Basisschool Spectrum haalt ruim 10.000 euro op Bouw clubhuis Scouting Nesselande gestart 4 en 5 mei Muziek en voetbal op Koninginnedag HART VAN HOLLAND NESSELANDE] 27 APRIL 2011 37 Opbrengst gaat naar Unicef en nieuw schoolplein Inrichting binnenkant clubhuis voor rekening van scouting Programma 24-uurszeilrace verplaatst UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanaf 382,- -jq' Vanaf 435,- 5" Vanaf €435,- M Vanaf 449,- tg7 Vanaf 460,- Vanaf 469,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - Basisschool Het Spectrum overhandigde woensdag 20 april een cheque van ruim vijfduizend euro aan El mar Stroomer van het project Kids- 4Kids. Het geld wordt uiteindelijk gedoneerd aan Unicef. "Ik vind het heel goed dat het geld naar Unicef gaat, omdat dit goede doel kinderen in derde wereldlanden helpt", zegt de 12-jarigeXavier van den Thillart. Door Johanna van Waardenberg Ruim zeshonderd kinderen hebben meegedaan aan de actie. "Elke klas heeft op een eigen manier geld inge zameld. De kleinere kinderen hebben kleurplaten gemaakt en verkocht en de leerlingen van de groepen 4 tot en met 8 hebben meegedaan aan de sponsorloop", vertelt juf Esther Snaaijer. Om precies te zijn is er 5228,12 euro opgehaald. Tijdens de uitreiking van de cheque hebben de leerlingen het bedrag uitgebeeld. De kinderen gingen in de cijferposities op de grond liggen en zo konden andere leerlingen en Elmar Stroo mer vanaf de eerste verdieping zien hoeveel er opgehaald is. Kids4kids 1'Met ons project Kids4Kids be wegen wij kinderen om zich in te zetten voor andere -kinderen. We hebben nog nooit eerder zo'n hoog bedrag binnengehaald, dus ik ben zeer te spreken", zegt Stroomer. Op 2 mei vetrekt een aantal studenten van het project Kids4kids met de bus vanuit Nederland naar China. "We gaan een reis van drie maan den maken en bezoeken onderweg verschillende scholen. We maken filmpjes onderweg en plaatsen die op internet. Zo kunnen de kinderen van Het Spectrum ons volgen en zien wat er uiteindelijk met het op gehaalde geld wordt gedaan", aldus Stroomer. Schoolplein De rest van het opgehaalde bedrag wordt gebruikt voor vernieuwing van het schoolplein. Iedere jaar combineert de basisschool een goe- de-doelenactie, met een eigen ac tie. "Het schoolplein is toe aan een beetje vernieuwing. Volgend jaar volgen er nog meer acties, want dit bedrag is natuurlijk niet voldoende. We doen dit op zo'n manier omdat de kinderen het ook leuk vinden om iets voor hun eigen school te bete kenen", aldus juf Snaaijer. Vette cheque voor Kids4Kids. Nesselande - De eerste paal voor de bouw van het nieuwe clubhuis voor scou ting Dorus Rijkers Nesselande is woensdag 20 april de grond ingegaan. "Het is een schitterende locatie. 1/1/e kunnen zeilen aan deZevenhuizerplas en we heb ben een stukje bos voor andere activiteiten. Na de zomer is de bouwklaar, maar dan moeten we nog hard werken om de binnenkant af te krijgen. Het budget is vrij laag en daarom moeten we zelfde handen uit de mouwen steken", zegt penningmeester Auke Bergsma. Door Johanna van Waardenberg Volgens de huidige planning moet het nieuwe clubhuis in het najaar klaar zijn. "We hebben de mensen die handig zijn binnen de scouting verzameld en gaan proberen zoveel mogelijk zelf te doen. We moeten elk dubbeltje omdraaien en daarom is er geen geld om dit allemaal uit te besteden", legt Bergsma uit. De bouw van het nieuwe clubhuis was onvermijdelijk. "Het aantal leden zit nu op zestig en de interesse in Eerste paal een traktatie waard: taart en champagne. Nesselande - Boulevard Nesselande kleurt op Koninginnedag, zaterdag 30 april, oranje. Er staan allerlei activiteiten op het programma en er zijn diverse attracties. Live optredens Op het podium op het Maltaplein zijn gedurende de dag diverse optre dens, waaronder van Shaky Ground; een band met repertoire uit de jaren '70 en '80. Wie mee wil doen aan de wedstrijd jes in de Pannakooi kan zich vooraf aanmelden via info@nesseweb.nl. Hier kunnen zich ook vrijwilligers melden die bereid zijn de wedstrij den in goede banen te leiden. Voor meer informatie: www.oranjenesselande.nl. de scouting blijft groeien onder de bewoners van Nesselande. Sinds 2008 zitten we in een tijdelijk ver blijf, maar gelukkig is de verhuizing naar een grotere plek bijna is zicht", zegt voorzitter Jan-Dirk Hiemstra. Watersport Dat de locatie zich aan de Zeven- huizerplas bevindt is een belangrijk punt. "We zijn officieel een water scouting en zeilen is de populair ste sportactiviteit. Ook doen we andere leuke watersporten, maar het maakt het vooral bijzonder dat onze toekomstige clubhuis aan de Zevenhuizerplas staat. We hoeven geen lange afstanden meer af te leggen", aldus Hiemstra. De scouting Dorus Rijkers Nesse lande denkt met de opening van de nieuwe locatie veel nieuwe le den te trekken. "De vraag stijgt nu al, maar het nieuwe clubhuis gaat zeker voor meer aanmeldingen zor gen. De samenhorigheid spreekt de ouders erg aan. Wij leren onze le den respect voor elkaar en voor de natuur te hebben. Elke zaterdag or ganiseren we leuke activiteiten en in deze kindvriendelijke wijk wordt dat zeer positief ontvangen", stelt Hiemstra. Nesselande - De 24-uurszeilrace is verplaatst van Koninginnedag naar zaterdag 14 mei van 10.00 uur tot zondag 15 mei 10.00 uur. Omdat de leiding van de zeeverken ners zelf meezeilt, is de organisatie op zoek naar vrijwilligers die enkele uurtjes willen helpen. Ook is men op zoek naar sponsoren. Voor meer informatie: info@scoutingnesselande.nl. Nesselande - De Brede School Nes selande, bewonersorganisatie WONIO en opbouwwerk, buurtwerk en deel gemeente organiseren gezamenlijk een aantal activiteiten rond de her denking op woensdag 4 mei en de vie ring op donderdag 5 mei. Vlag maken De klassen 7 van de drie scholen ma ken een ontwerp voor een vlag en de bewonerscommissie van De Kristal jureert welke drie als vlag mogen wapperen op bevrijdingsdag, op het veldje tegenover De Kristal op de Cor- sicalaan. Op woensdag 4 mei kunnen kinderen van acht jaar en ouder een vlag maken in De Kristal. Deze acti viteit duurt van 11.00 tot 16.00 uur. In de lunchpauze kunnen de kinderen een pizza bakken. De kosten bedragen 2,50 euro. Aanmelden kan via: baliekristal@buurtwerk-alexander.nl of via 010-2862760. Herdenkingsbijeenkomst Op woensdag 4 mei is bij de vlaggen masten op de Corsicalaan een her denkingsprogramma. Om 18.00 uur gaat de Nederlandse vlag halfstok; vanaf 19.45 kunnen belangstellenden zich hier verzamelen. Om 19.59 wordt het stiltemoment ingeluid door een djembé, als vervanger van het tap toesignaal. Om 20.00 uur wordt twee minuten stilte gehouden, waarna het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen wordt. Aansluitend volgt een korte toespraak met mogelijk heid tot het neerleggen van een zelf meegebrachte bloem. Tot slot wordt een gedicht voorgedragen waarna bij zonsondergang, rond 21.10 uur de vlag wordt gestreken. Programma bevrijdingsdag Om 9.15 uur verzamelen bij De Kris tal, waar om 9.30 uur de Nederlandse vlag, alsmede de vlaggen van de kin deren gehesen worden. Vervolgens kan vanaf 9.45 uur ontbeten worden in De Kristal. Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 A S Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 3. 22* ra* Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 A Citroen C4 HB 5 drs. 3 Bwj. juni 2004 A Ford Focus II HB 5 drs. 55? Bwj. sep. 2004 j«p VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Jaap Eindhoven Hoofdeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 37