"Besturen doe je niet alleen" Clubcompetitie HZM Kerkje open op Goede Vrijdag Etalagewedstrijd Koninginnedag Met het hart op de groene plek Goede start in finaleronde HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 20 APRIL 2011 9 Koninklijke onderscheiding voor Ineke Everaai Vissen Volleybal ■Verheul - t Jeugdwedstrijd Koninginnedag John Stofberg wint concours Zevenhuizen - Terwijl op 14 april de Algemene Ledenvergadering in het kerk gebouw van de Vereniging van Vrijzinnige Protestanten in volle gang was, verzamelde zich een aantal mensen in de Dorpsstraat, vlak voor het kerk gebouw. Ze hadden bloemen en cadeaus bij zich en toen ook burgemeester Gert-Jan Kats was gearriveerd en zijn ambtsketen had omgedaan, kon men naar binnen. Daar werd tot haar grote verrassing Ineke Everaart-Verheul toe gesproken door Kats en benoemde hij haar in naam der Koningin tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Everaart is beduusd: "En daar weet je dan niets van." Zevenhuizen-Moerkapelle - De der de wedstrijd van de clubcompetitie werd gevist in de Rotte (Balkegat). De vangst was voor de acht deelnemers goed tot slecht. Er werd totaal iets meer dan 30 kilo vis gevangen. Eer ste werd John van Elswijk met 10.480 onderscheiding op en bood deco- randa een boeket en een boek aan. Everaart had dit totaal niet ver wacht: "Ik ben er helemaal beduusd van. Mijn zus uit Drenthe is er, mijn nicht uit Naaldwijk. En daar weetje gram, tweëde werd Adriaan van Erk met 10.080 gram en derde werd Sander Dreijer met 7.500 gram. Zaterdag 14 mei wordt de vierde wedstrijd gevist in het Kanaal door Voorne. Vertrek om 6.00 uur van de parkeerplaats van La Baraque. Zevenhuizen - Van oudsher herden ken christenen op Goede Vrijdag de veroordeling en de dood van Jezus van Nazareth. De oecumenische werkgroep Zevenhuizen-Moerkapelle stelt iedereen op deze dag, 22 april Zevenhuizen - In de aanloop naar Koninginnedag, zaterdag 30 april, is de jaarlijkse etalagewedstrijd van start gegaan. In de etalages van veel winkels in Zevenhuizen zit een num mer verstopt. De gevonden nummers kunnen ingevuld worden op het deelnameformulier, dat verkrijgbaar is bij Toys2Play in de Dorpsstraat. Het formulier wordt ook op scholen uitgedeeld. Het formulier moet vóór Koninginnedag bij de speelgoedwin kel ingeleverd zijn. Op Koninginne dag hangt bij de Oranjekraam de lijst met winnaars. Oranjekraam Bij de Oranjekraam die te vinden is op het plein voor het Hervormd Centrum, kunnen kinderen zich la ten schminken, kunnen ze touwtje dan niks van." Zichtbaar aangedaan reageerde zij op de haar toegekende onderscheiding: "In mijn toespraak zei ik het al: besturen doe je niet al leen. Met elkaar doe je het werk en daarom doe ik dat graag!" trekken, grabbelen of 'muizen mep pen'. Ook worden er kaartjes ver kocht voor de draaimolen. Schmink vrijwilligers gezocht Voor het schminken is Stichting Oranje Zevenhuizen nog op zoek naar vrijwilligers. Belangstellenden kunnen contact opnemen via info@ oranjezevehuizen.nl. Wie tekent mooiste piratenvlag? Brit zoekt nog steeds tekeningen voor haar piratenvlag. Met nog maar anderhalve week te gaan tot Koninginnedag is Brit druk bezig met haar piratenvlag die ze tijdens de Lawaaioptocht bij zich zal heb ben. Het is nog steeds mogelijk te keningen hiervoor in te leveren bij Toys2Play. Doetinchem - Rivium Rotterdam Volleybal speelde zaterdag 16 april de eer ste wedstrijd van de finale tegen Langhenkel Volley in Doetinchem. Na een spannende eerste set, die met 26-28 werd gewonnen wist Rotterdam Volley bal de tweede en de vierde set op hun naam te zetten en zo een 1-3 overwin ning te behalen via de setstanden 26-28, 19-25,25-22 en 17-25. Door Marianne Fortuin Ineke Everaart nam die avond af scheid als voorzitter en bestuurslid van de Vereniging van Vrijzinnige Protestanten Zevenhuizen en Om streken en deze gelegenheid werd te baat genomen om haar met deze Koninklijke Onderscheiding te eren voor het vele vrijwilligerswerk dat zij gedaan heeft. Zij is vanaf 1985 bestuurslid en vanaf 1998 voorzit ter van de vereniging. Ze bezoekt mensen thuis, regelt allerlei prak tische zaken en vertegenwoordigt de vereniging in de plaatselijke in terkerkelijke werkgroep. Ook gaat ze naar de provinciale en landelijke bijeenkomsten. Van 1974 tot 1987 was Everaart actief als bestuurslid, president van 1977 tot 1987 en actief lid van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Vrouwen van Nu, afdeling Moerkapelle. Daar- Zevenhuizen - "Ik kom zo bij u, dan kunnen we een kratje vullen", zegt een Lion tegen een klant die naar de uitgestalde bloemen kijkt. Het ClOOO-plein was zaterdag 16 april het toneel van de jaarlijkse gera- niummarkt van Lions Club Zeven huizen. De bloemen vonden gretig naast is zij sinds 1997 actief lid van de grimeer- en kapgroep Zevenhui zen-Moerkapelle bij voorstellingen georganiseerd door de Stichting Polderromance. Kats liet Everaart op een stoel plaatsnemen en sprak haar toe: "U staat vanavond echt in de belang stelling. U heeft net een Algemene Ledenvergadering gehad en heeft afscheid genomen. U heeft onge twijfeld al heel wat toespraken ach ter de rug. Gedurende 38 jaar heeft u zich bezig gehouden met vrouwen emancipatie, kerkelijk leven en cul tuur. Dit werk is u met de paplepel ingegoten. Ik ben ervan overtuigd, dat u actief blijft. Uw man schijnt weieens gezegd te hebben: 'ik zet maar weer een foto neer...' Kats bood daarop tot grote hilari teit, de heer Everaart een fotolijstje met een foto van zijn vrouw aan. Hij aftrek; zo ging een man met fleurig volgeladen rollator richting huis en reden enkele Lions op en aan om de bestellingen bij mensen thuis te bezorgen. De opbrengst is voor ver schillende goede doelen, waaronder de Stichting Breath en De Kleine Trompetter. vervolgde zijn verhaal: "Toch nam u ook tijd om te ontspannen. Zo ging u met Jannie Zuidema een dagje fietsen. Met de trein naar Baarn, daar fietsen huren, legitimatie ver geten...." Daarna speldde Kats de Vanaf het eerste fluitsignaal was het duidelijk dat de beide ploegen niets voor elkaar onderdeden. Het score verloop golfde heen en weer, waarbij de Rotterdammers vooral blokkerend een verschil konden ma ken. Rotterdam Volleybal behaalde een sterke zege en staat met 1-0 voor in deze finaleronde. De tweede wedstrijd wordt op woensdag 20 april om 19.30 uur gespeeld in het Topsportcentrum Rotterdam. van 10.00 tot 17.00 uur, in de gele genheid in het 'kleine kerkje' van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Dorpsstraat 139 een kaarsje aan te steken ofte luisteren naar muziek die speciaal voor deze dag is gemaakt. Zevenhuizen/Mierkapelle Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle houdt op Koningin nedag, 30 april, een viswedstrijd voor de jeugd tot en met vijftien jaar. Er wordt gevist van 8.00 tot 9.30 uur in Zevenhuizen aan de Ringvaart bij de Hotel Vos brug en in Moerkapelle aan de tocht. Deelnemers moeten om 7.45 uur aanwezig zijn aan de waterkant. Zevenhuizen - Het vliegseizoen is begonnen voor de postdui venvereniging "de Stormvlie- gers" met de kortere vluchten, het Vitessekampioenschap dat gaat over zeven wedstrijden. John Stofberg heeft zijn duiven al geweldig in vorm. Niet alleen in eigen vereniging maar ook in het overkoepelende C.C.Leiden en omstreken haalde hij de overwinning binnen tegen 5950 duiven. De duiven werden zaterdag om 9.00 uur gelost in Nijvel op een afstand van 155 km. Om 10.39 uur klokte John zijn eerste duif maar er volgde direct een hele serie. In zeven minuten tijd wa ren bijna al zijn veertig inge- korfde duiven weer thuis.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9