Schuifkasten od maat HAMMEN VAN DER a advocaten Jeugdbrandweer blust in de brandende zon Halbe Zijlstra bij ingebruikstelling Molenviergang deHaij van der\A4nde Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND I REGIO Tl APRIL 2011 v.d. Mee Jansen hoveniers Voor. tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tain.nl plant en Wij zijn er ook vo De spanning is op de gezichten te zien; wachten op het sein om in actie te komen. situatie als eerste gaan verkennen. Op het terrein van T. Boer worden de aspiranten teams beoordeeld op hun kunnen. "We hebben hier zes juryle den rondlopen die allen goed in de gaten houden hoe ieder zijn taak uitvoert", laat De Man weten. In één van de loodsen lopen vijf jeugd- brandweerleden rond, ze zijn er al lemaal druk bezig om de brand te beoordelen en te kijken hoe ze deze het beste kunnen blussen. Buiten, in de brandende zon, is de pompbe diende druk bezig om de waterslan gen aan te sluiten en overzicht te houden. Ook voorziet hij de andere hulpdiensten, zoals de politie en ambulance, van de nodige informa tie en vangt hij de medewerkers van het bedrijf op. "Het gaat er hier net zo aan toe als in het echt, alleen dragen geen van deze deelnemers ademluchtflessen. Dat is voor de jeugd nog niet nodig", aldus De Man. "Met dit weer is het sowieso al erg zwaar, het is name lijk net iets te warm om in zo'n pak rond te lopen, vandaar dat we ook wat extra maatregelen hebben ge nomen om eventuele oververhitting te voorkomen." De teams die vandaag het beste ge presteerd hebben en zich daarmee hebben geplaatst voor de volgende wedstrijd zijn de juniorenteams van Ede, Hoogeveen en Zederik (Meer kerk). Bij de aspriranten hebben de teams van Ede en Enkhuizen zich geplaatst. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0180-633&90 of 06-516104-98 NOTARISKANTOOR Zevenhuizen - Staatssecretaris Hal be Zijlstra zal donderdag 12 mei de Molenviergang feestelijk in gebruik stellen. Hij doet dat in gezelschap van onder andere de burgemeesters van Zuidpias en Lansingerland en de Dijkgraaf van het Hoogheemraad schap van Schieland en de Krimpe- nerwaard. De ingebruikstelling vindt plaats na restauratie en het wegwerken van achterstallig onderhoud bij de Mo lenviergang. De Molenviergang is een molengang bestaande uit vier windmolens, ten noorden van Ze venhuizen aan de Rotte. De molen zijn gebouwd rond 1722. Deze vier molens zijn met de vier identieke achtkantige grondzeilers uniek in de wereld. De molenviergang is gebouwd om de Tweemanspolder droog te malen en het water op peil te houden. In de omgeving van de Zuidplaspolder en de Rotte werden er om die reden meer dan honderd molens gebouwd. Het overgrote deel van die molens is in de loop van de eeuwen gesloopt. De viergang bleef echter gespaard en behoort nu tot ons culturele erf goed. In 1953 kwamen de molens in bezit van de stichting tot instandhouding van de Molenviergang van de Twee manspolder. Vele generaties hebben zich ingespannen voor het behoud van deze molens. Ook wij dragen daar weer ons steentje aan bij. In het voorjaar van 2009 is een start gemaakt met de res tauratie van de Ondermolen. Via subsidies van onder andere het Rijk en de Provincie Zuid Holland was het mogelijk om deze restaura tie uit te voeren en tevens bij de an dere molens een belangrijk deel van het achterstallig onderhoud weg te werken. Het is niet voor niets dat de loca ties geheim worden gehouden voor de deelnemers. "Als mensen al we ten waar de wedstrijd plaats gaat vinden dan heb je eigenlijk oneer lijke concurrentie. Een team kan zich daar dan op voorbereiden en weet dan hoe ze moeten reageren", legt Marcel de Man van Brandweer Zuidpias uit. "Het is weieens voor gekomen dat er vlak voor de wed strijd gefilmd werd op locatie om die beelden vervolgens aan een van de teams te laten zien. Die hebben dan een voorsprong en dat willen we juist voorkomen." Het lijkt erop dat geen van de teams bekend is met de locatie. Er vind dus een eerlijke wedstrijd plaats. "We hebben verschillende teams uit heel het land die meedoen aan deze wedstrijd", legt De Man uit. Het is de bedoeling dat de jongeren op een juiste manier omgaan met de situatie waarin zij terecht ko men. Elk team bestaat uit zes deel nemers met ieder een eigen taak. Zo is er een bevelhebber, iemand die de pomp bedient en worden er 'Ja, hij doet het!' groepjes gevormd die de locatie en Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is op zaterdag 23 april druk bij de brand weerkazerne aan de Prins Willem-Alexanderlaan. Verschillende busjes van de brandweer staan langs de weg geparkeerd en het terrein voor de kazerne zit vol met jonge brandweerlieden. Dit alles vanwege de kwalificatiewedstrijden voor de jeugdbrandweer. Eén van de vier. (foto: Marlonneke Willemsen) Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen. Tel.: Door Bart Jansen ledereen op het pleintje voor de ka zerne zit er opvallend rustig bij. Nie mand draagt een brandwerend pak. Er is geen actie. Waar gaat de actie vandaag plaatsvinden? "We hebben twee locaties. Eén bij slachterij T. Boer Et zn en één bij van Wijngaar den", luidt het antwoord. "Maar, wel stil houden, niemand hier mag dat nog weten."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3