Schoolsportweek: iedereen kan meedoen Muziekrommelmarkt Opnieuw puntv Nieuwerkerk Katholieke schi extra in onden Schrijven in Levenstuinen Opnieuw puntverlies voor Nieuwerkerk Katholieke scholen investeren extra in onderwijs Klikken mag Mulder toont klasse Werkzaamheden Vrijheidslaan afgerond Er werd gebridged... Winst voor Rietman en Saers Voetbal Voetbal HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 4 MEI 2011 44 Ruben van Luijk vertelt over schrijversleven Kinderboerderijen paspoort EHBO bij kinderen Ontmoeting met ouderenadviseur dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Jeu de boules Bridge Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente Zuidpias organiseert voor de week van maandag 9 tot en met vrijdag 13 mei de jaarlijkse schoolsportweek op sportcomplex Dorrestein. Alle basisscholen uit Nieuwerkerk krijgen een sportdag aangeboden. Op woensdag vinden sportactiviteiten plaats voor ouderen en voor spor ters met een beperking. Verder zijn er dagelijks presentaties van activi teiten vanuit het Brede Schoolpro ject Brains. Het is de zesde keer dat in Nieuwerkerk de sportweek wordt gehouden. Kinderen en volwassenen met een beperking en ouderen zijn woensdag 11 mei vanaf 14.00 uur welkom bij de korfbalkantine op Sportpark Dor restein. Het gaat deze dag niet om prestaties, maar om sportief met el kaar bezig te zijn op elk niveau. De jeu de boulesclub, de voetbalvereni ging, de hockeyclub en de korfbalver eniging laten zien wat er mogelijk is op het gebied van hun tak van sport voor sporters met een beperking. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school houdt zaterdag 28 mei een muziekrommelmarkt. Wie in het bezit is van oude muziekboeken of andere voorwerpen die met muziek te maken hebben en ze graag kwijt kan, kan de 'spullen' inleveren bij de muziekschool. Van de opbrengst wordt 'slagwerk' aangeschaft voor de slagwerkgroep X-act zoals djembé's. X-act is de eerste slag werkgroep in Nieuwerkerk aan den IJssel. De groep bestaat twee jaar en treedt regelmatig op. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinds d Nieuwerkerk niet meer in staat is he< 1 mei leed het een verdiende nederlai OW. Het werd de wedstrijd van de g vijfendertigste minuut via aanvoerde hoekschop van Remco Langerveld de houding op dat moment geflatteerd, i zelfs met deze voorsprong kon gaan r In de tweede helft kreeg OW steeds meer dreiging over de sterke linker kant en vanaf daar vertrok na een uur spelen een prima voorzet die doeltreffend met het hoofd werd af gerond. Het leek erop dat Nieuwer kerk eindelijk wakker was geschrok ken, maar juist toen faalde de ploeg jammerlijk. Bas Akkermans wist voor open doel in het net niet te vinden en schoot naast. Remco Langerveld werd binnen de beruchte lijnen ten val gebracht, maar Marijn Verhoef zag de toegekende strafschop door doelman Timmer uit de beneden hoek worden geranseld. In de ze- Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinds de titelstrijd in de eindfase is beland, is Nieuwerkerk niet meer in staat is het normale spelnlveau te halen. Zondag 1 mei leed het een verdiende nederlaag tegen een bij tijde beter voetballend OW. Het werd de wedstrijd van de gemiste kansen. Dat Nieuwerkerk in de vijfendertigste minuut via aanvoerder Marijn Verhoef met het hoofd uit een hoekschop van Remco Langerveld de leiding nam, was gezien de kansenver houding op dat moment geflatteerd. Het mocht zeker niet mopperen dat het zelfs met deze voorsprong kon gaan rusten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De jonge schrijver Ruben van Luijk (1976) komt op donderdag 12 mei naar de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Hij vertelt deze avond over de totstand koming van zijn debuutroman Groen, verschenen in 2009, over het leven als schrijver en hij stelt onder meer de vraag aan de orde of je om aan literatuur te mogen doen echt aan de Amsterdamse grachtengordel moet wonen. Ruben van Luijk is in het dagelijks leven historicus. Hij is mede-op richter van de Rotterdamse uit geverij Nadorst en is woonachtig in de gemeente Zuidpias. De avond begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Deur open vanaf 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Kinderboerderijenpaspoort geeft kinderen tot en met dertien jaar gratis toegang tot 24 (dieren) parken en attracties, waaronder Safaripark Beekse Bergen, Die renrijk Europa, Naturalis, Chimpie Champ, Sprookjeswonderland en Drievliet. Wie het paspoort aanschaft bij kinderboerderij IJsselhage aan de Fransezoom 14, steunt hiermee deze kinderboerderij. Het pas poort kost 20,- euro en is geldig tot en met 31 maart 2012. Voor meer informatie: www.kinderboerderijen paspoort, nl of bij IJsselhage. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat dinsdag 10 mei een training van start voor het geven van eerste hulp aan kin deren. De cursisten leren in drie avonden onder meer levensred dend te handelen bij verstikking, verwonding of verdrinking en krij gen een reanimatietraining. Deze training is verplicht voor betaalde oppasouders, dus eventueel ook voor opa's en oma's, buurvrou wen en overblijfmoeders. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-310180 of info@zorgiseenkeuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou derenadviseur Mattanja van Ou denaarden is elke eerste donder dag van de maand van 14.30 tot 15.30 uur aanwezig in de Bata vier. Tijdens dit koffieuurtje kun nen senioren elkaar ontmoeten en kan men voor vragen terecht bij Van Oudenaarden. De eerst volgende ontmoeting vindt plaats op donderdag 5 mei. Apeldoorn/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Onder leiding van Edith Bosma kunnen belangstellenden op zater dag 28 mei creatieve schrijfoefenin gen volgen in de Levenstuinen van Groot Honschoten, in de buurt van Apeldoorn. Er wordt afwisselend ge werkt met impressies uit de natuur, thema's in de tuin, luisteren naar de Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het Koningendag toernooi zaterdag bij Jeu de Boules Club Nieuwerkerk was het outsider Peter Mulder die zijn klasse toonde. In een veld van zesentwintig deelnemers werd hij de man van de dag. Op dit toernooi speelden de deelnemers drie par- Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de feestelijke slotdrive van de Nieu werkerkse Bridgeclub op maandag 2 mei heeft voorzitter Wim Schreu- der de wisselbeker uitgereikt aan de clubkampioenen van 2010-2011: Rita Krouwel en Michiel de Korver; zij behaalden 176 punten. De twee de plaats was voor het koppel Wim Verhoeven en Ron van Domburg met 172 punten en de derde werden Gerda Goedhart en Marijke Blok met 170 punten. Deze dames waren ook de winnaars van het slemkampioen schap met negen gemaakte slems. De slotdrive, waarbij in de A-poule en de B-poule gelijke spellen werden omgeving, stilte, muziek, jezelf en elkaar. Enige ervaring met creatief schrijven is gewenst; één schrijfses sie is al voldoende. Hiervoor kan een aparte afspraak gemaakt worden. Aanmelden kan via 06-24629573 of edithbosma@bewustnaarbalans.nl. Voor meer informatie: www.luisterennaarjezelf.nl. tijen in wisselende team samenstel lingen. Dat het veld erg aan elkaar gewaagd was bleek. Maar liefst zes spelers haalden de maximale score van drie winst partijen. Het erepo dium: eerste Peter Mulder, tweede Anja Hoogendoorn en derde Moni que Jarings. gespeeld, leverde een hele verassen de overwinning op voor Wanda van Straalen en Margot Jabaay uit de B- poule. Zij waren sterker dan de kam pioenen uit de A-poule en eindigden op de eerste plaats met 63,67%; Tweede werden Rita Krouwel en Mi chiel de Korver met 63,54% en de derde plaats was voor Anneke Jansen en Marianne Verhoeff met 60,83%. Het lustrumfeest van de Nieuwer kerkse Bridgeclub vindt plaats op za terdag 14 mei. Op maandag 16 mei gaat de zomercompetitie van start in de kantine van de korfbalvereniging. Ook niet leden zijn dan welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel/regio - Het bestuur van de Rotterdamse Vereniging voor Katholiek Onderwijs, RVKO, heeft besloten om dit jaar ex tra te investeren in het onderwijs. Het RVKO, met scholen in Capelle, Krimpen en Nieuwerkerk, gaat de extra middelen inzetten ten behoeve Er is drie en een halve maand ge werkt aan het vervangen van de ri olering en aan het herinrichten van de rijbaan tot een duurzaam en vei lig ontwerp dat past bij een 30km/h zone. Deze bestaat uit een versmalde rijbaan, waarbij het asfalt is vervan- Nieuwerkerk aan den IJssel - Meta Rietman en Jan Saers zijn in de A- lijn met 64,58% winnaar geworden van de vijfde speelavond van de vierde competitieronde van BC IJs- selbridge. Op de tweede plaats ein digden Toon de Kort en Joop Daniels met 61,25% en derde werden Laila en Roel Bakker met 59,58%. In de B-lijn eindigden Guus van Krevelen en Louis van de Wal op de eerste plaats met 60,42%; Jac en Loes Spekman werden tweede met 57,5% en de derde plaats was voor Trees Hoofman en Joke Capitein met 54,17%. venentachtigste minuut zette OW de 1-2 op het scorebord en mocht en mocht het elkaar even later jui chend in de armen vallen want de nacompetitiedreiging was met deze overwinning wel weggespeeld. Het liet Nieuwerkerk met een behoorlijke kater achter dat even later hoorde dat concurrent JHR bij Spartaan'20 ook de punten had laten liggen. Met deze resultaten is de situatie op de ranglijst met het verschil van een punt in het voordeel van Nieuwer kerk nog altijd hetzelfde. Het spel zal beter moeten worden voor de wedstrijden tegen WCR en JHR. van het versterken van het onderwijs op haar scholen. Zo wordt 600.000 euro extra beschikbaar gesteld voor de onderwijskundige programma's 'Talent' en 'Kans', waardoor ruimte ontstaat voor extra begeleiding op diverse basisscholen, waaronder de Wingerd in Nieuwerkerk. gen door klinkers, en de aanleg van parkeerhavens. Daarnaast zijn de kruisingen geaccentueerd met gele befonklinkers. In het najaar worden nog vier grote bomen aangeplant, waarmee het lommerrijke karakter van de laan nog wordt versterkt. In de C-lijn ging de winst naar Wim Eekhof en Jaap Sengers met 65%; tweede werden Loes Vink en Leo Hesseling met 61,67% en Netty Koolhaas en Kitty van Meurs eindigden op de derde plaats met 56,25%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Hazelebach sluit maandag 9 mei de werkzaamheden aan de Vrijheidslaan af dooreen nieuw straatnaambord te plaatsen op de T-splitsing Johan TomstraatA/rijheidslaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 44