"Afghanistan geeft mij mooie herinneringen Paasdrive Swingende saxen Lentekunst voor mini-museum 1 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAANDEN IJSSEL 27 APRIL 2011 15 Lezing Sahar Majid in bibliotheek Max van Veen beste voorlezer Bieb dicht Kidsdisco Kookcafé in 't Blok Waterpolo Zilver voor E Jeugd NieMo IfcJ! ii Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het doet mij goed dat er vanavond men sen tijdens deze lezing aanwezig zijn. Jullie hebben er voor gekozen om niet in de tuin te gaan zitten en van het weer te genieten, maar om hier te gaan luisteren naar de lezing van Sahar over haar belevingen in Afghanistan", aldus Rieke Overbee- ke, directeur van de Nieuwerkerkse bibliotheek, vlak voordat het woord wordt gegeven aan rechtenstudente Sahar Majid. Door Bart Jansen Na een korte uitleg over de geschie denis van Afghanistan begint Majid te vertellen over haar band met het land. "Ik ben geboren in Afghani stan en heb daar driejaar gewoond. Daarna ben ik met mijn ouders ge vlucht naar Nederland. Het was ge woon niet veilig meer in het land." Toch heeft Majid niets dan goede herinneringen aan het land. "De verhalen die mijn ouders vertelden over Afghanistan klonken allemaal zo mooi", aldus Majid. "Die verhalen gaan niet samen met de tragedie van het land. In de laatste dertig jaar is het land vooral negatief in beeld ge bracht." Dat merkte Majid ook zelf. "Mensen vroegen wel eens waar ik vandaan kwam. Dan antwoordde ik Afghanistan. Vroeger werd er ge vraagd waar dat land ook alweer ligt. Nu is dat wel anders, mensen schrikken", legt Majid uit. Helemaal begrijpen doet Majid dat niet. Na alle verhalen van haar ouders wist ze zeker dat ze nog een keer terug moest naar het land. Ze kreeg Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van bridgeclub IJsselbridge speelden woensdag 20 april de paasdrive. In de A-lijn wonnen Ab van Amerongen en Rein Janssen met 61,67%, gevolgd doorTrudie van der Made en Elly Meenks met 55,83 en op de derde plaats eindigden de koppels Thea en Toon de Kort en Wil en Jan van Rheenen met 55%. Gerard van Boheemen.en Piet van Dortmont eindigden bovenaan in de Sahar Majid: "Het negatieve beeld van Afghanistan klopt niet. Niet helemaal. die kans toen ze stage kon gaan lopen bij de nationale mensenrech tenorganisatie 'The Independent Human Rights Commission'. "Ik wil de zien of het er echt zo veranderd is. Daarbij was het een mooie kans. Het land was en is 'hot'; er wordt veel bericht over de politiek en de mensenrechten in het land", legt zij uit. Majid: "Voordat ik op reis ging vroeg ik me af wat ik de mensen in mijn geboorteland kon bieden." Al snel werd duidelijk dat zij de inwoners op de hoogte wilde stellen van de rechten die zij hebben. "Veel Af- ghanen zijn zich niet bewust van de rechten die zij hebben en die er gelden. Vrouwen worden nog vaak onderdrukt. Dit wordt ook vaak in de media gemeld en dat draagt ook bij aan de negatieve beeldvorming over het land." "Dat negatieve beeld klopt niet. Niet helemaal", vindt Majid. "Ik werd overal enorm gastvrij ontvangen. Dat hoort bij de Afghaanse cultuur. Ik heb het land echt als positief er varen." Daarbij merkte Majid op dat het land aan het veranderen is. "Ik heb een workshop mogen volgen die ging over mensenrechten en daarbij ook over de positie van de vrouw. Er waren veel vrouwen aanwezig tij dens die workshop, slechts een paar mannen. Maar juist die mannen zijn belangrijk, als zij begrijpen hoe men daar met elkaar om moet gaan en zij dragen dit uit dan kan het nog wel eens goedkomen met het land." Na het betoog van Majid worden er vragen gesteld. Het publiek van de rechtenstudente is goed op de hoogte van de situatie in Afghani stan. Majid heeft op alle vragen een antwoord maar laat merken dat het soms net iets te politiek wórdt. Dat wilde zij juist voorkomen.'Mk ben ook geen helderziende, ik kan slechts mijn visie geven." B-lijn met 67,36%. Op de tweede plaats eindigden Adrie van Dortmont en Wim van de Laar met 63,89% en als derde Nel Vente en Jan Klück met 59,03%. De C-lijn werd gewonnen door As- trid van Roon en Fahti Azodi met 62,92%, tweede werden Elly Delwel en Patty Stuip met 62,50% en derde Adri Bravenboer en Rinie Hanssen met 58,75% Aan de slag met druktechnieken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De familie Scheele heeft de vitrinekasten aan het pand hoek IJslandsmos/Ringvaartlaan beschikbaar gesteld om jonge kunstenaars' van de basisscholen in Zuidpias de gelegenheid te geven hun werk te exposeren. De leerlingen van groep 8 van de Gideonschool expo seerden op deze manier vanaf januari het project winterhuizen. Momenteel kunnen voorbijgangers genieten van het werk van de leerlingen van de Re- hobothschool. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen van Tom de Vette lieten woens dag 21 april in de aula van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool aan de luisteraars horen wat ze de afgelopen periode geleerd hadden. Er werd enthousiast gemusiceerd. In het kader van het cultuureduca tieprogramma basisscholen Zuid- plas (Gmbh-Geregeld met betere Hulp) werkten de leerlingen van groep 8 van de Rehobothschool vorige week aan het project len tebloemen. Na een wandeling door de beeldende kunst en een ken nismaking met de wijze waarop verschillende kunstenaars bloemen hebben uitgebeeld, gingen de leer lingen aan de slag. Met behulp van schilder en monotype-druktechnie ken maakten zij de vertaalslag naar" een lentelandschap. Onder leiding van Bettina Wappner en Agnes den Hartogh werden vier grote geza menlijke sfeerbeelden gecreëerd, waarin de lente zichtbaar en voel baar is. Regio - De Nieuwerkerkse Lotte Redeker deed woensdag 20 april mee aan de provin ciale finale van de Nationale Voorleeswedstrijd. Zij werd eerder voorleeskampioen op haar school, basisschool Prins Willem Alexander en ging ver volgens moeiteloos door de kwart- en halve finale van de provincie Zuid-Holland. Hier stopt het echter voor Lotte, want de winnaar van de fi nale werd Max van Veen uit Leiden. Hij gaat door naar de landelijke finale in Utrecht op woensdag 25 mei. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek is op Konin ginnedag en dbevrijdingsdag donderdag 5 mei gesloten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Alle kinderen die op de ba sisschool zitten kunnen dan sen op de gratis Kidsdisco op vrijdag 13 mei in 't Blok aan het IJsermanpad 1. Er is fris drank verkrijgbaar (geen ener- gydrank) en er zijn een aantal volwassenen aanwezig om een oogje in het zeil te houden. Het feest begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Eerder ophalen is mogelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de kroeg van 't Blok kun je vrij dag 13 mei terecht voor 5,00 genieten van een driegangen menu, klaargemaakt door Blokkok Mireille Westerduin. Op het menu staat macaroni bolognese of vega, borrelhap je vooraf en vla sensatie toe. Vooraf aanmelden via 0180- 315381 of anton@jeugdwerk- zuidplas.nl en op 13 mei om 18.00 uur aanschuiven. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het pupillenteam onder de 11 jaar van W5G NieMo-Van Vliet heeft in de competitie een goede prestatie geleverd. Zij zijn op een 'zilveren' tweede plaats geëindigd. Met vijftien overwinningen werd een ste vige basis gelegd, waar alleen OZV uit Harmeien meer tegen over kon stellen. "De basis werd vooral gelegd door veel plezier bij de training", legt trainer/ coach Bianca Perreijn uit, die samen met Nancy Heemskerk de leiding over het team had. "En we hadden een goede in stelling tijdens de wedstrijden, ook weer met veel plezier. He laas valt het team gedeeltelijk uit elkaar, omdat ze doorschui ven naar een hoger team."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15