"Als het gevoel zegt 'dit is niet pluis': bellen!" Eunice Havenaar-Punt terug op oude nest Proeflessen cello Groeneweg wint van Esto Meer huiselijk geweld Walk for Women De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle 32 - HART VAN HOLLAND ZUtDPU\S 4 MEI 2011 Golf aan auto-inbraken en inbraakpogingen Damesvoetbal Zuidpias - Om onrust te voorkomen geven de politie en gemeente er de voor keur aan geen melding te maken als er weer eens een golf inbraken is ge weest. Dat kwam ter sprake tijdens het eerste persgesprek met zowel politie als gemeente op maandag 2 mei. Het aantal auto- en woninginbraken in Zuidpias volgt echter de landelijke stijgende trend. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 26-jarige Eunice Havenaar-Punt keert na tien jaar terug op het oude korfbalnest. Mobiel banditisme Vaak gaat het om mobiel banditis me, dieven die de snelweg afgaan, een aantal auto's in een wijk open breken - ingebouwde navigatiesy stemen en airbags zijn populair - en vervolgens met de buit wegrijden. Niet alleen Moordrecht en Nieu werkerk maar ook Zevenhuizen en Moerkapelle liggen dicht genoeg bij de snelweg om last te hebben van dit verschijnsel. Ook de vele pogin- Na rust ging Groeneweg beter en sneller combineren wat in de 55e minuut een 1-2 voorsprong oplever de door Linda de Koster. In de 65e minuut maakte Cansu Ygit er 1-3 van en tien minuten later zorgde Patricia van der Hoek voor de 1-4 eindstand. Groeneweg walst over Cabauw De dames van Groeneweg speelden zondag 1 mei thuis tegen Cabauw dat laatste op de ranglijst staat. De meiden hadden Koninginnedag nog in de benen zitten en begonnen traag aan de wedstrijd. In de acht tiende minuut scoorde Simone de Jonge de 1-0. In de vijfentwintigste gen tot woninginbraak wijzen op mobiel banditisme. Duurt het de inbrekers te lang, is er teveel licht of worden ze gestoord, dan blijft het bij een poging en gaat de groep door naar een volgend adres. Zomer en winter Met het mooie weer is het verstan dig extra alert te zijn op insluipers, zo waarschuwt teamchef politie René Ravesteijn. Inbrekers zijn zo minuut trok Cabauw de stand gelijk 1-1. Groeneweg werd wakker en in de dertigste minuut was het Tansu Ygit die de 2-1 scoorde, in de veer tigste minuut scoorde De Jonge de 3-1. Na rust stond een ander Groe neweg op het veld, na twee minu ten scoorde Patricia van de Hoek de 4-1. In de tweeënvijftigste minuut scoorde Jolanda Hoefakkers uit een mooie voorzet van Van de Hoek, die in de vijfenzestigste en vijfen zeventigste minuut zelf scoorde. In de zesentachtigste minuut maakte Daphne van Ruitenberg de 8-1 en twee minuten later bracht Wendy van Tichem de eindstand 9-1 op het scorebord. binnen - door een openstaande deur of raam - graaien iets mee en ver dwijnen weer. Als het weer vroeger donker wordt, steekt het mobiel banditisme de kop weer op. Voor de komende 'donkere' periode zal worden samengewerkt met de KLPD. De politie kan bij het bestrijden '•van mobiel banditisme niet zonder de alertheid en bereid heid van oplettende burgers om verdachte situaties te melden. Ra vesteijn vraagt om bij onraad zeker de politie te bellen. "Lievér te vaak dan te weinig, denk niet te snel het zal wel niets zijn. Als het gevoel zegt 'dit is niet pluis': bellen!" Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla kunnen belangstellenden op zater dag 14 mei tussen 11.00 en 13.00 uur een proefles op de cello volgen onder leiding van Jorge Teixeira. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-632097. Havenaar startte haar korfbalcarriè re bij CKV en maakte na één seizoen in de A1 de overstap naar het Moor- drechtse IJsselvogels. Haar presta ties vielen op en ze werd benaderd door De Meervogels (Zoetermeer), dat toen op het allerhoogste niveau speelde. De laatste jaren is De Meervogels afgezakt naar de Overgangsklasse. Bovendien vertrok de laatste maand Zuidpias - Met veertien meldin gen vestigt maart een triest record. Waar het aantal geweldsdelicten gerelateerd aan de horeca, het aan tal straatroven en overvallen op gemiddeld twee a drie per maand blijft, vertoont het aantal meldingen van huiselijk geweld in de gemeente Zuidpias een stijgende lijn. Volgens burgemeester Gert-Jan Kats is het moeilijk te zeggen of er inderdaad meer huiselijk geweld voorkomt of Haarlem/Bloemendaal - De 'Walk for Women' is een sportieve en gezelli ge wandeldriedaagse voor vrouwen. Tijdens het driedaagse wandelweek end, van 9 tot en met 11 september, lopen de deelnemers drie verschil lende wandelingen; een avondloop van tien kilometer door het centrum van Haarlem; een duinloop van 25 kilometer en een blote voetenloop over de boulevard van tien kilome ter. De opbrengst van deze eerste Walk for Women gaat naar het werk bijna het volledige eerste en de coach van Meervogels naar andere clubs. CKV had haar eerder gepolst over een mogelijke terugkeer; de hui dige situatie bij Meervogels gaf de doorslag. Havenaar gaat bij CKV sa menspelen met haar jongere broer en aanvoerder van Nieuwerkerk 1, Kores Punt. dat er juist vaker melding wordt ge daan. Landelijk is er veel aandacht geweest voor het Tijdelijk Huisverbod en pu bliciteit zorgt vaak voor meer mel dingen. De politie Zuidpias beschikt over een protocol huiselijk geweld waarmee adequaat kan worden op getreden bij deze meldingen en als het nodig is wordt ook in Zuidpias een tijdelijk huisverbod opgelegd. van Cordaid Memisa voor moeders en baby's in Tanzania. Tipi tentenkamp De deelnemers worden onderge bracht in een tipi tentenkamp op een camping in Bloemendaal aan Zee. Hier vinden ook allerlei activi teiten plaats. De kosten voor deel name bedragen 75 euro. Voor meer informatie: www.walkforwomen.nl Zevenhuizen - De dames van Groeneweg speelden woensdag 27 april een in haalwedstrijd tegen Esto. In deze uitwedstrijd sprongen de Groenewegdames in de eerste helft slordig om met de kansen. Pas in de dertigste minuut wist Diane van Baren de 0-1 op het scorebord te zetten. Tien minuten later kwam Esto echter al weer langszij; 1-1. De foto van deze week zal zeer moeilijk worden qua herkenning. De foto dateert van de periode 1915— 1925 en op het bord in het midden staat 'Openbare school Moerkapelle Ie 2. Links op de foto staat juffrouw Torreman en rechts meester Van der Giessen. Op de bovenster rij, derde van rechts, is Klaas Verschoor her kenbaar, van de overige kinderen is niets bekend. Wie meer weet - als is het slecht een klein detail - wordt verzocht te reageren.. Vorige keer Van de foto van de vorige keer is is maar weinig bekend; ook zijn er geen reacties op binnen gekomen. De foto betreft zeer waarschijn lijk een school in Moerkapelle en dateert van rond 1920, maar veel meer is niet bekend. Reacties zijn welkom. Van iedere gepubliceerde klassen- foto kan een kopie besteld worden tegen kostprijs 2,- euro. De bij drage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle (OZM). Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een ko pie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom: 0180-633077 (20.00- 22.00uur) of via famvdzalm@het- net.nl <mailto:famvdzalm@hetnet. nl>

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 32