Koninginnedag T _L_ HART VAN HOLLAND NESSELANDE\ 4 MEI 2011 29 Door Johanna van Waardenberg onovergoten, tjokvol plein. apperende driekleur wijst de weg naar het feest. oninginnedag zou Koninginnedag niet zijn als er geen schminkkraam is. Nesse lande - De wijk Nesse lande was zaterdag 30 april in oranjesferen. De boulevard was omgetoverd in een grote vrijmarkt. Voor kinderen waren en allerlei activiteiten en volwassenen konden lekker swingen op de muziek van een live band. "Netzoals vorig jaar is het ook dit jaar weer reuze gezellig, al leen waait het dit jaar een stuk harder", lacht een bezoekster terwijl ze stevig haar oranje hoed vasthoudt. De hele dag stonden er verschillende activiteiten gepland. Het Maltaplein was bomvol. Hoewel de zon scheen, was het niet altijd lekker warm. "Het is een stuk kouder dan we verwacht hadden. Soms waait het zo hard dat m'n spulletjes wegwaaien en dan moet ik er snel achteraan rennen, anders ben ik het kwijt", zegt de 7-jarige Morris die met een kleedje op de vrijmarkt staat. Voor kinderen waren er leuke ac tiviteiten. Een Pannakooi op het plein bij het winkelcentum was een groot succes onder de voetbal lende jongeren. De kleinere kinderen konden aan spijkerbroeken hangen, geschminkt worden, skelteren, een hindernisbaan beklimmen en nog veel meer. Midden op het Maltaplein was een podium gebouwd. Een live band zorgde voor de muziek, zodat de sfeer er lekker in kwam. Beveiliging Opvallend dit jaar in vergelijking met de andere jacen waren de ex tra beveiligers op het Maltaplein. In blauwe hesjes liepen beveiligers om de boel in de gaten te houden. "Ik vind het fijn dat er van die grote mannen rondlopen. Vooral met de ongeregeldheden bij het strandje en de jongeren. Jammer dat het nodig is, maar het geeft me toch een vei liger gevoel", aldus een van de be zoekers. pijkerbroekhangen: best moeilijk. ndere koopwaar dan de dagelijkse boodschappen. acen voor de kleintjes.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29