Dennis van Vliet verzuimden de in totaal vijf kansen te verzilveren. Lekkerkerk kwam in de eerste helft niet verder dan twee kansen, waarvan een werd gestopt door doelman Dennis van de Bor en de andere eindigde op de lat. Na de rust speelde Groeneweg minder overheersend, maar wist wel twee keer te scoren. Na een moeizaam genomen hoekschop, de grensrechter liet Van Leeuwen tot drie keer toe de bal verleggen, kopte Erik Wel Ier de verlossende treffer binnen. Toen kort daarna Kortle- tocht worden vooral gebruikt door personeel van bedrijven in de om geving en treinreizigers, behalve op vrijdagochtend is hier wel een par keerplaats te vinden. Op zaterdag zijn rond het winkelgebied vrijwel alle parkeerplaatsen bezet, maar is er op de Doortocht wel voldoende plaats. Op het P+R terrein aan de Kleinpolderlaan is altijd voldoende parkeerruimte beschikbaar. Bloemen en een grote beker voor Groeneweg 2. ver de 2-0 binnenschoot was het kampioenschap zeker gesteld. Dat Lekkerkerk in blessuretijd nog 2-1 maakte, deed aan de feestvreugde niets meer af. Na het kampioenschap van het 3e elftal was het nu de beurt aan het 2e om een feestje te vieren; een ver diende promotie naar de 2e klas na een miserabele competitiestart. De oude Grieken hadden al bewondering voor bijzondere dingen en had den een lijst met wat zij zagen als wereldwonderen. Van dezeven is er nog één te zien, de piramide. Wat wil het lot, een zweverige organisatie wil deze piramides neerzetten in Zuidpias. Zeven, Zweven.., één letter ver schil. Ik vind het namelijk maar een dromerig idee.Als we dan toch aan het dromen zijn, om van Zuidpias het museum te maken van klassieke wereldwonderen, dan ga ik er zelf wel invulling aan geven. De kolos van Zuidpias is snel geko zen. We maken een groot beeld van Leontien van Moorsel, inwoonster van Zuidpias met de meeste me- dailes en een mooi mens! Dat beeld zetten we bij de A20 op de grens met Capelle. Omdat Bentwoud nog lang op zich laat wachten, maken we bij de grens van Zuidpias met Rijnwoude de hangende tuinen van Moerkapelle, mooi groen en koppe len aan glastuinbouw met dakter rassen en recreatie. De Pharos van Moordrecht kan simpel worden gemaakt in de oude waterttoren. Mooie lichten die schijnen over de Hollandsche IJs sel met aan de andere kant bungy jumpen en klimmen tegen de to ren op. Omdat we in 1953 aan de watersnood zijn ontsnapt maken we bij Groenendijk op Hitland een beeld van negen meter hoog van de schipper die ons heeft gered. Volgens de overleveringen was het beeld volgens sommige zelfs twaalf meter, dus dat valt wel op aan de IJssel. De tempel van Artemis maken we opnieuw in Oud Verlaat om het laatste beetje landelijk groen te eren wat er nu nog is voordat we die kant van Zuidpias volgebouwd hebben met villa's en een roeibaan. Die zweefpiramide wilde men al hebben langs de A12 bij Zevenhui zen dus daar hebben we ook een plek voor. Als zevende het Mau soleum. Dat zetten we bij de A20 bij Moordrecht, als uitbreiding voor de daar gelegen Parenclub anders blijft het een dood zooitje.. Collega Van Drenth van GBZ vroeg op Twitter of we dan ook de nieuwe Ark van Noach moesten laten ko men, die nu nog in Dordrecht ligt. Dat was een twijfelgeval maar als we Zuidpias dan toch verkwanselen kan die Ark er wel bij! Wat is het volgende? Een Formule 1 circuit? Disneyland Zuidpias? Als dit college vitale dorpen wil, zal het eerst eens moeten waken voor het feit dat straks de vitaliteit letterlijk weg is en de dorpen vergrijsd zijn. De jongeren trekken nu namelijk ongewild en masse weg omdat er geen betaalbare starterswoningen zijn. Misschien komen de piramides alsnog van pas, maar dan voor het doel de oude Egyptenaren ze voor hadden bedoeld.. Gelukkig ging de wekker en was ik weer wakker. André Muller, SP Zuidpias Vervolg van voorpagina Zuidpias - Net als in voorgaande we ken zijn ook in de week van maandag 11 april diverse BRAinS-activiteiten van start gegaan. Vooral het sport klimmen in de gymzaal van het Co- menius College in Nieuwerkerk was populair; hiervoor hadden zich 157 kinderen aangemeld.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 45