Zuidpias Lentekriebels of voorjaarsschoonmaak? I Installatie leden Adviesraad Zuidpias gemeente Liedjesblad aubade is traktatie waard Gewijzigde inzameldagen afval Bijeenkomst gedecoreerden WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 20 APRIL 2011 Zaterdag 30 april Tijdens de viering van Koninginnedag in Nieuwerkerk aan den IJssel op zaterdag 30 april, vindt de traditionele aubade plaats op het Raadhuisplein. De aubade begint om 9.15 uur. Na de aubade kunnen kinderen, tegen inlevering van het liederenblad, een traktatie ophalen. Het liederenblad wordt uitge reikt aan de kinderen op de basisscholen in Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u in Nieuwerkerk aan den IJssel, maar volgt/volgen uw kindleren) buiten het dorp het basisonderwijs? Dan kunt u tijdens de openingsuren van het gemeentehuis een liederenblad bij de receptie ophalen. Dinsdag 19 april 2011 heeft de gemeenteraad de nieuwe verordening adviesraad Zuidpias vastgesteld. Een nieuwe verordening was nodig omdat sinds de fusie van de voor malige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle de bestaande verorde ningen voor de Wmo-adviesraden nog niet waren gehar moniseerd. Dat moet voor 1 januari 2012. De bestaande adviesraden en de cliëntenraad Sociale Zaken hebben bij het opstellen van de nieuwe verordening gevraagd of het mogelijk is om de adviesraden en cliën tenraad te laten opgaan in één nieuwe adviesraad voor de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), De Wet Investeren in Jongeren (WIJ) en de Wet Werk en Bijstand (WWB) en aanverwante wetgeving. De raad heeft inge stemd met dit voorstel. De nieuwe adviesraad Zuidpias is door het college van Zuidpias inmiddels geïnstalleerd in een aparte bijeen komst. De leden hebben daarbij de eed of de belofte afgelegd. In verband met de feestdagen wijzigen een aantal inzameldagen. Hieronder ziet u een overzicht van de wijzigingen. Dorp Afvalsoort Normale inzameldag Gewijzigde inzameldag Moordrecht Plastic Maandag 25 april Vrijdag 29 april Moordrecht Papier Zaterdag 30 april Maandag 2 mei Deze inzameldagen staan ook op de afvalkalender. Gedecoreerden die onlangs en in het verleden een Koninklijke Onderscheiding hebben ontvangen, nodigt de burge meester van harte uit om te komen toasten op de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Deze feestelijke bijeenkomst begint om 12.00 uur in het Ontmoetingscentrum (OC) te Nieuwerkerk aan den IJssel. Aan alle ons bekende gedecoreerden woonachtig in de gemeente Zuidpias is een aparte uitnodiging verzonden. Wanneer u als gedecoreerde bijvoorbeeld onlangs in Zuidpias bent komen wonen, heeft u waarschijnlijk geen uitnodiging ontvangen. In dat geval kunt u contact opnemen met Coby de Weerd (bestuurssecre- tariaat) telefoon (0180) 330 322 of c.deweerdldzuidplas.nl. Het is weer lente! Het voorjaar is hét moment om eens door kasten en kamers te gaan: wat kan weg? Wat kan nog worden gebruikt? En vooral: .waar laten we het dan? Hieronder treft u enkele tips aan. Denk eerst aan de kringloopwinkel! Is uw grofvuil wel afval of kan het nog worden gebruikt? Bel gratis met krin gloopwinkel De Greep: (0800) 574 6454. Papier, glas en textiel kunt u ook kwijt in de containers op diverse plaatsen in de gemeente - plastic wordt om de week aan huis opgehaald; In het voor- en najaar zijn de milieustraten op zaterdag drukker dan doordeweeks, stem uw bezoek daarop af; Rij niet vaak voor weinig afval maar verzamel wat meer voordat u het wegbrengt; Een praatje maken met een buur of bekende? Doe dit buiten de milieustraat zodat u vlug plaats maakt voor de volgende bezoeker; Volg de adviezen van de medewerkers op wat betreft de afvalscheiding, ga niet in discussie; Volg de instructies op van de verkeersregelaars; Rij niet tegen de rijrichting in, dus niet via de afrit van de milieustraat want hiervoor kunt u een boete krijgen; Inwoners van Moordrecht kunnen ook met identificatie en poststuk terecht bij de milieustraat in Zevenhuizen. De openingstijden van de milieustraten zijn: Nieuwerkerk aan den IJssel Maandag tot en met vrijdag 12.00 - 16.00 uur en zaterdag 10.00 - 16.00 uur Zevenhuizen Dinsdag donderdag 13.00 - 16.00 uur en zaterdag 9.00 - 12.00 uur Het laatste nieuws als eerst op www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7