Van der Torn bij Global Bedden Kindergemeenteraad neemt geen genoegen met ouwe bakken Paaskoppelwedstrijd Stichting Dier Retour Dronken automobilist te water Vorm geven aan 't leven Op tijd gewekt 18 HART VAN HOLLAND REGIO] 27 APRIL 2011 C Vissen Zuidplas - Met een tiptop uitgedacht voorstel stond kinderburgemeester Dilian Ritmeester dinsdag 19 april voor de grote-mensengemeenteraad. Er moesten meer vuilnisbakken en groen komen op de schoolpleinen in Zuid- plas. Er was maar een probleempje: het budget was wat aan de magere kant en of er niet een onsje bij kon. De wenkbrauwen werden gefronst. Wethouder Van der Torn wordt bij Global Bedden rondgeleid door Bart Hofman. Moordrecht - Wethouder Henk van der Torn van Economische Zaken bracht woensdag 20 april, samen met de bedrijfscontactfunctionaris een bezoek aan Global Bedden, specialisten in slapen. Global Bedden is een familiebedrijf dat/geleid door Wim Hofman, al jaar en dag gevestigd is in Moordrecht. Het bedrijf, met vijftien werknemers in dienst; biedt haar klanten een keur aan .-oplossingen om te slapen in eigen stijl. "Het belangrijkste is ■maatwerk", zo stelt zoon Bart Hof man die de gemeentelijke delegatie ontving en een rondleiding door het bedrijf verzorgde. "Klanten komen met bepaalde slaapwensen en stijl voorkeuren. Wij laten ze 'testliggen' waarna ze kunnen kiezen uit zo'n driehonderd verschillende compo sities". Van der Torn constateerde na afloop van de rondleiding dat Global Bed den behoort tot de groep van kleine en unieke gespecialiseerde bedrijven die Zuidpias rijk is. 2500 Euro was er uitgetrokken voor bakken en beplanting voor alle ba sisscholen in Zuidpias. "Met zestien basisscholen komt dat op 156,25 euro per school, te weinig om echt iets goeds mee te doen, meende Di lian. "Een bak plus plaatsing kost vijfhonderd euro, een boom plus de kosten voor het planten 350 euro", becijferde ze. Voor het voorstel om 5500 euro bij te leggen uit de post onvoorzien om tenminste de bakken te kunnen aanschaffen liepen niet alle fracties warm. De gemeenteraad leek niet van zins zomaar in de buidel te willen tasten en voelde de jeugdige burgemeester aan de tand. "Hebben jullie ook ui- gezocht of je met tweedehands bak ken het tekort zou kunnen dichten?" wilde Marnix de Rompf (CU/SGP) weten. "Nou," interrumpeerde wet houder Arjen Hazelebach, "we heb ben intussen al derdehands bakken, maar ik bel graag even met Gouda of we een partij vierdehandsjes kunnen overnemen." Of 350 euro voor een boom niet wat te duur was, wilde Ferry van Wijnen (Trots op Nederland) weten. "Hebben jullie onderzocht of dat goedkoper kan?" De prijzen bleken echter door de ambtenaren aangereikt dus daar viel geen dubbeltje meer op te be zuinigen. "En heb je eraan gedacht aan zelf meer geld ophalen met een sponsorloop, bijvoorbeeld?" opperde Rik van Woudenberg (D66). Mogens Domela Nieuwenhuis (PvdA) vond dat het voorstel het geld verdiende dat het nodig heeft. Ook Roeland de Graaff (CDA)was overtuigd. Uitein delijk stemde de voltallige raad vóór. Vermist Gecastreerde rode kater, witte voetjes, bef, buik, gechipt, zwart bandje met steentjes, twaalf jaar oud, Waddinxveen. Gecastreerde zwarte kater, witte sokjes, vlekje en streepje op neus, vlekjes op buik, gechipt, twee jaar oud, Waterschapsweg Nieuwer- kerk aan den IJssel. Gevonden Bruine hond, zwart-rode leren halsband, teef, De Beuk Nieuwer- kerk aan den IJssel. Ongecastreerde zwarte kater, paar witte haren op bef, loopt al een paar maanden rond, Omge ving Zuidpias Waddinxveen. Zwarte kat, witte voeten voor, sokken achter, bef, buik, De Gou we Waddinxveen. Duitse Herder, reu, Gouwe Bos, Boskoop/Waddinxveen. Zwart-witte kat, Kortenoord Nieuwerkerk aan den IJssel. Zwarte kat, Westeinde Moor drecht. Gecastreerde geheel zwarte ka ter, kaal tussen achterpoten, liep sinds afgelopen winter rond. Vij verlaan, Waddinxveen. Gemarmerde (cyper) kater, geen wit, beige rond ogen, loopt circa twee weken rond, Regulus Wad dinxveen. Voor meer informatie: 0184-661509 of www.dierretour.nl (foto: Wilco Hogenbirk) Nesselande - Door nog onbekende oorzaak brak vrijdagmorgen 22 april brand uit op de Cesar Domelastraat. De brand ontstond vermoedelijk in of nabij een meterkast van een woning en veroorzaakte een behoorlijke rook ontwikkeling. De rook trok via de meterkast naar de bovengelegen woning en sprak de rookmelders aan. Daardoor werden de bewoners tijdig gewekt. De brandweer had de brand snel onder controle. De bewoners van drie wo ningen moesten tijdelijk hun huis verlaten. bij elkaar gevangen. Toch waren er weer winnaars en was het gezellig met een prachtige prijzentafel. Eer ste plaats Edwin van de Laar en Henk Multem, tweede plaats Erik Schen- sema met Kees van den Heuvel en een derde plaats voor Kees van Vliet en Arjan BoonvDe tweede wedstrijd van de competitie wordt zaterdag 7 mei gevist in de Oude Rijn bij Zwam- merdam, vertrek 6.00 uur. Nesselande - Pluspunt, expertise centrum voor senioren en partici patie, verzorgt, in samenwerking met Stichting Buurtwerk Alexander, drie koffiebijeenkomsten in het ka der van 'Anders ouder worden'. Het thema van de bijeenkomsten, 'Hoe geef ik vorm aan mijn leven?', wordt benaderd vanuit het humanistische gedachtegoed. De bijeenkomsten vinden plaats op Moordrecht - HSV Moordrecht viste zaterdag 23 april de traditionele paaskoppelwedstrijd in het kanaal tussen Moordrecht en Gouda. Eé- nendertig vissers zaten er langs de waterkant om de vissen te verschal ken, maar die lieten het massaal afweten, alleen de koppels op num mer 6, 7en 8 wisten nog een redelijk visje te vangen maar op de andere nummers werd nog geen twee kilo vrijdag 6, 13 en 20 mei van 9.30 tot 12.00 uur in De Kristal aan de Cy- pruslaan 404. Gespreksleider is John Brabbel, humanistisch geestelijk raadsman. De kosten bedragen 7,50 euro. Voor meer informatie: 010-2862760, t ineke.van den berg buurtwerk alexander.nl of a.nieuwpoort@plus- puntrotterdam.nl. Foto: Wilco Hogenbirk Nesselande - Halverwege de Wollefoppenweg vloog zaterdagavond 23 april een auto uit de bocht. Het voertuig, bestuurd door een dronken automobi list, kwam in een sloot tot stilstand. De bestuurder wist ongedeerd uit z'n wagen te komen en werd aangehouden door politiepersoneel. De auto werd door een bergingsbedrijf op het droge gezet en afgevoerd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 18