"Deze gemeente zal nóg hechter worden" ProgFrog presents: Sky Architect Instrumentenparade KOM nu naar HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 27 APRIL 2011 29 Steun goed doel op Koninginnedag Oude Kerk open op Koninginnedag Ontmoeting met ouderenadviseur Kroegavonden Nieuwe dominee Protestantse Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel Minimaal 1.500 voor uw huidige auto en tot wel 2.500 boven de taxatieprijs! DE SHOWROOM! OO M. DE KONING OO Nieuwerkerk aan den IJssel - V.E.G. het Kruispunt is op Koninginnedag, zaterdag 30 april, met diverse kra men aanwezig op de vrijmarkt. Bij deze kramen kan men terecht voor diverse consumpties en voor aller hande tweedehands artikelen. Ook vindt men er een collectebus. De opbrengst van verkoop en collecte is bestemd voor het Crosspoint kin dertehuis in India. Voor meer informatie: www.veghetkruispunt.nl of www. changealife.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oude Kerk op het Oude Dorp is traditiegetrouw geopend op Ko ninginnedag, zaterdag 30 april. Belangstellenden kunnen tussen 10.00 en 16.00 uur de toren be klimmen. Van bovenaf heeft men een prachtig uitzicht over de om- geving. Voorts kan men de gehele dag genieten van het spel van di verse organisten en van 12.00 tot 12.30 uur staat een samenzang op het programma. In de Vluchtheuvel, naast de kerk, kunnen kinderen van drie jaar en ouder komen knutselen. Tevens worden hier diverse consumpties geserveerd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou derenadviseur Mattanja van Ou denaarden is elke eerste donderdag van de maand van 14.30 tot 15.30 uur aanwezig in de Batavier. Tijdens dit koffieuurtje kunnen senioren eikaar ontmoeten en kan men voor vragen terecht bij Van Oudenaar den. De eerstvolgende ontmoeting vindt plaats op donderdag 5 mei. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok is op woensdag avond geopend voor een gezellig potje tafelvoetbal, schaak of ge woon om lekker aan de bar te han gen. Op 27 april en 4 mei is de deur geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De progressieve rockband Sky Architect treedt zondag 1 mei op in 't Blok. Dit is een progressieve roek-band, bestaande uit vijf man. Geïnspireerd door de symfonische progressieve rockstijl van de jaren '70 maken zij eigen muziek: gevoel en techniek gecombineerd. Inspiratie: King crim son, Gentle Giant, the Flower Kings, Porcupine Tree en Pain of Salvation. De deur gaat om 14.00 uur open en de toegang is 5,00 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 2010 nam de Protestantse Gemeente Nieu werkerk aan den IJssel afscheid van dominee Gert-Jan Robbemond. Na negen jaar diensten te zijn voor gegaan is het tijd voor Robbemond om zich voor een andere gemeente in te zetten. De Protestantse Gemeente ging op zoek naar een vervanger en deze werd gevonden in dominee Peter Treep. Door Bart Jansen De uit Bleiswijk afkomstige Treep heeft ruim twintig jaar lang samen met zijn vrouw, Rianne van Plalsema, de diensten in de Gereformeerde Kerk in Bleiswijk verzorgd. Zij deelden als het ware het predikantschap. Naast hun baan als predikant waren ze ook elders werkzaam. Van Plalsema zette zich in voor verpleeghuis de Vijf Plavens in Zevenkamp en Treep was regelmatig te vinden bij de Pro testantse Gemeente Nieuwerkerk. De keuze voor Treep was voor de ge meente dan ook een vrij logische. "Al vrij snel na het vertrek van Gert-Jan werd ik gevraagd om zijn taken over te nemen. Ik was eerlijk gezegd vrij verbaasd maar tegelijkertijd ook erg enthousiast", laat Treep weten. Als hij deze baan aan zou nemen dan zou er wel het nodige gaan veran deren. Zo zou hij nu al fulltime pre dikant aan de slag gaan. Dus geen gedeelde baan met zijn vrouw meer. Treep: "Ik denk dat ik het wel wat drukker ga krijgen, al kan ik dat na tuurlijk nog niet met veel zekerheid zeggen. Voorheen zette ik mij voor Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen Algemene Muzikale Vor ming (AMV) van de muziekschool hielden dinsdag 19 april de jaarlijkse Instrumentenparade. De meeste jon ge leerlingen volgen de cursus AMV voordat zij ^en instrument gaan bespelen. In de AMV wordt kennis gemaakt met muziekinstrumenten, eerst in de les, daarna tijdens de Instrumentenparade en tenslotte kunnen de leerlingen op de Open Dag van de muziekschool, zaterdag 28 mei, proeflessen volgen op twee instrumenten naar keuze. Officieel is Treep al bevestigd als gemeentepredikant. Dit gebeurde tijdens de middagdienst op zondag 17 april. "In de ochtend werd er een Palmpasen dienst gehouden met dominee Verschoor, mijn collega", laat Treep weten met een vrolijke stem. "In de middag draaide de dienst om mijn verbintenis en in trede in de Protestantse Gemeente van Nieuwerkerk aan den IJssel. Er zijn zoveel mensen op de been ge weest om dit te realiseren, dat was echt mooi om te zien. Vooral het bloemstuk dat gemaakt is raakte mij enorm. In het bloemstuk zaten vier gerbera's, die staan voor mij en mijn gezin. Daarbij hebben ze er een fiets met een bijbel in verwerkt. Ik ben namelijk een fietsliefhebber en reis zoveel mogelijk per fiets, ook van Bleiswijk naar Nieuwerkerk." De gemeente kent Treep dus al goed en Treep op zijn beurt weet ook wat voor vlees hij in de kuip heeft. "De Protestantse Gemeente Nieuwer kerk is een fusiegemeente. Een lich te tweedeling is er nog wel, maar de bereidheid om een hechte gemeente te worden is zeer groot. Ik zie het dan ook als een uitdaging om de ge meente nóg hechter te maken dan hij op dit moment al is" Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. twee kerken in, dat is ook niet niks." Zijn vrouw staat helemaal achter de beslissing. "Mijn vrouw blijft actief als predikant bij de Vijf Havens en ziet vanzelf wel wat er op haar pad komt." Het echtpaar is in ieder geval al druk bezig met de voorbereidingen voor de verhuizing. "Begin mei be trekken wij de pastorie in Nieuwer kerk. We zijn hier in Bleiswijk aan het opruimen zodat we binnenkort kunnen overstappen", legt Treep uit. "Dat wij deze stap gaan ma ken komt mede doordat we er nu de kans toe hebben. Als onze kin deren, die momenteel op kamers zijn, nog thuis hadden gewoond dan had het heel anders kunnen lopen." Peter Treep. Capelte a/d IJssel Wormernoek 16. (OIO) 45 99 400 Rotterdam Vlambioem 40-48. (OIO) 420 71 11 Krimpen a/d IJssel Stormpolderc 38. (0180) 55 95 OO www.mdekoning.nl Bedrijfswagens

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29