TVO AL TWINTIG JAAR SCHOOL VOOR TOPSPORTER5 Tribute forever Michael Jackson ASW meisjes clinic te/b wesiebl, cfótTwil ik ook HART VAN HOLLAND PEPTALK 4 MEI 2011 43 muziek Thaiboxen p;/a' .oio, Violist Maxime Gulikers vindt klassieke muziek niet stijf Voetbal is niet stijf; het is precies hetzelfde als pop of rock maar dan van vroeger", zegt Maxime. Veel jongeren ziet Maxime niet in de zaal vanaf de bühne, "Het zijn voornamelijk oudere mensen die klassieke concerten bezoeken." Lachen om André Rieu "Een schoolvoorbeeld is hij niet", zegt Maxime over André Rieu. "Er wordt meestal gelachen als het over hem gaat." Een stadion betreden behoort niet tot Maxime's grootste wensen. "Ik sta liever in een concertzaal." Om de droom van de jonge violist te schetsen moeten we naar Rusland. "Maxim Vengerov is een bekend vio list. Hij speelt bijna dagelijks in grote concertzalen, dat doe ik één keer per jaar. Hij is zo muzikaal, hij heeft zo n technische bagage; dat zou ik ook wel willen." Momenteel heeft Ven gerov een ernstige schouderblessure, violist zijn is best een riskant beroep. Hoe de toekomst er voor Maxime uit ziet kan hij niet zeggen. "Eerst slagen, dan naar het conservatorium, even tueel een master en daar houdt mijn visie op. Het buitenland verkennen lijkt me wel mooi. Een goede solo violist speelt overal ter wereld, dat wil ik ook." Waddinxveen - Wijkvereniging het Zuidhonk organiseert voor zaterdag 25 juni, de sterfdag van Michael Jackson die in 2009 overleed, een herdenkingsdag. Fans kunnen tussen 13.00 en 18.00 uur aanwezig zijn bij een intieme herdenking met diverse optredens, mooi beeldmateriaal en muziek waarop gedanst kan wor den. De toegang bedraagt 5 euro. De opbrengst van de herdenkingsdag is bestemd voor Stichting Aap. De or ganisatie heeft voor dit doel gekozen omdat Jackson zelf ook erg begaan was met het lot van de dieren én zelf een aap als huisdier had. Het Zuidhonk is gevestigd aan de Zuidplaslaan 552. Voor meer informatie: mjj-tribute-events.com <http://mjj- tribute-events.com> Waddinxveen - Het is weer lente. Eén van de indicatoren van het seizoen zijn de bloemen, waaronder viooltjes. Bij Maxime Gulikers (17) is de viool niet sei zoensgebonden. Als violist deed Maxime onlangs mee aan het Prinses Christina Concours, een prestigieuze muziekwedstrijd voor jongeren. Klassieke muziek is niet stijf; het is precies hetzelfde als pop of rock maar dan van vroeger. Rotterdam - Het Thorbecke Voortge zet Onderwijs is vanaf het begin nauw betrokken geweest bij de oprichting en ontwikkeling van de topsport op scholen voor voortgezet onderwijs. De Stichting LOOT, Landelijk Overleg Onderwijs en Topsport, werd opge richt in april 1991. Nog steeds is het Thorbecke de enige school in de regio waar topsporters hun schooloplei ding goed kunnen combineren met hun intensieve trainings- en wed strijdschema's. Circa 250 leerlingen staan als top sporter ingeschreven bij het TVO. Onder hen bijvoorbeeld Britt Eerland, die volgende week deelneemt aan het WK tafeltennis in Rotterdam en NK judokampioenen Amber van der Hoff en Ziggy van de Brink, alsmede Romy van Breukelen, die volgend jaar op het WK voor junioren in de slalom wil uitkomen. Andere bekende spor ters zijn karateka's Nick Gerrese en Laury Vogelzang alsmede Nathan Ake en Karim Rekik, die van Feyenoord en Oranje naar Engeland vertrekken. Door Pepijn de Groot Maxime, die sinds zijn zesde viool speelt, heeft zijn muzikaliteit niet van een vreemde. "Mijn moeder speelt piano, mijn vader is dirigent. Mijn oudere zus ging viool spelen en door haar ben ik ook begonnen", vertelt Maxime. Met een zusje dat klassiek cello speelt en een broer die met zijn gitaarspel meer naar rock neigt heeft de familie Gulikers een flink arsenaal aan instrumenten in huis. Gezamen lijk spel komt echter niet vaak voor. "Mijn broer en zus zitten inmiddels op kamers." School voor Jong Talent "Dat is een normale middelbare school", aldus Maxime over de School voor Jong Talent. Als havist doet Maxime dit jaar examen aan de Haagse school, die haar leerlingen klaarstoomt voor het conservato rium. Hoewel, klaarstomen... Glimla chend zegt Maxime: "Eigenlijk zeg ik al vijfjaar dat ik op het conservato rium zit, al is dat officieel nog niet zo. Ik heb vakken als wiskunde, na tuurkunde et cetera. Daarnaast zijn Nieuwerkerk aan den IJssel - Hetjeugdteam van Sportschool Brothers vertok op 30 april naar Duisburg (Duitsland). Jordan Pierrot won zijn partij op punten. Nick Schipper won op Tko in ronde twee en Patrick Bredius verloor zijn partij net op punten. er blokken ingeroosterd met vakken als muziekgeschiedenis en vioolles." Na de basisschool is Maximê ge lijk naar de School voor Jong Talent gegaan. Hij heeft vroeg beslist over zijn toekomst, maar nooit getwijfeld, "Zelden heb ik gedacht iets anders te gaan doen, en als dat zo was, ging het om een ander instrument", ver telt Maxime. Romantiek is Maxime op het lijf ge schreven. Dat heeft weinig van doen met kaarsen en wegkwijnen op de bank. "Op romantiek ligt de focus; dat is het repertoire dat iedereen moet kennen. Het is de periode ge weest waarin gevoel een grote rol speelde in de muziek. Orkesten wer den groter, zalen werden groter", legt Maxime uit. Echter, een stijl uitsluiten doet Maxime niet. "Ik vind eigenlijk alles wel leuk om te spelen." Tennis met muziek Het Prinses Christina Concours is niet de enige wedstrijd voor de Waddinx- veense violist. "Het wordt steeds meer, dit jaar heb ik ook aan het Davina van Wely concours meegedaan. Zo krijg je ook steeds meer concerten. Je wordt uitgenodigd voor een concert en dat gebeurt vaak naar aanleiding van deelname aan een concours." Dit jaar deed Maxime voor de derde keer mee aan het Prinses Christina Concours en bereikte hij de halve finale. "De prijzen zijn erg leuk; als je wint kan je veel optreden en dat is toch wat een musicus wil", geeft Maxime als redens voor zijn deelname. Het maximale aantal deelnames is vier dus Maxime kan nog een keer meedoen. "Deel name gaat per leeftijdscategorie, van twaalf tot negentien. Het is eigenlijk net tennis, maar dan met muziek." In Maxime tijdens het Christina Concours. feite is het concours net als X-Factor. "Er is een jury, de muzikanten worden opgeroepen om te spelen en aan het einde van de dag laat de jury weten wie er door is. Je kunt met elk instru ment meedoen. Voor een jury is het lastig om een panfluit met een viool te vergelijken, er wordt beoordeeld naar de smaak van de jury." Klassiek netjes en stijf. Aldus een vooroordeel. Maxime ziet er een kern van waarheid in maar relativeert het graag. "Als artiest kom je op in nette kleding, je buigt, er wordt geklapt. Dat hoort, het is een beetje stijf. Klassieke Ziggy van den Brink kan zijn judocarrière prima combineren met de lessen op het Thorbecke Voortgezet Onderwijs. Waddinxveen - Op sportpark De Lansbrekers wordt woensdag 11 mei van 19.00 tot 20.00 uur een clinic gegeven voor meisjes van twaalf tot achttien jaar. Onder leiding van Leen van Steensel, speler van Excelsior Rotterdam, zullen allerlei voetbaloe feningen worden gedaan. De clinic is gratis en ook niet-leden zijn van harte welkom. Leen van Steensel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 43