Vermiste kinderen snel gevonden Ledenvergadering Moordrechtse Milieuvereniging "De gehandicapten betalen de rekening" Zuidpias wordt steeds braver Sponsorloop voor Dieren ambulance PARENT PCp li nu HART VAN HOLLAND I ZUIDPLASlA MEI 2011 21 SMS-bom lag klaar Met de rug tegen de muur PC traag? Is uw pc internet wel veilig? Diversen info@scnz.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Ruim een half uur hing vrijdagavond 29 april een politiehelikopter boven de wijk Dorrestein ter ondersteuning van zo'n dertig politiemensen uit Zuidpias en van omliggende korpsen, op zoek naar drie kinderen, twee jongens van zes en een meisje van vier jaar, die vanaf het Vivalipad waren verdwenen. Met resultaat, drie kwartier na de melding werden de kinderen in op het Ganzendaal teruggevonden. Nadat de ongeruste ouders en buurtbewoners ruim een uur had den gezocht, werd de politie ge waarschuwd, Omdat het heel jonge kinderen betrof werd de situatie meteen als ernstig gezien en werd veel mankracht ingezet. De politie heeft overwogen een Amber Alert - het landelijke waarschuwingssy steem bij urgente kindervermissin gen en ontvoeringen - uit te laten gaan. Maar vanaf het begin waren er duidelijke aanwijzingen dat de kinderen 'aan de wandel' waren gegaan. Daarom werd een lande lijke waarschuwing nog even in de ijskast gehouden. Wel lag er een SMS-bom klaar, bestemd voor alle mobiele telefoons in het zoekge- bied, maar voordat deze verstuurd kon worden waren de kinderen te recht. Zuidpias krijgt Burgernet Raoul Verwey, adviseur veiligheid van de gemeente Zuidpias, meldde tijdens het persgesprek maandag 2 mei dat Zuidpias bezig is met de Moordrecht - De Moordrechtse Mi lieuvereniging 'De Zuidplaspolder' houdt op donderdag 12 mei om 20.00 uur een ledenvergadering in het Zuidplasgebouw. Met het aan kondigen van deze vergadering is gewacht op het verstrijken van de wettelijke termijn van de uitspraak, tweemaal zes weken na de rechts zitting op 31 januari 2011, van de bodemprocedure van het bestem mingsplan Westergouwe. Met de leden worden deze avond de mo gelijke, toekomstige, activiteiten van de vereniging besproken. Voorts komt de vraag aan de orde om sa men te werken met lokale groepen in de omgeving. Voor meer informatie: bertvanduijl@planet.nl. Toen ik dit artikel las in Hart van Holland, leek het of de tijd vijftien jaar werd teruggezet. Ook toen werd het geld, dat bestemd was voor gehandicapten en chronisch zieken, besteed aan een ander doel: de toegankelijke draaideuren Van de sporthal. Honderdduizend euro kwam de gemeente tekort en terwijl gehandicapten toen een eigen bijdrage moesten betalen voor hun voorzie ningen, werd het Wmo-budget gebruikt voor een draaideur, een algemene voorziening die gewoon in de begroting van de sporthal opgenomen had moeten worden. Gelukkig werd korte tijd later de eigen bijdrage afgeschaft. Een politiehelikopter hing vrijdagavond boven Dorrestein. voorbereidingen voor Burgernet. Burgernet is een samenwerkings verband tussen burgers, gemeente en politie. De centralist van de meldkamer van de politie start, na een melding van bijvoorbeeld een inbraak of een vermist kind, een Burgernetactie op. Burgernetdeel- nemers krijgen een ingesproken bericht via de (mobiele) telefoon of een tekstbericht per SMS met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voertuig. Na de zomer vakantie zal een publiciteitscam pagne worden gestart en kunnen mensen zich aanmelden. Ook gaat de gemeente jongeren en honden bezitters, mensen die zich vaak op wat minder gebruikelijk tijdstippen en plaatsen bevinden, actief bena deren om deel te nemen. Nu gebeurt hetzelfde, maar gaat het om een veel groter bedrag, 830.000,- euro. De begroting vertoont een te kort in 2011 en 2012, de Provincie heeft als toezichthouder een streep door de begroting van Zuidpias ge geven. Tevens doet de Provincie een aantal suggesties en noemt een aan tal posten waaraan geld onttrokken kan worden, waaronder de Wmo- reserve van 830.000,- euro. Geld dat bestemd is voor voorzieningen van gehandicapte burgers en dat niet is uitgegeven. Jarenlang is er gespaard voor slechtere tijden, want er zou steeds meer een beroep op de Wmo gedaan worden. En nu wordt het gat in de begroting ermee gedicht. Toegegeven, de gemeenteraad ging met tegenzin en zuchtend akkoord, zoals ze zelf zeggen: "we staan met de rug tegen de muur. De provincie dwingt ons tot deze oplossing." Maar er was niemand die protesteerde dat je geen Wmo-reserve kunt gebrui ken of naar alternatieven zocht; al leen TON heeft niet ingestemd. Maar het kan nog bonter. In de zelfde week staat een uitnodiging van de gemeente voor een infor matieavond in de krant in verband met belangrijke veranderingen in de Wmo. De gemeente stelt een eigen bijdrage voor, voor voorzieningen voor mensen met een beperking zo als: woonaanpassingen en vervoers voorzieningen. Hier moet drie jaar of langer voor betaald worden! Deze voorzieningen zijn geen luxe, geen extraatje, maar noodzakelijk om mensen zelfstandig te laten functioneren zodat zij minder een beroep doen op anderen en om mee te kunnen doen in deze samenle ving. Dat is immers Wmo: meedoen in de samenleving. Natuurlijk willen we allemaal een sluitende begroting, maar waarom wordt er wel vijftigduizend euro gegeven voor leuke dingen, zoals nu besloten is voor een bloembak. Waarom wel geld voor qwieke dor pen, ontbijten, diners. Nee, mensen met een handicap of een chronische ziekte zijn niet zo kwiek, zijn zeker niet 's morgens vroeg aan het ont bijt. Wel is er geld voor een feest in ieder dorp aan het eind van het jaar. Dat hoort er nu eenmaal bij, zullen ze bij de gemeente zeggen. Maar men feest niet als de begroting niet sluitend is, dan let men op de klein tjes. Maar gehandicapten en chro nisch zieken zijn steeds vaker het kind van de rekening. Als er genoeg geld is, zijn ze de sluitpost en als er geen geld is., kan de kaasschaaf er nog wel een keer overheen. Maar men gaat het steeds normaler vin den dat men mensen met een be perking en chronisch zieken overal voor laat betalen en op voorzienin gen gaat bezuinigen. Mevrouw B. van der Leek-Borst namens het bestuur Platform Ge handicapten Zuidpias Voor meer informatie: Els Stortenbeker: 0180-399385. Zuidpias - Na een flinke piek in Nieuwjaarsnacht heeft de dalende lijn in jeugdoverlast zich in 2011 doorgezet. De sinds het aantreden van burgemeester Gert-Jan Kats in gezette hardere lijn lijkt vruchten af te werpen. Met als motto 'Weet u waar uw kinderen zijn en wat ze doen?'wijst de gemeente ouders op hun verantwoordelijkheden door middel van brieven. Wordt een jon gere aangetroffen op een tijdstip en plek die 'vermeldenswaardig'is gaat er een melding naar de ouders. Komt de politie deze jongere vervolgens opnieuw tegen in een ongewenste situatie volgt er een brief waarin de ouders opgeroepen worden in actie te komen, en blijft deze jongere pro bleemgedrag vertonen dan krijgen de ouders een uitnodiging voor een persoonlijk gesprek. Meetbaar is het resultaat niet maar de twee a drie brieven die de gemeente per week verstuurt lijken resultaat te hebben. Ook het aantal vernielingen in Zuid- plas is op dit moment historisch laag. Een duidelijke verklaring hier voor heeft zowel teamchef politie René Ravesteijn als burgemeester Kats niet. Hoewel niet meetbaar lijkt de conclusie dat het afnemen van jeugdoverlast en het afnemen van het aantal vernielingen met elkaar te maken heeft voor de hand te liggen. Ook de doelgerichte inzet van bikers in 'probleemgebieden' en op.'pro- bleemtijdstippen' zal ongetwijfeld een rol spelen. De politie kan niet overal tegelijk zijn, meldingen van vernielingen zijn meer dan welkom. Ravesteijn: "Het spoor van bijvoor beeld een jeugdgroep is makkelijk te volgen en met goede signalementen krijgen we ze wei te pakken en waar mogelijk verhalen we de schade." Moordrecht - De kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 van obs de Achtbaan doen woensdag 18 mei mee aan een grote sponsorloop, waarvan de opbrengst bestemd is voorde Dierenambulance Gouda. De sponsorloop vindt plaats op het veld van korfbalvereniging de IJssel- vogels en duurt van 9.00 tot 12.30 uur. Bij slecht weer wordt uitgewe ken naar sporthal de Zuidpias. Me dewerkers van de Dierenambulance zijn zelf deze dag ook aanwezig voor het geven van informatie en kinde ren mogen een kijkje nemen in de ambulance. Om de kinderen uit de groepen 1 en 2 ook bij het evenement te betrek ken is er voor hen een kleurwedstrijd georganiseerd. De prijswinnaars worden, net als de opbrengst van de sponsorloop, bekend gemaakt op vrijdag 27 mei. Doe de PC APK voor slechts 59 euro. 079 - 8888 259 www.parentpc.nl Vrijdag 6 mei tot 21.00 uur Voorjaarsavond in de Dorpsstraat proeverijen bij diverse winkels Moerkapelle. Kindermodeshow en

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21