Bandavond in 't Blok Expositie Grafisch Lyceum Rotterdam Een verfrissende blik GENEUGTEN DES LEVENS VOOR DE ECHTE MAN Kroegavonden cP/rog^3ftog p/tesents: Sky 48 HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 20 APRIL 2011 Door Pepijn de Groot Gingerbread Latte. Iced Salted Caramel Mocha. Pumpkin Spice Crème Frappuccino. De menu kaart van koffieketen Starbucks is verplichte kost voor taal freaks, al moeten ze niet vies zijn van anglicismen. De bekers van Starbucks doen het vooral goed op Hyves- en Facebookpro- fielen. De keten zou de kartonnetjes los kunnen verkopen, er is ongetwijfeld een glimmend bebrilde puberbimbo die slurpend aan een rietje als reclamebord over stations wil dweilen. r» (fL 'Lekker eten, lekker drinken, lekker zeg.' Een Bourgondische kameraad kan het zeggen met zo'n fanatisme datje welhaast meege zogen wordt in zijn leefstijl. Eén van de laat ste dingen die als noodzakelijk wordt gezien ('als ik maar gezond ben en brood op de plank heb') dreigt gegrepen te worden door de drang om te pimpen, te restylen en te make-overen. Voedingssupplementen heb ben de potentie om hip te zijn. In de tijd dat ik werkzaam was bij de snoepwinkel merkte ik het al; er werd regelmatig gevraagd om een expreszo of een kappesieno. In het verlengde van het rund dat met vuurwerk stunt heb ik mijzelf de slagzin 'al schuw je de trend, ben je pas een vent' aangemeten. Desondanks lust ik ook wel een kappesieno. Als ik op school koffie drink heb ik wel eens last van een tong die over onderkaak en gehemelte schuurt op zoek naar speeksel, omdat de bittere bak mijn speekselklieren heeft doen dichtslibben. De ritmische dans van mijn tong kan bij passanten vreemde associaties oproepen. Vandaar dat ik soms een kappesieno bestel en, om het verzetje helemaal compleet te maken, er, een zakje suiker in leeg. "Wat zijn dit nu weer voor mieterige prak tijken", buldert klasgenoot Jelle zodra hij mij in steenkolen Italiaans koffie hoort be stellen. "Echte mannen drinken toch strikt koffie?!", luidt zijn retorische vraag. Taai als Jelle is in zijn opinie, probeer ik tegenwicht te bieden door zijn suikerconsumptie te be kritiseren. Het zit namelijk zo: ik drink louter suiker in mijn koffie als ik kappesieno drink. Jelle drinkt zijn koffie altijd met twee zakjes suiker. Uiteindelijk is hij het grootste mietje omdat hij de bitterheid van de koffie omzeilt door er suiker in te kieperen. Helaas is Jelle niet overtuigd door mijn tegenargument. Hij zal zichzelf nog wel eens tegenkomen. Toen ik eenmaal een kop muntthee bestelde, kunt u zich Jelles verontwaardiging wel voor stellen. Hij kroonde mij tot Oppermiet zodra hij mij een slok zag nemen. Echte mannen drinken dan ook geen thee. Een Echte Man draagt immers ook geen maillots, toch? En als een Echte Man zich dan vergrijpt aan het vrouwelijke verschijnsel 'thee', doet hij dat met bravoure. Het theezakje laat de Man achter zijn huig bengelen, hij bijt het touwtje door net voor het labeltje, trekt de waterke tel op het moment van koken van het vuur, zet de ketel zonder blikken of blozen aan zijn lippen en neemt een teug als ware zijn keel een loden pijp. Met een doffe klap plant de Man de lege ketel op tafel en veegt met de mouw van zijn houthakkershemd zijn smoel werk schoon. "Aaaahhhhh", moet er voldaan maar nonchalant klinken. Vervolgens grist de Man een Starbucksbeker uit de handen van een passerende dame - die al kauwend op een gommetje een piepklein gilletje slaakt waarop de Man haar gerust stelt met een quoteje a la 'Ik leen hem alleen effe' of 'Het zit wel goed, wijffie' - en hangt het kartonnen prul onder de tap omwille van een verkoelend biertje. Vervolgens moet de Echte Man weer op pad; het voedsel is im mers schaars. i Nieuwerkerk aan den IJssel - 't Is goed toeven in 't blok op woensdagavond. De kroeg is geopend voor een gezellig potje tafelvoetbal, schaak of gewoon lekker aan de bar hangen. Op woensdag 20 en 27 april is de deur geopend van 20.30 tot 23.00 uur. De progressieve rockband Sky Ar chitect treedt zondag 1 mei op in 't Blok. Al studerend aan de popacademie Rotterdam hebben Wabe Wieringa, Rik van Honk and Christiaan Bruin (multi-instrumentalist ook bekend van zijn solo project 'Chris') de fun dering gelegd. Wat begon als een instrumentaal rocktrio groeide met de komst van Tom Luchies and Guus van Mierlo uit tot wat nu Sky Archi- Sky Architect. tect is. Geïnspireerd door de symfo nische progressieve rockstijl van de jaren '70, maken zij ei.gen muziek; gevoel en techniek gecombineerd. Inspiratie: King Crimson, Gentle Giant, the Flower Kings, Porcupine Tree and Pain of Salvation. Fans van bovengenoemde bands zullen vast weten te waarderen wat Sky Archi tect biedt. De deur gaat om 14.00 uur open en de toegang bedraagt 5,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pop/rock/alternatieve muziek, dat is de overeen komst tussen de drie bands die vrijdag 22 april optreden in 't Blok. Twee bands staan voor het eerst in 't Blok, The Lorcans en De Broek Los en last but not least treedt de in 't Blok inmiddels bekende band Cradle FC op. The Lorcans, samengesteld uit Iers, Kroatisch en Nederlands bloed mixt de vruchten van Johnny Cash, the Raconteurs, the Cranberries en eigen gemaakt ingrediënten door elkaar. De Broek Los Jaaaa, de één koopt een Harley, de andere gaat op vrouwen jacht maar deze bonte verzameling midlifers beginnen een band. Ou der werk (Talking Heads/ Buzzcocks Grace Jones) worden afgewisseld met enkele eigen nummers en soms ook een 'uitstapje' naar Madonna. Cradle FC Deze vanaf 1994 bestaan de band maakt een mix van experi mentele, elektro-akoestische muziek. Kenmerkend zijn de basic, pure en in tense structuur en performance. De belangrijkste invloeden van Cradle FC: Joy Division, Swans, Velvet Un derground/Lou Reed. Aanvang 20.00uur, toegang 3,- euro. Rotterdam - Onder de titel '1M2' opent het Grafisch Lyceum Rotter dam op donderdag 21 april een bij zondere expositie in het centrum van Rotterdam. In ruim 40 winkeletalages is één vier kante meter gereserveerd voor een creatief eindexamenproduct van een student Mediavormgeven. Het crea tieve werk en de deelnemende loca ties zijn opgenomen in de GLR Expo Route 2011. Het publiek kan hierbij, aan de hand van een plattegrond, een wandeling maken langs de deel nemende winkels. Het is de eerste expositie in Nederland die 24/7 te bezoeken is. De opening van de expositie vindt plaats op donderdag 21 april in het Centrum voor Beeldende Kunst aan de Nieuwe Binnenweg 75. Gyz La Ri viere, beeldend kunstenaar en vorm gever én voormalig student van het GLR, verricht de openingshandeling. De expositie is tot en met vrijdag 6 mei te zien. Voor meer informatie: www.glr.nl. Door Pepijn de Groot Sinds kort is er een nieuw tv-programma: Man! Liberation Front (MILF). Een programma met een knipoog waarin wordt gezocht naar 'de echte man'. Volgens MILF moet die man bier drinken, vlees eten en naar vrouwen kijken. Wat is volgens de panelleden de definitie van een 'echte man'?Zijn er ook 'echte vrouwen'en zo ja, waar herken je die aan? Ray van Lint (13 jaar) uit Boskoop Er bestaat wel een echte man. De echte man moet zich niet klem zui pen in het café. Onder een echte man versta ik iemand die de leiding heeft over zijn gezin. En als de man de leider is van het gezin, moet hij zich zo ook gedragen. Er zijn ook 'echte vrouwen', al loopt het bij vrouwen meer uiteen: er zijn 'echte vrouwen' die alleen maar aan het werk zijn, maar ook 'echte vrou wen' die meer chique zijn en alles voor zich laten doen. Verder kunnen vrouwen soms ook flink zeuren... Kristina van der Molen (17 jaar) uit Moordrecht sen die zichzelf oprecht hebben ge accepteerd zijn vaak ook het geluk kigst. Ik denk dat het verschil tussen mannen en vrouwen maar relatief is, vroeger was het een stereotype: stoere mannen en rondborstige, sexy vrouwen, maar naar mijn me ning is die gedachte gedurende de jaren flink veranderd. Ik denk dat het belangrijkste is watje uitstraalt als persoon, niet hoe je eruitziet, wat je aanhebt en hoe je praat. Ik denk dat een echt mens zijn veel dieper ligt. Een echte man en een echte vrouw zoals vaak beschreven wordt komt uit het ego voort, niet uit het hart of het gevoel. Daarom bestaan ze niet. Kaylee Ramman (16 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel Ik denk dat er geen echte mannen en vrouwen bestaan, ik denk dat echte MENSEN bestaan. Ik vind dat een 'echt mens zijn' voornamelijk voortkomt uit zelfacceptatie. Men- Een echte man is er eentje die er is voor zijn vrouw! Dat ze verder op de bank voetbal kijken, de vrouwen het werk in huis laten doen en het over 'mannendingen' hebben weten we inmiddels wel. Dat geeft ook hele maal niet: mannen blijven mannen. Een echte vrouw is iemand met ambities, iemand die zelfverzekerd is en weet wat ze wil. Want wat na tuurlijk wel is veranderd is de positie van de vrouw. Vrouwen kunnen ook carrière maken en daar moeten de mannen maar voor oppassen! Wie weet zien we jullie over een paar jaar het huishouden doen. ■JkTiCoia' P

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 48