klikken "JOZ is een leerschool geweest, alles is er begonnen" Terugblik Koninginnedag Zevenhuizen Mishandeling in Dorpsstraat Uitslag viswedstrijd Koninginnedag ëM m HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLEI 4 MEI 2011 13 Daan Schwalbe verlaat JOZ na vijfjaar Er werd gebridged Zevenhuizen - In de tuin liggen er wat hamburgers op de grill die Daan Schwalbe 19) met een aantal vrienden nuttigt als diner. "Die zijn nog over van gisteren." Gisteren was Koninginnedag en was Schwalbe de hele dag in de weer om alles, en dan vooral zijn JOZ-plein, op rolletjes te laten lopen. Door Daan Schwalbe Behoeft Daan Schwalbe nog ver dere introductie? Jong Oranje Ze venhuizen (JOZ), Bedrijfsvolleybal, SNOOT!: eigenlijk is hij overal bij betrokken en zo niet, dan was of raakt hij er bij betrokken. Na Ko ninginnedag van dit jaar houdt hij het voor gezien bij JOZ. "Ik heb het vijfjaar met plezier gedaan; nu is het tijd voor iets anders. Volgend jaar moet ik stage lopen, ik organi seer bedrijfsvolleybal en ik speaker tegenwoordig." Schwalbe heeft het druk. Druk, dat is het als organisator ook met Koninginnedag. "Vrijdag begint het, er worden dan al spullen aan geleverd. Van zeven tot tien aan de slag en vervolgens slapen. Om vijf uur stond ik weer op dorp", vertelt Schwalbe over de dag. "Dat is su- pergezellig. ledereen van Stichting Oranje Zevenhuizen, waarvan JOZ een soort 'portefeuille' is, was aan wezig om op te bouwen. Het ging dit jaar onwijs relaxt, we waren op tijd klaar." Het JOZ-plein, een plek voor jon geren met Koninginnedag, jubi leerde dit jaar. Voor de vijfde keer heeft Jong Oranje Zevenhuizen de dag ingekleurd op het plein voor C1000. Schwalbe draagt het orga nisatorische stokje over aan Afslag 9, de slagwerkgroep van De Kleine Trompetter. "Dat is geruststellend. Ik heb gevraagd of ze de naam wil len behouden, voor de rest vullen ze het naar eigen idee in. Hopelijk is er over twintig jaar nog steeds een JOZ-plein. Het voordeel is dat Afslag 9 als onderdeel van een ver eniging een doorstroom van jonge ren heeft." Laatste der Mohicanen Daar was bij JOZ niet veel sprake van: vijfjaar geleden als zestal be gonnen, was Schwalbe de laatste die overbleef. "Dat heeft elke ver eniging of club die draait op vrij willigers. Het moet toch in je zitten om uren te maken voor vrijwilli gerswerk." Dat hij het alleen moest doen was geen ramp. "Het is routi ne wantje hebt de contacten. Als je belt, weten de bedrijven direct wat je hebben wil", verklaart Schwalbe. Hij betreurt het dat hij geen over leg had met jongeren. "Het spar ren was er niet meer. Joost (van der Knaap, oud-lid van JOZ) is een goede vriend van me en met hem bespreek ik het nog wel. Natuurlijk ook met de rest van de stichting." Daan wil, ondanks zijn uitgebreide vrijwilligerswerkzaamheden, niet zeggen dat hij de kar trekt op dat gebied. "In Zevenhuizen is er ruimte om dingen te doen en dat is fijn." Het JOZ-plein had geen attracties dit jaar. "Jongeren willen dat niet. Ze willen zitten of staan, wat te drinken en eten, muziek erbij en praten." Voor Schwalbe is dat ook de ideale manier om Koninginnedag te vieren. "Gewoon met vrienden. Ik hou van gezelligheid en dan is een grote stad of een podium met grote namen niet eens nodig." Toch kan hij het niet laten alsnog te helpen waar het nodig is. Aan organisato rische ambities ontbreekt het hem ook niet. "Ik blijf altijd dingen or ganiseren, nu volg ik ernaast een communicatiestudie. Als ik dat kan combineren, dat zou fantastisch zijn. Voorlopig ben ik nog niet klaar met activiteiten organiseren. Dat is maar goed ook, anders wordt het een beetje saai." De laatste der Mohicanen en Vrijwilliger van het jaar: Daan Schwalbe. Herinneringen "De beginjaren waren onwijs leuk, we hebben veel lol gehad. JOZ is een leerschool geweest, alles is er begonnen. Van daaruit kwam ik bij bedrijfsvolleybal, bij SNOOT!, bij het speakeren. Dat zal ik me altijd her inneren, dat we tezamen een ac tiviteit hebben opgezet. JOZ is het beginpunt," zegt Daan, "en ik ben eigenlijk nog maar net begonnen." Daan zal zijn herinneringen aan Jong Oranje Zevenhuizen koeste ren. Enkele oud-leden van JOZ kijken terug op hun tijd als lid van Jong Oranje Zevenhuizen. Joost van der Knaap (19 jaar): "Ik kwam een jaar na het 'starting suc ces' van JOZ erbij omdat ik het leuk vond om iets te organiseren. Gelijk werd ik meegetrokken in het pro ces en ik mocht ook gelijk iets in brengen. Voor mij persoonlijk was dat ook het 'beste jaar': we hadden een super line-up met als hoofdact Vato Gonzalez. Een gedeelte van de groep stopte omdat het te druk werd, Daan en ik zijn toen toch ver der gegaan. Twee jaar later moest ik ook afhaken. Daan ging natuurlijk door. Hij heeft, als drijvende kracht achter JOZ, de titel Vrijwilliger van het Jaar dan ook dik verdiend. Maya van Iwaarden (20 jaar): "Het was heel leuk om in JOZ te zitten. Een groep jongeren die in ieder ge val één ding gemeen had; we willen er een mooi feest van maken voor jongeren in Zevenhuizen met Ko ninginnedag. En dat werkte! Vooral de combinatie van 'oude' lounge banken met een bandje of DJ die in een vrachtwagen stonden te spelen was een groot succes." Simone Hagendoorn (20 jaar): "Wij van JOZ wilden Koninginnedag or ganiseren omdat er voor jongeren niets te doen was in Zevenhuizen. Daan en Susan kwamen met het idee om JOZ op te richten, om van Koninginnedag een groot succes te maken voor de jongeren. Dit kwam ook door onze sponsors, zonder hen hadden wij zo'n feest nooit mogelijk kunnen maken. Het eerste jaar liep het allemaal wat moei zaam, ook omdat niemand eigenlijk wist wat JOZ was. Gelukkig verliep het tweede jaar veel beter, ieder een wist was JOZ was en iedereen vond het gezellig en leuk. Helaas is dit jaar alweer het laatste jaar van JOZ. Dit komt voornamelijk omdat iedereen is gestopt vanwege zijn of haar studie. Dus ik ben benieuwd hoe de Koninginnedag van volgend jaar eruit ziet, en wie dat willen or ganiseren. Misschien wel de nieuwe generatie!" Andere leden van JOZ waren: Max van Mullem, Susan Perdijk, Stef Hol en Pepijn de Groot. "We kunnen terugkijken op een zeer succesvolle en gezellige Koninginnedag in Zevenhuizen. Ook het weer heeft ertoe bijgedragen dat er weer uitbundig feest is gevierd. Het was wéér drukker dan de voorgaande jaren en ook be zoekers uit omliggende plaatsen hebben Zevenhuizen gevonden. Wij willen langs deze weg dan ook iedereen bedanken die op enige wijze heeft bijgedra gen om dit weer mogelijk te maken. Alle inspanningen van Stichting Oranje Zevenhuizen hebben hun vruchten afgeworpen. De vijf vrij willigers hadden dit jaar ondersteu- mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl ning van de mannen van Afslag 9 die een waardevolle bijdrage heb ben geleverd. Als de inwoners van Zevenhuizen volgend jaar ook weer van een spetterend feest willen ge nieten, roepen we hierbij iedereen op om een bijdrage hieraan te léve ren en een steentje bij te dragen in de organisatie. We hebben heel hard mensen nodig! Vind je het leuk om een feest te organiseren of mee te helpen in de organisatie van Konin ginnedag? Meld je dan snel aan, de voorbereidingen voor het feest on 2012 beginnen alweer snel." Voor meer informatie: Marco Sleijpen: 06-20602337. Zevenhuizen - Een 57-jarige man uit Zevenhuizen werd op zaterdag 30 april om 20.00 uur aangehou den op verdenking van mishande ling. Een paar jongens hielden zich op in de Dorpsstraat. Een van hen, een jongen van veertien jaar uit Zevenhuizen hing in een tentframe bij de kerk, toen hij werd vastge pakt door de verdachte. De jongen werd door de man uit de stellage gehaald en kwam op de grond te recht. De jongen en getuigen zeg gen dat de man hem meerdere keren heeft geslagen, de man ont kent dit. De jongen is onderzocht door ambulance personeel, waarna hij een wekadvies heeft gekregen. Zevenhuizen - De viswedstrijd voor de jeugd op Koninginnedag was een succes. De kinderen wisten in totaal 39 vissen uit de Ringvaart te henge len. Het bleef tot het einde toe span nend wie de winnaar werd; pas in de laatste twee minuten werd duidelijk dat Wiebe Lekkerkerk, met een vangst van twaalf stuks, gewonnen had. Op de tweede plaats eindigde Mike Stormbroek met elf vissen, waarvan de grootste een lengte van negentien centimeter had. Derde werd Tim Bak keren; hij had ook elf vissen, maar zijn grootste vis had een lengte van vijftien centimeter. Zevenhuizen - Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk zijn met 68,49% op 26 april in de A-lijn winnaar geworden van de vijfde zitting van de laatste ronde van 2010/2011 bij Bridgeclub Zevenhuizen. In Dorpshuis Swanla eindigden Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden op de tweede plaats en derde werden Wim en Marga Met selaar met 58.85%. In de B-lijn wer den Tiny Knijnenburg en Nelleke van Zwieten eerste met 61.01%; tweede werden Rik Berends en Geertje Wig- gers met 58.93% en Marie Josée en Peter Smits eindigden op de derde plaats met 57.44. Truus Caré en Eri- ka Kluiver wonnen in de C-lijn met 63.54%; tweede werde Frank en Detty Mol met 59.38% en Carla de Jong en Dirkje Vermaat eindigden met 58.33% op de derde plaats. Met nog één zit ting te gaan staan Patricia Niewold en Marijke Stolker op in de A-lijn op de eerste plaats met 59.37%; in de B-lijn zijn dat Wil en Arie Blok met 58.27% en in de C-lijn Erna van Straalen en Corrie van Straalen met 59.18%.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13