Sponsorloop voor speeltoestel Zeshonderd euro voor Kika Explosion Streetdance op Koninginnedag Montessorischool rent voor Kenia Het zeilseizoen kan beginnen 'Wij een waterdraagster, zij een waterput' HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 27 APRIL 2011 31 Er werd gebridged BRAinS schaaktoernooi Nieuwerkerk aan den IJssel - De locatie Kroonkruid van basisschool de Wingerd is de afgelopen twee jaar gerenoveerd. Zowel de binnen- als de buitenkant van het gebouw zijn opgeknapt: meer licht, betere ventilatie, nieuw meubilair, nieuwe vloeren, alles fris in de verf, nieuw sanitair en een nieuwe keuken. De school ziet er als nieuw uit. Eén ding ontbreekt nog. Tijdens het ophogen van het schoolplein is het speeltoe stel weggehaald. Het was verouderd en niet meer veilig om op te spe len. Samen met de leerlingenraad is besloten een nieuw speeltoestel te plaatsen. Daar moest voor gespaard worden: 22.000,-euro. Bestuur, ou ders en leerlingen hebben er alles aan gedaan dit bedrag bij elkaar te krijgen. Er werden kerstkaarten ge maakt en verkocht en oude mobiele telefoons ingezameld. De laatste centjes werden vorige week bij el kaar gerend tijdens een sponsorloop. De kinderen hebben heel veel rondjes gerend in het lentezonnetje. Na de meivakantie leveren de deelnemers de bij elkaar gerende centjes in. En nu maar hopen dat het voldoende is om het kale plein weer aantrekkelijk te maken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee weken geleden organiseerden wa terscouts 'De IJssel' een sponsor loop voor Kika. In eerste instantie werd de opbrengst op ongeveer 400 euro geschat, maar na ontvangst van alle sponsorgelden bleek de teller op 633,70 euro te staan. Zaterdag ontving een vertegenwoordigster van KiKa de symbolische cheque uit handen van de organiserende jon geren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Linda Cramer en Lisa van Lent treden tijdens Koninginnedag op met hun Explosion Streetdance. De VEDJ dansdames heb ben goed getraind met hun leerlingen voor dit optreden op het Oude Dorp. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse bridgeclub speelde vorige week de laat ste ronde van de competitie. Opnieuw waren Gerda Goed hart en Marijke Blok de sterk ste spelers in de A-poule. Zij behaalden 66,67% en werden gevolgd door de heren Guus Ham en Henny Hense met een score van 57,92%. Net als in de vorige ronde moest de derde plaats ook deze keer worden gedeeld door twee koppels, Wim Schreuder en Ton Vissers én Ron van Domburg en Wim Verhoeven, die beiden een score van 54,58% wisten te behalen. In de B-poule slaagden Renate Tournier en Lucy Wijnen erin om de eerste plaats te bemach tigen met 66,67%. Peter Bijs- terveld en Maarten Goedhart werden tweede met 57,92%, gevolgd door Elly Timmerman en Martha Verhoeven op de derde plaats met 53,75%. Op maandag 2 mei volgt de slot- drive. Dan wordt de winnaar van het clubkampioenschap bekend, alsmede de slemkam pioen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De BRAinS activiteit schaken werd vorige week afgesloten met een schaaktoernooi. Drie woensdagmiddagen leerden 56 kinderen van enkele schakers van schaakvereniging Nieu werkerk over de loop van de stukken en het verslaan van je tegenstander. Toen was het tijd om de proef op de som te nemen en een toernooi te spe len. Met veel plezier werd er al schakend gestreden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Schoolstraat veranderde woensdag 20april in een aankomstplek voor een marathon. De oudste kinderen van de school liepen renden geld bijeen voor een waterput in Kenia. Er werd uiteindelijk voor ruim twee duizend euro aan rondjes gerend. Oud-leerling van de school Richard, thans mede-organisator van het Ke- niaproject op het Wolfert van Borse- len te Rotterdam, is de organisator van de sponsorloop. In juni gaat Ri chard met enkele klasgenoten naar Kenia om te helpen in het dorp waar de waterput moet komen. i -, Nieuwerkerk aan den IJssel - Na maanden van onderhoud was het zaterdag 23 april zover, de vijf bo ten van waterscouts 'de IJssel' gin gen het water in, waarmee het zeil seizoen is gestart. Gedurende de wintermaanden heb ben de scouts zich met vereende krachten ingezet om de boten en het materiaal te voorzien van een nieuwe verf en laklaag. Nu het on derhoud klaar is kunnen de scouts zich opmaken voor veel zeilplezier op het water. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met deze slogan voert de Rotary Club Nieuwerkerk momenteel actie om geld in te zamelen voor een water putproject in Zimbabwe. Tweede waterput Wanneer men in Nederland zonder water zit, duurt dit meestal niet langer dan een halve of misschien een hele dag. In Zimbabwe moet men dagelijks voor een emmer wa ter eerst vijf kilometer lopen. Door het slaan van waterputten kan hier aan een einde komen. De Rotary heeft, in samenwerking met een locale Zimbabwaanse club en Ro tary International, al één waterput gerealiseerd, maar wil nu fondsen bijeen brengen voor het slaan van een tweede put. Initiatiefneemster van het project is dierenarts Moni que van der Meer. Acties op Koninginnedag Op de braderie kan bij de 'Water- dragerkraam' een beeldje van de Waterdraagster gekocht worden; kunstenaar Gijsbert van Oosten heeft twee versies vervaardigd. Voorts kan 'men bij de kraam een 'Wijn voor Water' pakket kopen én men kan voor 5,- euro een Zimbab- waans dollarbiljet kopen waarmee men zich 'miljonair' kan wanen. Blues in Dorrestein Op zaterdag 1 juni vindt in winkel centrum Dorrestein voor de tweede keer het 'Blues in Dorrestein' mu ziekfestival plaats. Ook daar is de Rotary aanwezig met de actie voor het waterputproject. Voor meer informatie: www.rotarynieuwerkerk.nl. Burgemeester Kats woonde onlangs tijdens zijn bezoek aan de Rotary club Nieuwerkerk een presentatie bij over het waterputten project. Na afloop zei de heer Kats dit project een warm hart toe te dragen en hij kocht het eerste beeldje van de 'waterdraagster'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31