Musea op Koninginnedag open Er werd gebridged Dubbel kampioenschap MB2 Audities SNOOT! beloven talentvolle voorstelling HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 27 APRIL 2011 23 C Duivensport Ron van de Made wint Moeskroen Swinging Sunday Music in La Baraque Volleybal Kom in de kerk! Kerken in actie op Koninginnedag Jeugdwedstrijd Koninginnedag Vrijheid op straat Zevenhuizen - Het historisch cen trum Ons Verleden en museum Ons Molenverleden zijn zaterdag 30 april van 13.30tot 16.00 uuropen. De mu sea zijn gevestigd aan de Tweemans polder 15 en zijn lopend bereikbaar via de Korte Zijde. Speciaal voor Koninginnedag zijn fo to's en reproducties van schilderijen bij elkaar gebracht van alle molens die een eeuw geleden stonden op het grondgebied van de voormalige gemeenten Moerkapelle en Zeven huizen. Het overzicht laat zien hoe de situatie begin 1900 was en wat er thans van over is. In Ons Verleden is naast de perma nente collectie ook de tentoonstel ling Onze buitengebieden door de jaren heen te zien. Voorwerpen en fotopanelen brengen in beeld hoe de hazenjacht was verlopen, hoe men vroeger recreëerde, en wat de gevolgen waren van de inundatie tijdens de Tweede Wereldoorlog. De genealogische werkgroep kan ook tijdens deze opening geraadpleegd worden. Zevenhuizen - Bij bridgeclub Ze venhuizen werd dinsdag 19 april de vierde zitting van de vierde ronde paren gebridged. In de A lijn ging de winst naar Patricia Niewold en Ma rijke Stolker met 66.37%, tweede Ruud Bantje en Mark de Wall met 58.93% en derde Annette en Hans Bolsterlee met 55.65%. In de B lijn: 1e Guisy Hatenboer en Truus van Leeuwen met 64.88%, 2e Trudie en Kees van der Made met 61.01% en 3e Rik Berends en Geertje Wiggers Daarmee ontstaat voor 14 mei een gevarieerd programma. In theater Swanla in Zevenhuizen zullen vanaf 20.15 uur allerlei artiesten optre den, mannelijke en vrouwelijke so listen, een singer-songwriter, een big band, een hardrockband, street- dancers, een koor, popdanseressen en een popband. De solisten wor den begeleid door de fantastische huisband en de culturele vereniging Hotel Vos staat er borg voor dat de met 55.06%. In de C lijn: 1e Frank en Detty Mol met 60.42% en de tweede plaats wordt gedeeld door Bertha Bos en John van Straten en Carla de Jong en Dirkje Vermaat met 54.86%. Na vier zittingen staan eerste in de tussenstand in de A lijn Patri cia Niewold en Marijke Stolker met 60.48%, n de B lijn Wil en Arie Blok met 59.00% en in de C lijn Erna en Corrie van Straalen met 65.92%. show technisch perfect zal zijn. De artiesten zijn afkomstig uit de ruime regio rond Zevenhuizen. SNOOT! 2011 belooft een fantasti sche en zeer afwisselende avond te worden. Kaarten a 10,00 euro zijn te koop via www.dorpshuis.nl of da gelijks na 19.00 uur aan de bar van Dorpshuis Swanla. Voor meer infor matie: www.dorpshuis.nl of www.snootopenpodium.nl. Zevenhuizen - De meiden van VC Nesselande hebben een goed seizoen achter de rug. Zaterdag 23 april kre gen ze de NeVoBo beker uit handen van hun trainer/caoch Bert Verburg omdat ze voor de vierde maal op rij kampioen zijn geworden, ditmaal in de tweede klasse B. Zaterdag speel- Zevenhuizen - Voor de derde wed vlucht voor het Vitessekampioen- schap werden vrijdag 22 april 590 duiven van postduivenvereniging 'de Stormvliegers' ingekorfd die 's nachts naar Moeskroen, aan de Bel gisch/Franse grens, gebracht wer den. Zaterdag om 7.45 uur werden 41.000 duiven losgelaten voor het concours van 172 km. Om 10.02 uur klokte Ron van de Made de snelste duif van de vereniging en van de C.C.Leiden e.o. rayon Oost. Zijn duif had 75 km p/u gevlogen. De laatste prijsduif was zeventien minuten la ter thuis. Uitslag: 1-8-12-18-22 Ron van de Made en 2-3-4-5-20 John Stofberg. de de MB2 ook nog een driekamp, georganiseerd door de Rotterdamse vereniging Volley-Zuid in de Sport hal Mercatus, voor zowel Spirit uit Barendrecht als Volley-Zuid waren de meiden te sterk. Gevolg een dub bel kampioenschap met een dubbele beker en medailles. Zevenhuizen - De laatste 'Music middag' van het voorseizoen bij Par ty Centrum La Baraque aan de Zuid- plasweg 12-14 vindt plaats op 1 mei van 15.30 tot 19.30 uur. In diverse zalen van het centrum kan men deze dag genieten van de muziek van Allround Orkest Twilight, een pro fessionele driemansformatie, die dansmuziek verzorgt voor feesten en partijen. Op het repertoire staat mu ziek uit de jaren '60 en '70 tot heden. Het dans- en muziekfeest is bestemd voor iedereen van 35 jaar en ouder. De toegang is vrij. Deur open vanaf 15.00 uur. Na de vakantieperiode, in september staan wederom 'music middagen' op het programma. Info: 0180-631041 ofwww.labaraque.nl. Zevenhuizen - De audities voor SNOOT! 2011, die begin april werden gehou den, leverden een grote hoeveelheid aan zeer diverse artiesten op. De jury van SNOOT!, de regionale talentenpresentatie, Stars Not Only On Television!, had het op 5 en 6 april maar moeilijk. Er hadden zich ruim voldoende acts inge schreven om een avondvullend programma mee samen testellen. Bovendien bleek het niveau erg hoog en de variatie zeergroot. Zevenhuizen - De Hervormde Kerk is op Koninginnedag open van 10.00 tot 16.00 uur. Enkele organisten zorgen voor muziek en er is een boekentafel. Het is mogelijk een rondleiding te krij gen van een van de gidsen. Voor kinderen is er een speciale foto- puzzeltocht door de kerk. leder een is welkom. Zevenhuizen - De leden van de R.K. Gemeenschap en van de Ontmoetingskerk te Zevenhuizen/ Moerkapelle organiseren voor Koninginnedag, zaterdag 30 april, diverse activiteiten. Er zijn verschillende kramen met bijvoorbeeld boeken, allerhande tweedehands spullen en bloe men, er zijn kinderactiviteiten en er is een foto-expositie. Op het terras op het plein naast de kerk aan de Dorpsstraat 106 zijn diverse consumpties verkrijgbaar. Het reeds aangelegde deel van de Stiltetuin is open voor bezoekers. De opbrengst van de dag is be stemd voor de financiering van de aanleg van het laatste gedeelte van de Stiltetuin van de kerk. Het is de bedoeling dat de Stiltetuin in september officieel geopend wordt. Zevenhuizen/Mierkapelle - Hen- gelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle houdt op Koningin nedag, 30 april, een viswedstrijd voor de jeugd tot en met15 jaar. Er wordt gevist van 8.00 tot 9.30 uur in Zevenhuizen aan de Ring vaart bij de Hotel Vos brug en in Moerkapelle aan de tocht. Deel nemers moeten om 7.45 uur aan wezig zijn aan de waterkant. Zevenhuizen - De vier kerkge nootschappen in Zevenhuizen- Moerkapelle organiseren de 4 mei herdenkingsbijeenkomst met dit jaar als thema: Vrijheid op straat. We herdenken de slachtoffers uit de tweede wereldoorlog en zij die, ook na de tweede wereldoor log, hun leven gegeven hebben voor onze vrijheid. Toch gaan we met die vrijheid heel slordig om. Weliswaar is er geen avondklok of verplichte verduistering meer, maar velen voelen zich in hun ei gen omgeving, in hun eigen straat onveilig en onrustig, omdat ze in hun vrijheid beperkt worden door anderen. Velen durven 's avonds de straat niet meer op, alsof er een avondklok zou gelden Dat vraagt om bezinning en verande ring. Woensdag 4 mei, aanvang 19.00 uur in de Hervormde kerk. De Cantory verleent muzikale mede werking. Deze bijeenkomst duurt tot iets over half 8 en sluit aan bij de herdenkingsplechtigheid op het plein voor het (voormalige) gemeentehuis. Drie van de vier molens van de Molenviergang staan broedertrouw met de neuzen naar één kant, afwachtend op wind om zo de horizon te verfraaien met hun reusachtige wieken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23