Vroege lintjes voor Roemenië-vrijwilligers Abseilen van grote hoogte Expo Elselien Taconis Moordtzangers HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 4 MEI 2011 Opbrengst collecte Hartstichting Live at East End Moordrecht-Mensen die zich inzetten voorde medemens moeten op de dag voor Koninginnedag altijd op hun hoede zijn. Uitnodigingen voor etentjes, bezoekjes aan het gemeentehuis of andere opvallende afspraken hebben op die dag regelmatig te maken met de gebruikelijke lintjesregen. Vreemd ge noeg begon het in Moordrecht donderdag 28 april al met regenen. Door Bart Jansen In restaurant 'Ons Dorp' zit een gezelschap van Stichting Hulp aan Roemenië Moordrecht rustig te eten. Om iets voor zeven uur komt burgemeester Gert-Jan Kats bin nenstappen. Hij maakt een praatje met de mensen van de stichting en doet alsof er niets aan de hand is. Het is puur toeval dat hij ook hier in Moordrecht komt eten. Totdat hij plots vraagt naar Wil Verdoold- Boers en Bep van Meeteren-de Wilde. De twee reageren verbaasd. "Echt toevallig is het niet dat ik hier ben. Jullie zitten hier met een be paalde reden, alleen weten jullie dat zelf niet", zegt Kats met een lach op zijn gezicht. Ondertussen pakt hij zijn ambtsketen erbij en hangt deze om. "Ik zal het kort houden. Jullie ontvangen beiden een koninklijke Kats speldt, enigszins illegaal, alvast twee lintjes op. onderscheiding voor jullie inzet voor de Roemenië-commissie. Het is wel een beetje illegaal, want we zijn een dag te vroeg. Maar Wil gaat morgen op vakantie, dus hebben we beslo ten om toch vandaag alvast twee lintjes uit te reiken." De dames kijken verschrikt. Het dringt ook nog niet direct door. Kats voorziet hen van een lintje. De da mes staan te glunderen. Kats prijst de dames voor hun inzet: "Jullie hebben met de stichting veel werk verzet in Roemenië. Het gaat niet altijd even gemakkelijk, maar het lukt jullie wel om de Roemenen te helpen wanneer dat nodig is." Het besef van de onderscheiding komt voor de dames pas echt als de heer Barna S. Bóné, predikant in Roemenië, zijn speech houdt. Hij leest een stukje voor uit de bijbel en bedankt Verdoold-Boers en Meete ren-de Wilde voor hun hulp. "Als je in Roemenië over Moordrecht be gint, dan worden altijd de namen van deze dames genoemd. Ze be tekenen heel veel voor ons", aldus Bóné. Het is een heugelijke avond voor de Moordrechtse dames. Enigszins geëmotioneerd probeert Verdoold- Boers nog iets te zeggen. "Wij hebben er geen woorden voor, be dankt!", is alles wat er uit komt en daarmee is ook alles gezegd. Nog een beetje beduusd, maar heel blij met de koninklijke onderscheiding. Moordrecht - Scouting Moordrecht stond op Koninginnedag met een zes meter hoge toren in het winkelcentrum, waar vanaf de kinderen, onder des kundige leiding van een aantal scouts, konden abseilen. Deze 'waaghalzerij' was erg in trek bij de jeugd, want er vormde zich regelmatig een lange wachtrij bij de toren. Moordrecht - Het onlangs opgerichte shantykoor De Moordtzangers verzorgde op Koninginnedag haar eerste op treden. Het koor gaf, onder leiding van Henny de Groot, acte de présence bij De Smidse. Moordrecht - Elselien Taconis expo seert vanaf 3 mei haar kleinere beel den in de bibliotheek. Zowel bron zen, betonnen, houten en stenen beelden worden tentoongesteld. De bronzen en betonnen beelden zijn figuratief, zo zijn er de 'han- gouderen' en heel toepasselijk het 'lezend meisje'. Taconis beeldhouwt bij Kees Buc- kens op de academie in Rotterdam en bij Wilco van Hoogdalem in de Steenovens in Nieuwerkerk. Daar worden ook workshops beeldhou wen in steen gegeven. Haar werk is tijdens Pinkst'Art te zien in de Steenovens in Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: www.pinkstart.nl Moordrecht - Bij de onlangs ge houden collecte van de Nederlandse Hartstichting, met als motto 'Zo lang levens te vroeg stoppen, blij ven wij doorgaan', is een bedrag van 4.291,64 euro opgebracht. De Hart stichting dankt gevers en collectan ten voor hun bijdrage. Moordrecht - De band '6 square meters' verzorgt op vrijdag 27 mei om 21.00 uur haar eerste officiële live optreden in East End aan het Oosteinde 7a. Het repertoire van de uit Gouda af komstige band omvat naast covers van nummers van bijvoorbeeld De Dijk, ZZtop, Golden Earring en Joe Cocker, ook eigen nummers. De naam van de band is afgeleid van de grootte van de repetitieruimte. De toegang bedraagt 5,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar via info@stepby- stepgouda.nl, info@eastendmoor- drecht.com, bij dansschool Step by Step en bij Eetcafé East End. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.com.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33