Lintjesregen in Zuidpias Weer megabestemmingsplan Zuidpias voor Raad van State Hm iüH'Di 57,50 winnaar Sprankelend aperitief Feestelijk vier gangen menu Palombini koffie HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 4 MEI 2011 19 Raad van State - zitting Zure regen Wijkagent maakt indruk Gouden Pollepelarrangement (vooraf reserveren) Vervolg van voorpagina Zuidpias - In het Ontmoetingscentrum in Nieuwerkerk aan den IJssel reikte burgemeester Gert-Jan Kats aan vijftien Zuidplassenaren een onderscheiding uit tijdens de jaarlijkse lintjesregen. Het heeft Hare Majesteit behaagd.... Platte tekst cursief: Kats riep als eerste Leen Habicht naar voren. Deze Nieuwerkerker is al jaren actief bij diverse blaas- orkesten. Ook is hij initiatiefnemer van het zogenoemde 'Opzoomeren'. Kats: "U doet er alles aan om de wijk leefbaar en veilig te houden. Afval rond de hoogbouwflats is u een doorn in het oog." Kitty Maas (Nieuwerkerk) werd ge roemd vanwege haar jarenlange inzet voor de Stichting Reanimatie en AED. Kats: "U zet zich hiervoor met hart en ziel in. De Stichting is een beetje als uw kind. Mensen van dit kaliber zijn dun gezaaid." Maas organiseert sinds elf jaar de collecte voor de Hartstichting en zet zich in voor de Motorclub Toertochten Nieuwerkerk. Voor haar stond na afloop een felroze stretch limousine klaar. Piet Fokker was naar het Ontmoe tingscentrum gelokt met de smoes, dat hij advies moest geven over het maken van websites. Dit doet hij on der andere voor de Historische Ver eniging Nieuwerkerk aan den IJsseL Ook heeft hij een computercursus voor vluchtelingen verzorgd. Voor de Gereformeerde Kerk beheerde hij jarenlang als penningmeester het geld; dit doet hij sinds vorig jaar voor de Protestantse Gemeente. Daarnaast had hij andere bestuurs functies. Dinie Visschers-de Wit was die och tend al aanwezig als vrijwilliger bij Omroep Zuidpias, die een uitzending over de uitreiking verzorgde. De Nieuwerkerkse was compleet verrast en beduusd, toen bleek dat zij zelf in het zonnetje werd gezet: "Ik ben er helemaal niet op gekleed." Kats: "Sinds uw zestiende bent u al actief als vrijwilliger. U kunt niet goed met iets ophouden. Volgens sommigen moest ik u zeggen het iets rustiger aan te gaan doen." De lijst met haar vrijwilligerswerk is lang en omvat kerkelijk werk, jeugdactiviteiten en omroepwerk, zoals het ouderenpro- gramma 'Laat nog eens horen.' Zij werd na afloop toegesproken door een zoon: "Nou moeders, daar zit je dan. We zijn ontzettend trots op je, en ook ontzettend dankbaar, datje naast je vrijwilligerswerk ook altijd voor ons klaarstond." Henk Jan Bos heeft veel werk ver richt voor de Gereformeerde Kerk in Moordrecht. Ook is hij heel actief in en voor korfbalvereniging de IJs- selvogels en heeft hij als bestuurslid van het CDA bijgedragen aan de fu siebesprekingen. Twee sprekers had den zich aangemeld om de woorden van Kats aan te vullen: oud-voorzit ter Hans Hofstede van de korfbal vereniging en zijn werkgever. Hof stede: "Ik heb je leren kennen als iemand voor wie het nooit te veel was." De werkgever van Bos noem de hem een zeer betrouwbare man: "Een man een man, een woord een woord." Bos nam zelf het woord na zijn onderscheiding: "Ik sta hier in het zonnetje. U weet datje dit nooit alleen doet. Dat lintje is ook een beetje voor jullie." Kats riep daarop het Moordrechtse echtpaar Siem en Ria van Bueren- Blonk naar voren: "Dit is echt iets bijzonders. Het komt niet vaak voor dat ik een echtpaar mag decoreren." Hij noemde vervolgens de inzet voor kerkelijk werk in Brazilië, waar di verse projecten voor straatkinderen zijn opgezet. Meneer is tevens actief bij de volleybalclub en mevrouw als vrijwilliger bij de Zonnebloem, bij JEKtime, voor zorgcentrum Moer- dregt en Activiteitencentrum De Schakel. Kats: "Mensen doen nooit tevergeefs een beroep op u." Ria van Bueren na afloop: "Eigenlijk zouden mijn ouders deze onderscheiding moeten krijgen, en die van mijn man, want dit hebben we van huis uit meegekregen." Wil Grönefeld-van den Berg uit Nieuwerkerk is vanaf 1970 actief als vrijwilliger voor diverse stichtingen en scholen, zoals Peuterspeelzaal Wollewietje, de EHBO-vereniging, het Rode Kruis en de Elimschool. Ook organisaties als de Zonnebloem, de PCOB en de Voedselbank kun nen op haar hulp rekenen. Kats: "U dacht dat u was uitgenodigd voor een feestje. Dat feestje is voor u. Al bijna dertig jaar bent u actief voor zangkoor Nieuw Leven en u heeft vaak veel geld onder uw beheer. Blijkbaar vertrouwen ze u." Fred-Jan Nesselaar (Nieuwerkerk) is in diverse functies actief in "het ker kelijk werk. Niet alleen in Nederland, maar ook in Toronto, waar hij twee jaar woonde. Hij is tevens bestuurs lid van de Stichting Vrienden van het Marnix Gymnasium en voor zitter van de Reünistenvereniging van hetzelfde gymnasium. Kats: "U zorgt ook voor saamhorigheid en leefbaarheid in de straat. De straat barbecue is daar een voorbeeld van. U bent tevens vrijwilliger bij de Sin terklaascentrale, dus wie weet kom ik u als burgemeester daarbij nog tegen." De Nieuwerkerkse hoofdverpleeg kundige Regina Catsburg was geko men om kennis te maken met Kats. Ze is actief als vrijwilliger in kerkelijk en jongerenwerk, maar de meeste Het Wilhelmus na afloop van de lintjesregen. Den Haag/Moerkapelle - Na de behandeling van enkele andere grote bestem mingsplannen voor grootschalige projecten in de gemeenteZuidplas heeft de Raad van State donderdag 28 april weer een hele dag de handen vol gehad aan de behandeling van bezwaren tegen het plan Zuidpias-Noord. In Zuidpias viel de lintjesregen In Zevenhuizen regende het niet Ja,-dat viel daar een beetje tegen Iemand vergeten in ons gebied? Harry de jong Moordrecht - Tijdens zijn uitstapjes met de wijkagenten van de gemeente Zuidpias, in het kader van zijn 'inbur gering', krijgt burgemeester Gert-Jan Kats een goede indruk van het buurt- politiewerk. Maandag 18 april deed Kats een rondje Moordrecht met wijk agent Co van den Berg, hierbij werd ook het Moerhoutpark aangedaan. Vanaf een afstandje was te zien dat er iets -naar later bleek een prullenbak - in brand stond. De wijkagent, duidelijk herkenbaar in uniform, verschool zich achter de burgemeester en naderde zo ongezien de 'schuldigen'. Die schrok ken zich uiteraard een hoedje toen ze betrapt werden. Na een preek en met een verwijzing naar het niet nako men van eerder gemaakte afspraken, mocht het drietal één bekeuring van 160,- euro, delen. Met de opdracht om de rotzooi op te ruimen - en zo geschiedde - lieten Kats en Van den Berg de heren achter. Dit plan maakt onder andere 280 hectare glastuinbouw mogelijk ten noorden en zuiden van de A12. Het gaat om tachtig hectare aan bedrij ven die eerder ergens anders in het gebied waren gevestigd en twee honderd hectare 'nieuw glas'. Ten oosten van Moerkapelle mogen 650 woningen en ten zuiden 150 wonin gen worden gebouwd. Verder regelt het plan de aanleg van de Rottelaan (Veilingweg). Boven dien vormt het plan de basis voor de zeer omstreden vestiging van Intra- tuin aan de Bredeweg. Een aantal glastuinbouwbedrijven is het niet eens met de vestiging van Intratuin, omdat die grond beter voor glastuinbouw kan worden ge bruikt. Ook zijn zij het er niet mee eens dat de Rottelaan door het be staande glastuinbouwgebied mag worden aangelegd. Hierdoor moe ten bedrijven verplaatst worden. Een aantal inwoners van Moerka pelle verzet zich tegen de komst van een sportcentrum in de omgeving van de Bredeweg. Hun woon- een leefklimaat wordt hierdoor aange tast, aldus de inwoners. Net als bij de andere grootschalige bestemmingsplannen die onlangs bij de Raad van State op tafel lagen, geldt ook voor dit plan dat het weer globaal is opgezet. Veel bestem mingen moeten nog nader worden uitgewerkt als de tijd en de markt daar rijp voor is. En dan kan ook pas worden bepaald of ze financieel haalbaar zijn. Desondanks zit een aardig groot aantal ondernemers in het gebied in onzekerheid over de toekomst. Moeten ze worden verplaatst of kunnen ze toch doorgaan. Een pro bleem bij het plan is ook dat de toe komstige bestemmingen lang niet lof oogstte zij voor haar inzet tijdens boottochten en landreizen voor de Zonnebloem. Kats: "Mensen zoals u maken het verschil, zoals op vakan tie kunnen gaan. U levert uw eigen vakantie hiervoor in. U bent één van de kanjers van ons dorp. Uw moeder kan niet aanwezig zijn, maar zij laat straks van zich horen."Hij doelde op een video-opname die later werd vertoond, waarin de moeder van Catsburg haar dochter feliciteerde met de onderscheiding. Catsburg gaat dit jaar voor de 75e keer mee met de Zonnebloem. Peter Lamers (Nieuwerkerk) zet zich al jaren in voor het CDA. Ook was hij onder andere actief in de deel gemeente Feijenoord, voor Water schap IJsselmonde en bij Provinciale Staten. Als bestuurslid van diverse recreatieschappen, kerkelijke en onderwijsinstanties levert hij een waardevolle bijdrage aan de samen leving. De oudste decoranda was de 83-ja- rige Trijntje van der Kreke-de Baan uit Moordrecht. Kats: "U helpt men sen die in moeilijkheden verkeren. Daarbij zegt u "al lost praten niet alles op, het lucht in ieder geval wel op." U maakt levensmiddelenpak ketten voor kinderen in Roemenië, u heeft de mantelzorg voor uw man, u houdt zich bezig met het milieu allemaal goed in de planregels zijn vastgelegd. Adviseurs van de Raad van State hebben daar ook op ge wezen. Het is aan de Raad om te en zorgt voor de hond van de buur vrouw." De Moerkapelse Willem Stormbroek dacht dat hij gekomen was voor de onderscheiding van zijn vriend. Hij werd echter zelf in het zonnetje ge zet, onder andere voor zijn vrijwil ligerswerk bij de voetbalvereniging en Stichting Kinderhulp Roemenië Moerkapelle. Voorzitter Martien Zij derhand van de voetbalvereniging vond dat de decorandus zich niet alleen voor de club inzet, maar voor de hele gemeenschap van Moerka pelle, met name vanwege de door Stormbroek georganiseerde senio- renreizen. De andere spreker was de heer Bakker: "Deze reizen zijn iedere keer weer een succes. Ik zou je wel twee lintjes gunnen!" Ter afsluiting bedankte Kats de fa milieleden van de gedecoreerden, want ook zij leveren indirect een bijdrage. Ook noemde hij twee me dewerkers van de gemeente Zuid- plas, die ervoor gezorgd hebben dat deze ochtend voorspoedig verliep: Vera Boxhoorn en Coby de Weerd. De twee dames die niet aanwezig konden zijn waren Wil Verdoold- Boers en Bep van Meeteren-de Wilde. Zij kregen op 28 april de on derscheiding voor het vele werk dat zij verrichten voor de Stichting Hulp aan Roemenië Moordrecht. beoordelen of die onduidelijkheden nu aanvaardbaar zijn. De Raad doet over enkele maanden uitspraak. RESTAURANT Limaweg 54 2743 CD Waddinxveen Tel 0182 61 66 95 Fax 0182 63 09 55 Email info(mbibelot.info Web www.bibelot.info

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19