Topdag Moordrecht's Kids4Kids Toernooi Schaken Henk-Jan Evengroen favoriet voor Zilveren Dame Oranje Expo in Dorpskerk Bridgedames 'afgetroefd' Bloemen voor juf Marjon Pasta eten in Moerdregt Paasfeest op Achtbaan HART VAN HOLLAND MOORDRECHT27 APRIL 2011 33 i Moordrecht - Samir Akrawi behoor de met Henk-Jan Evengroen tot de favorieten in het toernooi om de Zil veren dame. In deze derde ronde zou de onderlinge confrontatie plaats vinden. Die kwam er echter niet om dat Akrawi juist op deze dag moest terugkeren naar Irak. Voorts waren ook de toppers Hans Lodeweges en Pirn te'Lintelo deze ronde niet aan wezig. De kansen van Evengroen op prolongatie van zijn titel zijn daar door fors gestegen. Met een 9-0 tegen Waddinxvener Theo Goor liet hij daar geen twijfel over bestaan. Broer Bernard moest het opnemen tegen een andere Waddinxvener, Ton van Niekerke. Ook hier werd het 9-0, maar dan in het voordeel van de Waddinxveense gast. Voor Léon Jacobse is het afwachten of Even groen nog wat punten verspeelt. Zelf deed hij dit met een 9-0 tegen Mick van den Berg niet. Ad Multem verloor met 5-4 van Frank Visser en Sjaak in 't Veld dolf met 2,5-5,5 het onderspit tegen Kevin Bakker. De finalegroep bestaat nu uit Even groen, Van Nieukerke, Jacobse, Goor, Visser, Multem, Arie Macdaniël en Hans Lodeweges. In de Hoekveldgroep, die speelt om de Hoekveldtrofee, is de stand aan de kop: 1. Pane Vink 22, 2. Aad van der Meer 21, 3. Lotte van der Wou den 19,5 4. Frank Penders 19. IJsseljeugd op dreef in strijd om Groene Hart Cup Na in de vorige ronde van de Groene Hart Jeugdcup gepromoveerd te zijn, moest het jeugdteam van De IJssel, bestaande uit Lotte van der Wou den, Marten Evengroen, Maikel Ter louw, Storm Revet en Jeroen Box het ditmaal in de eerste klasse proberen. Tegen RSR Ivoren Toren werd het 2-2 terwijl van Dordrecht met 3-1 gewonnen werd. Tegen Messemaker werd het 2-2; door dit resultaat ein digde Moordrecht als tweede achter Messemaker en mag het team het in de slotronde nog een keer in deze klasse proberen. Moordrecht - Met als thema 'Ont moeting' wordt voor zaterdag 30 april in de Dorpskerk aan het Kerk plein een expositie georganiseerd met werken van plaatselijke kunste naars. Zij hebben gewerkt naar aan leiding van het onderwerp 'brood en beker', wat terugslaat op het avond maal van de protestanten en de eucharis tie van de RK kerk. Het onderwerp is door de kunstenaars op diverse manieren uitgebeeld. De Dorpskerk, welke dateert uit 1658 en een be zichtiging waard is, is geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Moordrecht - De dames van bridge club Troef Vrouw hebben het bridgeseizoen afgesloten. Fien van der Panne en Mieke Pieterse zijn bo venaan geëindigd met 59,21%. Ank Rook en Gré Ramaker werden twee de met 55,12% en als derde eindig den Diny IJsselstijn en Fon Datema met 52,77%. In oktober gaat het nieuwe seizoen van start. Moordrecht - Senioren uit Moor drecht kunnen donderdag 19 mei terecht vooreen etentje in Italiaanse sferen. In Restaurant De Kroon aan Land voor Water 3 wordt een Itali aans menu geserveerd. Resereven kan bij de receptie van Moerdregt. Excelsior Rotterdam F2 won de wedstrijd in de laatste twee minuten (4-5). In de middag, bij temperaturen die netzo goed in Kameroen thuishoren, stonden er wederom 120 spelers te trappellen om aan hen wedstrijden te kunnen beginnen. Moordrecht E 1 won ruimschoots hun poule, Moordrecht - Alle activiteiten bij basisschool de Achtbaan stonden woens dag 20 april in het teken van Pasen. In de klas werd geknutseld en buiten in het zonnetje konden de kinderen hun zelf versierde broodjes opeten. Ook dook de Paashaas nog op bij de school aan de Weidezoom. Restaurant De Kroon is een gezellige ontmoetingsplek waar de senioren tussen 17.00 en 17.30 uur kunnen aanschuiven voor een Italiaanse maaltijd. Het menu staat in het te ken Italiaanse pasta's. Leden van Comfort a la Carte krijgen korting op het menu. Gezien de grote belangstelling is re serveren vooraf een vereiste: 0182-373844. Moordrecht - Juf Marjon, directeur van De Achtbaan, is op 28 april ja rig, maar dat valt dit jaar in de va kantie. Dat kon natuurlijk niet, dus hadden alle kinderen als verrassing donderdag 21 april in het geheim der Hoek (Moordrecht E3). Ook het Excelsior shirt, gesigneerd door alle selectiespelers en beschikbaar ge steld door oud-W Moordrecht spe ler en selectielid Leen van Steensel, bleef in Moordrecht. Milan van Ek van Moordrecht E3 werd de geluk kige. In Moordrecht kijkt men vol ver wachting uit naar Kids4Kids Toer nooi nummer twee, diverse namen werden al gefluisterd op Het Lage. Voor meer informatie en foto's www.vvmoordrecht.nl. een bloem voor haar meegenomen. Nietsvermoedend zat juf Marjon nog even na te praten toen haar werd gevraagd of ze even wilde komen en langzaamaan stroomde de aula vol met meer dan 350 bloemen. Moordrecht - Op Sportpark Flet Lage werd zaterdag 23 april het eerste Kids- 4Kids toernooi gehouden voor de F en E jeugd. Flet toernooi, waaraan 240 kinderen is gekoppeld aan een goed doel. Roots4Kids, een stichting die zich bezig houden met de lange termijn opvang van weeskinderen in Kameroen om hen een kans te geven een mooie toekomst op te bouwen. In de ochtend het duel Moordrecht F 1-Excelsior Rotterdam F2 onder leiding van UEFA scheidsrechter Kevin Blom, die de avond ervoor FC Zwolle-RKC nog floot. Reeds bij aankomst zwaaide Blom met rode kaarten en ter plekke zette hij op veler verzoek zijn handtekening erop. Rondom de toernooien zijn allerlei activiteiten opgezet voor het goede doel, zo won Ibrahim El I Hachioui van Excelsior Rotterdam F2 het gaten schieten en stonden er twee spelers van Nieuwerkerk F3 te zwaaien met reusachtige penal tybokalen als nummers 1 en 2 van dit dagdeel. Verder vielen de pres taties van Moordrecht F3 en DWO Zoetermeer F9 op, de ploegen wer den beide zonder puntverlies eerste in hun poule. in de andere poules overheersten twee ploegen uit Delft. De grote extra prijzen bleven in Moordrecht: bij het gaten schieten won Ben van Berkel (Moordrecht D2) de eerste prijs, en bij het penaltyschieten werd Jean-Fritz Boom tweede (Moordrecht El) en winnaar van de enorme cup werd Sidney van

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33