Viswedstrijd Zingend Zuidpias Vrijmarkt Dorpsontbijt HART VAN HOLLAND I MOERKAPELLE I 4 MEI 2011 27 ie het rustigst begint, komt als eerste binnen", zegt de omroeper vlak voordat er wordt afgeschoten. Het mag niet baten: de jonge hardlopers stuiven weg vanaf de Bernhardstraat zodra het beginsignaal heeft geklonken. en handdruk, een beker en een prijs. En dat zonder een vis te vangen. De vangst was niet groot bij de Moerkapelse viswedstrijd. Presentator Aafke Hoogma-de Leeuw ver telt dat er volgend jaar wellicht elders gevist gaat worden. Door Pepijn de Groot Moerkapelle - Op de Julianaweg zijn oranje schimmen te zien. Vanuit Moer- kapelle komt er een groep hardlopers voorbij. Eenmaal in het dorp zelf ver schanst een gans zich met haar jongen in een tuin; het feest dat verderop gaande is bijdorpshuis Op Moer heeft geen aantrekkingskracht op de water vogels. Het plein staat vol met tafels waaraan de Moerkapelse inwoners hun koninginnemaal nuttigen. I- ang leve de Koningin!", klinkt na de aubade. Daarmee wordt de plechtigheid beklon ken en begint men de zwerftocht langs de kramen. De een steekt zijn geld in een plant, een ander beproeft zijn geluk bij het blikgooien. ethouders Bosman en Hazelebach, burgemeester Kats en kinderburgemeester Dilian; ze zingen allemaal mee in Moerkapelle. De burgemeester uit zich lovend: "Ik ben al in drie dorpen geweest maar de hoeveelheid mensen bij deze aubade overtreft alle anderen." Uiteraard kan deze uitspraak op applaus rekenen. De Kleine Trompetter begeleidt de zang, alle aanwezigen kunnen de tekst van een papiertje lezen. Kan het wat zachter alstublieft?", klinkt er vanuit de ballenbak. k ruik iets lekkers...", zegt een jongen tegen zijn moeder. Dat is niet vreemd, hij staat naast de oliebollenkraam. Het is niet alleen zoetigheid wat de klok slaat: de tap en de barbecue zijn om elf uur al in werking gesteld en beide vinden gretig aftrek. De twee heren op de foto smikkelen liever van een pannenkoek. et Oranje Comité zette voor het eerst een dorpsontbijt op het programma. Door voorverkoop van de beschikbare plaatsen hadden 125 inwoners zich aangemeld, op Koninginnedag kwamen er nog eens 25 mensen bij. Wat een mooi begin van de dag, voor herhaling vatbaar.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27