Herdenken in gedachten Pingelen voor Kika Kinderkledingbeurs in Tweedekanswinkel Zomercompetitie Bridge Een (h)eerlijke Moederdag Expo Emmie de Graaff 14 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 4 MEI 2011 •- Oud papier De teraardebestelling van John E. McCormick en Jacob Leendert van Rij, op vrijdag 4 mei 1945. In de stoet zijn te zien S. 1/Vobbes, George Sharp, LH. Knot, Aart Hunink, Andy Anderson, Gerry Hollick, Bill Bell, Jan de Graaft en echt genote, G. Bergsdorfen echtgenote, Richard van Romunde met zus Mans, Jan van Dorp, Gijsenbergh, de huishoud ster van Van Dorp, Janus van Reeuwijk, Jan de Koster en Nebbeling. Zevenhuizen - Tot voor zes jaar geleden werd jaarlijks op 29 april herdacht dat Jachthuis The Jolly Duck, gelegen aan de Rottemeren nabij het Koornmo- lengat, werd overvallen als represaille op beschietingen in het Korenmolengat diezelfde middag. Het Jachthuis vervulde een belangrijke rol bij het verzet en het was hier dat de Amerikaanse vliegenier John E. McCormick, tezamen met Jacob Leendert van Rij, sneuvelde op 29 april 1945. The Jolly Duck was van 8 maart tot 29 april 1945 de schuilplaats van John E. McCormick (23), wiens toestel een noodlanding had moe ten maken in de Geerpolder achter Zoetermeer. McCormick werd door verzetsman Willem Olivier naar The Jolly Duck gebracht. Laatste herdenking Op 29 april 2005 werd bij het monument 'Spiegeling naar de Zevenhuizen- De oud papier container van de Wereldwinkel staat op donderdag 12 en vrij dag 13 mei in de Burg. Boers- traat. Oud papier kan donder dag van 12.30 tot 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur gebundeld of in stevige dozen ingeleverd worden. Moerkapelle - In de Tweedekanswinkel aan de Dorpsstraat 13 wordt voor donderdag 5 mei vanaf 16.00 uur een kinderkledingbeurs gehouden. Deze beurs valt samen met de kinderbraderie. Naast kinderkleding vindt men in de winkel tevens allerhande tweedehands spullen als huisraad, speelgoed, boeken, tuin- en campingartikelen en elektrische apparaten. De Tweedekanswinkel is op zaterdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en op donderdag van 13.00 tot 15.30 uur. Voor grotere spullen en meubels kan men terecht in Waddinxveen, in de winkel aan de Abramkroesweg 17. Tijdens openingsuren kan men ook spullen brengen. Met de opbrengst worden goede doelen in zowel bin nen- als buitenland gesteund. Voor het ophalen van grote spullen kan een afspraak gemaakt worden via 06-24406404 of info@tweede- handswinkel.nl. Meer informatie over de kinderkledingbeurs kan ver kregen worden via 079-5936590 of 079-5932078. Voor meer informatie: www.tweedekanswinkel.nl. toekomst' voor de laatste keer de herdenking gehouden. Het bestuur van de McCormick Foundation had dit in overleg met de verzetsmen sen besloten. "Zestig jaar vrijheid is een mooi moment om ermee te stoppen." Zevenhuizenaar Bram Veerman is van mening, dat ondanks het feit dat deze gebeurtenis niet meer herdacht wordt, deze episode niet vergeten mag worden. Zevenhuizen - Bij Bridgeclub Ze venhuizen gaat dinsdag 17 mei de zomercompetitie van start. Hier aan kan zowel door leden als door introducés meegedaan worden. Pa ren die kennis willen maken met de vereniging zijn ook welkom. Belang stellenden zijn iedere dinsdag, tot en met 28 juni, welkom in Dorps huis Swanla. Inschrijven kan tussen 19.00 en 19.30 uur. Voor meer informatie: 0180-632426. In negen Europese landen en in de VS en Australië wordt zondag 8 mei Moederdag gevierd. In Nederland vieren we sinds 1925 Moederdag en krijgen moeders op deze dag vaak ontbijt op bed. Dit jaar helpt Wereld winkel Z-M daarbij met (h)eerlijke Fairtrade ontbijtproducten, zoals si naasappelsap, hagelslag, rijstwafels en nog veel meer. Daarvan zijn nu leuke geschenkpakketjes in het as- sortimerft, maar zelf zo'n pakketje samenstellen kan natuurlijk ook. Er zijn ook sieraden, zijden sjaals, een lekker zeepje, mooi servies of iets voor de tuin. Een week later, op 14 mei is het World Fair Trade Day. Dan staat ook een (h)eerlijk ontbijt centraal. Er is op die dag een (h)eerlijke ontbijt- mand te winnen. Bij elke aankoop van tien euro krijgen klanten tot en met 13 mei een kaartje. Wie a daarop zijn/haar adresgegevens in vult maakt kans op deze mand. We reldwinkel Z-M is te vinden aan de Dorpsstraat 202d en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 totl6.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Rob Hielema (oranje shirt) en Rob van Helden tonen het bedrag aan het publiek. Moerkapelle - De muzikale avond die vrijdag 29 april in café 't Wapen van Moerkapelle werd gehouden voor de stichting KiKa, is een groot succes ge worden. De opbrengst van deze avond plus de opbrengsten uit de verkoop van de CD van de rockband Pingel zijn geschonken aan stichting KiKa. Voor de stampvolle en uitverkochte zaal van het café werd opgetreden door vier lokale bands en muzikanten. De solo-gitarist van Pingel heeft zijn splinter nieuwe gitaar, die helemaal in KiKa-stijl was gepimpt, geveild: vierhonderd euro. Aan het eind van de avond liet me de-eigenaar van het café en organi sator van deze avond, Rob Hielema het bedrag bekend maken door zijn medewerker Rob van Helden. Van Helden is ex-kankerpatiënt; hij was de aanleiding voor deze avond. Vol trots toonde hij de cheque waarop het bedrag was ingevuld: 3.999 euro. De avond werd besloten met een You never walk alone door Chukc Memphis met de band Pingel, dat luidkeels werd meegezongen. Zevenhuizen - Emmie de Graaf ex poseertin de maand mei in de biblio theek. Te zien zijn haar beelhouwwerken en schilderijen. De Graaff (1959) heeft haar passie voor beeldhouwen in 1982 ontdekt en volgde lessen aan de vrije Academie en bij beeld houwers Paulv an Laere en Peter van Loon. Ze werkt in verschillende steensoorten waaronder marmer, speksteen, albast en Belgisch Ar duin. In 2008 begon De Graaff met schil deren; op doek met acrylverf, soms gebruikt ze pasta voor het reliëf ef fect. Beweging en emotie laveert als een rode draad door haar schilde rijen en beelden. De Graaff geeft workshops beeld houwen 'kennismaken met spek steen' voor volwassenen en voor knderep van negen tot en met twaalf jaar de workshop 'voelvorm in speksteen'. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 14