Koninginnedag geopend vanaf 17.00 uur Verbeek past verordening leerlingenvervoer aan TffiRENT Danskampioenen gaan voor prolongatie titel Kijken over de dijken Computer problemen? HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 APRIL 2011 13 RESTAURANT Cultureel erfqoed H Muziek info@scnz.nl m [WH Beeldende kunst Dorpsstraat 106, Zevenhuizen 30 april - 13.30 - 16.00 uur Molententoonstelling Extra aandacht voor 'Boezem water' Historisch centrum Ons Verleden Tweemanspolder, Zevenhuizen Info: 06-53385372 30 april - 10.00 uur organiseert Linedance dag Rednecks Zuidpias Dorpsstraat, Zevenhuizen Zuidpias - Wethouder Jan Verbeek heeft een aantal bepalingen in de ver ordening leerlingenvervoer aangepast na onrust onder ouders van kinderen op speciaal onderwijs. Klachten over het gebrek aan communicatie over op handen zijnde veranderingen, maakten dat wethouder Jan Verbeek besloot een informatiebijeenkomst voor betrokkenen te houden. Kinderen die onder begeleiding moeten reizen komen in plaats van tot hun negende jaar nu tot hun twaalfde in aanmerking voor ver goeding. De minimale reistijd om voor vergoeding in aanmerking te komen is verlaagd van anderhalf uur naar drie kwartier. Ook zal gekeken worden naar mogelijkheden om de papierwinkel met betrekking tot de -aanvragen te verminderen. Dit kan nog steeds betekenen dat kinderen die nu nog wel gebruik mogen maken van het leerlingen vervoer, dat volgend jaar misschien kwijtraken. Claudia Wolff (D66) pleitte voor een soepel omgaan met de hardheidsclausule om de over gang voor deze gezinnen wat te verzachten. Verbeek gaf aan dat het gesprek met de ouders veel onduidelijkheid bij hen had weggenomen. Onder meer over de leeftijdsgrens die nadruk kelijk niet geldt voor leerlingen op zogenaamde clusterscholen. Mo- gens Domela Nieuwenhuis (PvdA) merkte op dat dit dan ook letterlijk in de verordening zou moeten wor den opgenomen en diende een wij zigingsvoorstel in. De wethouder, gesteund door een meerderheid van de raad meende dat dit duidelijk genoeg is omschre ven en vond het amendement van de PvdA overbodig. Alleen de leden van de fracties PvdA, SP en Trots op Nederland stemden voor het amen dement. Computerhulp aan huis (geen gesleep met uw computer) 079 - 8888 259 www.parentpc.nl Limaweg 54, 2743 CD Waddinxveen Tel.: 0182 61 66 95 Fax: 0182 63 09 55 Email: info@bibelot.info Web: www.bibeIot.info Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Steeds meer wet- en regelgeving komt uit Brussel. We kennen alle maal de discussie over trappen en glazenwassers, fijnstof en de tele- comsector. Sommige onderwerpen hebben het stempel 'nationaal' gekregen. Daar gaat Brussel niet over en daar heeft elk land zelf de bevoegdheid om de zaken te rege len. Voor sommige kwesties is het logisch dat er ook op Europees ni veau naar gekeken wordt. Vorige week hadden we in de Tweede Kamer een debat over de Wet Medisch-wetenschappelijk On derzoek. Deze wet regelt hoe ge neesmiddelen door mensen getest kunnen worden. Het is natuurlijk een goede zaak dat de bescher ming van mensen die meedoen aan onderzoek naar een nieuw medicijn in op dezelfde wijze be handeld worden in Griekenland als in Zweden. Het is ook beter voor de organisaties die het onderzoek doen; per land een apart formu lier en een aparte commissie die over je onderzoek oordeelt zou de ontwikkeling van medicijnen niet ten goede komen. Ouderenzorg en gehandicaptenzorg zijn nationale onderwerpen. Toch is het goed ook bij deze onderwerpen af en toe eens een blik over de dijken heen te werpen. Want als elk land ouderenzorg op zijn eigen manier doet, dan is het interessant om te zien hoe anderen het doen of misschien zelfs watje in ons land over zou willen nemen. Er is gelukkig veel kennis aanwe zig bij veel belangenorganisaties en bij politieke partijen over de situatie bij 'de buren'. Het doet me een beetje denken aan de contacten die er zijn tussen het Duitse Bückeburg en de gemeente Zuidpias. Bij dit partnerverband wisselen de lokale ouderenbon den en de Duitse Seniorenbeirat kennis en ervaring uit, voetballen de teams van voetbalverenigin gen met elkaar, hebben politieke partijen onderlinge contacten en komen vrijwilligers bij elkaar om samen dingen te doen. Dat levert ook altijd waardevolle ervaringen op waardoor je met frisse blik naar je eigen situatie kan kijken. (Ik kan dan ook iedereen aanra den om mee te doen met een van de uitwisselingen die regelmatig plaatsvinden tussen organisa ties en verenigingen uit Zuidpias en uit Bückeburg, maar dat even terzijde...) Een ervaring vanuit de frisse blik had ik ook toen we recent met de Commissie Volks gezondheid en later met de WD fractie een werkbezoek hadden in Brussel. Zoveel informatie, zo veel kennis en ook best practices over de situatie in de landen om ons heen. Voorbeelden van hoe het ook kan, maar zeker ook het besef dat we hier een heel goede ouderenzorg hebben. Zeker ook een hele andere ouderenzorg. In Duitsland bijvoorbeeld is het veel normaler om thuis te blijven wonen, ook als je ouder wordt en zorg nodig hebt. Fami lie en omgeving nemen veel meer zorg op zich, daar waar we in ons land veel professionele zorg inschakelen. Natuurlijk heeft dit onder meer een sociale en demo grafische oorzaak. In Nederland zijn we verder van elkaar gaan wonen, waar in Duitsland mensen veel meer honkvast zijn. Maar ook in Nederland willen we mensen veel meer dan nu het geval is de gelegenheid geven thuis te blij ven wonen en hun zorg in eigen huis te organiseren. Met man- telzorgers of met professionals. Soms zijn de vergelijkingen ook ontluisterend; in veel van ons om ringende landen is bijvoorbeeld de Zweedse band verboden. Dat is een middel om mensen met ge dragsproblematiek vast te binden. In Nederland is de band nog altijd niet verboden, al heeft de staats secretaris van Volksgezondheid in januari in een debat aangegeven dat niet-vastbinden van mensen de norm is. Cijfers bekijken, ver gelijken en er vragen over stellen is dus van groot belang. Want het is makkelijker iets te zien als je in een spiegel kijkt dan als je geen reflectie hebt. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl H Moordrecht en Zevenhuizen doen mee om de nationale titel. Zuidpias - Twee dansparen uit Zuid- plas verdedigen zondag 8 mei in Noordwijkerhout hun Nationale titel tijdens de Nederlandse Kampioen schappen Ballroom Et Latin Ameri can. Patrick en Sylvia van der Ham uit Moordrecht verdedigen hun titel in de Hoofdklasse Middencategorie. René Planjer (Leiden) en de Zeven- huizense Tanja Overduin gaan hun eerste plaats van 2010 verdedigen, weliswaar dit jaar in een hogere klasse. In de eerste klasse zullen zij hun uiterste best doen om de top 3 te bereiken. De Kampioenschappen Ballroom Et Latin American worden georgani seerd door de Nederlandse Danssport Organisatie, de NDO en vinden plaats In het NH hotel in Noordwijkerhout. Op het NK dansen alle dansparen binnen hun eigen klasse en leeftijds categorie. Zes dansparen dingen aan het einde van de dag mee naar de hoofdprijs. In de ballroom worden de Engelse Wals,Tango en Quickstep door alle klassen gedanst, de hogere klassen dansen ook de Slowfoxtrot en Ween- se Wals. In de Latin worden de Cha- Cha, Rumba en Jive door alle klassen gedanst en dansen de hogere klassen ook de Samba en Paso Doble. Voor meer informatie: rene-tanja@hotmail.com en www.welove2dance.nl Zondag 1 mei - 14.00 uur Sky Architect, progressieve rock band 't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel 30 april - 9.30 uur -18.00 uur Foto-expositie André Top Zaal Ontmoetingskerk,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13