Qffi/B OCO V 0M& 301 staat vootiop MINIMUMJEUGDLONEN VERHOOGD Werktijden Single is ontrouw aan eigen leefstijl TAALDORP BIJ WELLANT- 1 COLLEGE Vroegbloeiers in Schouwburg Rotterdamse HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 20 APRIL 2011 49 Nieuwerkerk aan den IJssel -'t Blok staat vrijdag 22 april in het teken van live optredens. Er treden drie bands op met de overeenkomst dat ze pop, rock of alternatieve muziek maken. Daar houdt dan gelijk ook iedere verdere vergelijking op. Twee bands staan voor het eerst op het podium in 't Blok, The Lorcans en De Broek Los, Ook Cradle FC verzorgt een optreden! Voor hen dient de avond als een try- out door de terugkeer van gastbas- sist Henk. Deur open om 20.30 uur; de toegang bedraagt 3,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - 't Blok gaat zaterdag 23 april terug in de tijd; naar de jaren''80 om precies te zijn, met muziek, dj's en video clips uit deze periode. Oud-Taver- na dj's Marcel, Jan, Ed en Erwin draaien de avond aan elkaar met disco, hardrock, ska, punk en new- wave. Van Abba en the Police, via the Simple Minds en Guns 'n roses naar Madness en the Sex Pistols. Dus oudere jongere, regel oppas voor de kids, kijk of je je oude outfit nog past en kom weer eens ouderwets uit je dak gaan. En nieuwe jongere, kom eens luisteren waar veel he dendaagse bands en dj's hun muziek vandaan halen! De toegang is vrij. Regio - Lang doorstuderen, jobhoppen, feestje hier, vakantie daar, om nog maar te zwijgen over liefde, sex en relaties. Rond je dertigste pas echt nadenken over een serieuze relatie en eventueel een gezin. Eerst tijd voor ik, dan tijd voor jou. Continu op zoek En toch missen singles iets, verraadt hun wispelturigheid. Continu zijn ze op zoek naar een uitdaging, zowel in werk als in relaties. De ene dag nog verliefd en nadenken over samen wonen, geeft geen garantie datje de andere dag alweer uitgekeken en op zoek bent naar iets of iemand anders. Maar wat doe je in de tussentijd? Je bent alleen, wilt graag contact, maar bij je vrienden en familie kun en wil je niet-alles kwijt. Singlesstad Op Singlesstad kun je als alleenstaan de, vrijgezel, single of in-between- relationships, terecht. Hier heb je de mogelijkheid om advies te vragen, je mening te delen of om gewoon je hart te luchten. En om de singles extra te motiveren heeft Singlesstad een wedstrijd opgezet. Verhalenwedstrijd Als je voor dinsdag 17 mei inschrijft op Singlesstad en een verhaal in stuurt ding je mee naar een leuke prijs. Voor meer informatie: www.singelsstad.nl. Lekker bijverdienen, nieuwe men sen ontmoeten en werkervaring opdoen. Een bijbaan heeft veel voordelen, maar de schoolprestaties mogen er niet onder lijden. Tot en met hun acht tiende jaar zijn jongeren leerplich tig, en dat betekent dat er grenzen zijn wat betreft het soort werk en de werktijden. Beide zijn afhanke lijk van de leeftijd. Zo mogen 13- of 14-jarigen op schooldagen minder doen dan op vrije dagen, zaterdagen of in de vakantie. Op schooldagen mogen ze alleen oppassen bij familie of kennissen, of auto's wassen. Op andere dagen is het ook toege staan om ander werk te doen, zoals vakken vullen of groenten en fruit plukken. Vanaf achttien jaar mo gen jongeren elk soort werk uit voeren en zijn zij zelf verantwoor delijk voor een juiste balans tussen werk en studie. Tot die tijd zijn de ouders/voogden en werkgever(s) verantwoordelijk. Jongeren mogen nooit werken met giftige stoffen, bestrijdingsmiddelen, virussen en bacteriën. Ook mogen zij niet wer ken met trillingen en straling of in een lawaaiige omgeving. "That's very nice..." Regio - Het Wellantcollege in Boskoop hield donderdag 14 april in de aula van' de school een Engels 'Taaidorp' voor alle tweedeklassers. In diverse kraam pjes werden de leerlingen in het Engels aangesproken over diverse zaken. De gesprekken werden gevoerd door enkele studenten van onder meer de Hoge school van Amsterdam. Doel van het project was de leerlingen voor te bereiden op de werkweek naar Londen in het derde leerjaar. In het 'Taaidorp' werden de tweede klassers geconfronteerd met zaken die zij in Londen ook kunnen tegen komen. Zo was er een hotelbalie, een souvenirwinkel, een dokterspost en een politiebureau. In al die situaties werd uitsluitend Engels gesproken. Een perfecte training die ook goed aansluit bij de Engelse les. "Het was erg leuk en leerzaam, maar wel een-c beetje kort. Toch denk ik dat ik mij nu wel kan redden als ik in Londen ben", aldus tweedeklasser Tom Brand. Als blijkt dat het project inderdaad succesvol is krijgt het volgend jaar zeker een vervolg", verzekert Natasja Ketelaar, projectleider en docent Ne derlands van het Wellantcollege, Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij yogastudio B-BodyEtMind gaat na de meiva kantie een nieuwe cursus Tieneryoga van start, bestemd voor de jeugd van elf tot zeventien jaar. Een aantal tieners is aan het begin van het nieuwe jaar al van start ge gaan. In deze groep is nog plaats voor vijf nieuwe cursisten. Cursist Meike: "De yoga helpt me bij hockey tijdens de opwarming en het helpt me ook om beter om te gaan met ruzies enzo. Ook denk ik dat ik me beter kan con centreren op school door de yoga. Verder is het ook gewoon leuk en je leert elkaar beter kennen." De yogalessen voor tieners zijn speel ser dan die voor volwassenen. Yoga kan tieners helpen bij onzekerheid, spanning en stress van tentamens en kan de concentratie verbeteren. Ook maakt yoga sterker en leniger, en dat is dan weer handig bij het uitoefenen van diverse sporten. Aanmelden Op maandag 9 mei vindt om 16.30 uur een proefles plaats. Aanmelden kan via info@b-bodyenmind.nl of 06-41517414. De lessen vinden plaats op maandag van 16.30-17.30 uur in de yogastu dio aan de Dorpstraat 32a. Voor meer informatie: www.b-bodyenmind.nl. Begin dit jaar zijn de nieuwe mini mumjeugdlonen verhoogd. Een der gelijke wijziging vindt twee keer per jaar plaats. Jongeren doen er verstan dig aan in de gaten te houden of er op hunloonstrookookdaadwerkelijkmet de tariefwijziging rekening is gehou den. Maar er is nog veel meer waar jongeren, hun ouders èn werkgevers scherp op moeten zijn. Bijvoorbeeld dat er grenzen zijn voor wat betreft het soort werk en de werktijden. Op 1 januari dit jaar is het mini mumjeugdloon aangepast. De meest actuele bedragen zijn te vinden op www.rijksoverheid.nl <http://www. rijksoverheid.nl> .Voor 13- en 14-ja rigen bestaat er geen minimumloon en voor jongeren vanaf vijftien jaar gelden vastgestelde brutobedragen per dag. Op 1 juli van dit jaar vindt opnieuw een verhoging plaats van het minimumjeugdloon. Hoe lang jongeren mogen werken, is afhankelijk van hun leeftijd. En of ze op een school dag of vrije dag werken. 13- of 14-jarigen mogen op school dagen niet werken. Vanaf hun vijftiende jaar mogen jongeren een avondkrant of folders be zorgen. Tieners van zestien of zeventien mogen daarnaast ook tot 's avonds elf uur werken. Op www.rijksoverheid.nl <http://www.rijksoverheid.nl> staan voor elke leeftijdscatego rie alle wetten en regelingen op het gebied van minimumloon, veiligheid en werktijden exact omschreven. Twee 'tienerbruggetjes'. Rotterdam - Flippen, transpireren of huilenBekijk het in 'Vroegbloeiers', de eindexamenproductie van dans- leerlingen van het Thorbecke Voort gezet Onderwijs en van Hellenium uit Hellevoetsluis. De leerlingen Kunst, dans, presente ren op dinsdag 26 april in de Rot terdamse Schouwburg hun eigen interpretatie van de choreografie 'Vroegbloeiers'. Met als thema 'Angst' proberen de leerlingen in deze voorstelling antwoord te geven op de vraag 'Wat betekent angst precies voor jongeren in deze tijd?'. De voorstelling duurt van 19.00 tot 20.30 uur; de toegang bedraagt 5,- euro. n>

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 49