mag BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO 1 Oorlog en vrede op Brede School Nesselande Koninginne- hoed maken Klikker Nu ook lekker buiten sporten bij FitFïrst Prikkels opent cultureel jaar Kerk in Nesselande op weg naar Pasen HART VAN HOLLAND NESSELANDE/REGIO 20 APRIL 2011 47 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanaf 382,- -j5! Vanaf 435,- £- Vanaf 449,- Jjf Vanaf 460,- Vanaf 469,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - De negentigjarige meneer Hagemeijer, afkomstig uit Rotterdam, was één van de drie ver tellers, die hun oorlogservaringen deelden met leerlingen van de Brede School Nesselande. De vertellers wa ren uitgenodigd naar aanleiding van het project 'Verenigd Verzet'. In het kader van dit project brachten de leerlingen ook een bezoek aan het verzetsmuseum Overloon. Met het oog op 'zinloos geweld' kregen alle groepen een weerbaarheidtraining van karatekampioen Oniell Zuivel- loon. In deze les werd ruim aandacht besteed aan pestgedrag. Tot slot van het project konden de kinderen van klei hun eigen monument maken, met als thema oorlog, geweld, vrede of vrijheid. De negentigjarige meneer Hageme ijer deelt zijn oorlogservaringen met leerlingen van de Brede School. Nesselande - Bij het kinderatelier van 27april van 13.30 tot 14.30 uur in de Kristal, wordt een Koninginne- hoed gemaakt.. De knutselaars wor den vervolgens uitgenodigd voor het Oranjeontbijt op Koninginnedag en mogen op het podium op Boulevard Nesselande hun hoed tonen. Ook vrijdag 29 april van 16.00 tot 17.00 uur kan er een koninginnehoed ge maakt worden. De kosten voor deel name bedragen 2,- euro. Voor meer informatie: 010-2862760. Zevenhuizen - 'We merken dat veel van onze klanten 's zomers graag buiten sporten." Eric-Jan Verdoold van FitFirst heeft de afgelopen we ken samen met collega's hard gewerkt aan een nieuw buitensportveld naast het bedrijfspand van FitFirst op het Nijverheidscentrum. Hier zul len vanaf woensdag 20 april Outdoor Fitness trainingen gegeven worden. Deze groepsles bestaat uit verschillende oefeningen die goed zijn voor de conditie, maar ook de spieren trainen en de lessen zijn, zoals de naam al zegt lekker buiten. Nu FitFirst de beschikking heeft gekregen over het naastgelegen veld heeft Verdoold eindelijk zijn plannen voor een outdoor trai ning, die hij al enkele jaren in de kast had liggen, kunnen realise ren. "Flet idee was er al langer en ik ben blij dat we het nu einde lijk kunnen uitvoeren. Ik -merkte steeds meer dat mensen het leuk vinden om 's zomers buiten in de frisse lucht te sporten. Nu we een eigen trainingsveld hebben, kunnen we ook groepslessen in de buitenlucht gaan geven." De Outdoor Fitness lessen zijn zeer afwisselend en bestaan uit zo wel conditie als spiertraining. De deelnemers kunnen gebruik ma ken van de kleedkamers en andere faciliteiten van FitFirst. Buiten begint de les met een uitgebreide warming-up. Daarna wordt er elke week een ander programma be dacht met veel afwisseling en een groot scala aan oefeningen, zo als loop-, evenwichts-, steps- en buikspieroefeningen. Fliervoor zijn op het trainingsveld speciale bui tenfitness objecten aangebracht. Tot nu toe heeft Verdoold veel po sitieve reactie op Outdoor Fitness gekregen. "Ik proef dat er veel animo voor is. Men vindt het leuk om iets nieuws te gaan doen. Flet is een stoere manier van fitness en dat spreekt de mensen aan. De Outdoor Fitness lessen worden op woensdagochtend en -avond gegeven. Deelnemers kunnen een twaalf-rittenkaart aanschaffen en zitten dus niet verplicht vast aan een abonnement. Deze rittenkaart geldt voor alle andere trainingen van FitFirst. Outdoor Fitness is geschikt voor alle leeftijden. De zwaarte van de training wordt aangepast aan het niveau van de deelnemers. Voor meer infor matie: www.fitfirst.nl. Geïnteres seerden kunnen contact opnemen met FitFirst Nijverheidscentrum 42 in Zevenhuizen 0180-634465. Er bestaat de mogelijkheid om een proefles te volgen. een meditatief moment aan de Ze- venhuizerplas met aansluitend een korte wandeling, welke wordt afge sloten met koffie, thee of limonade. Om 9.00 uur verzamelen bij de par keerplaats aan de Middelweg. Op zondag 24 april vindt om 10.00 uur de paasviering plaats in De Knoop. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.net. Presentatie van de leerlingen van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs tijdens Prikkels 2010. (foto: Marion Hofman) Nesselande- Met 'Prikkels' wordt, voorde derde achtereenvolgende keer, in de deelgemeente Prins Alexander in september het culturele jaar geopend. Tijdens dit evenement presenteert een groot aantal kunstenaars en culturele organisaties zich aan het publiek. Prikkels, icoon van cultuur De deelgemeente heeft Prikkels tot icoon benoemd. Dit betekent dat Prikkels tot een van de gezichtsbe palende evenementen in de deelge meente is uitgegroeid. Tussen 9 en 18 september reist Prik kels door de deelgemeente. Vereni gingen of organisaties die zich willen presenteren of kunstenaars die op zoek zijn naar publiek kunnen zich aanmelden via info@prikkels.nu. Voor meer informatie: www.prikkels.nu. Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 n Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 f <D# Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Vanaf 435,- ca <D Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 (S Ut Ford Focus II HB 5 drs. <D Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Nesselande - De Kerk in Nesselande verzorgt een aantal bijeenkomsten tij dens de Stille Week voor Pasen; dit jaar met als thema 'Bidden, wachten en het goede doen'. Tot en met vrijdag 22 april is er elke avond om 20.00 uur een vesper, korte dienst, in De Knoop in de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 10. Op Stille Zaterdag, 23 april, is er Paasviering Zevenhuizen Jaap Eindhoven Noordeinde 5a ii -

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 47