Zuidpias Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en milieustraten Uitnodiging inloopavond 'herontwikkeling gemeentekantoor Zevenhuizen' Politiebureau gesloten op 5 mei Vanaf 9 mei weer tweerichtings verkeer op de Dieze/Donge gemeente 1 Bestemmingsplan Tweemanspolder J en Polder De Wilde Veenen én het bestemmingsplan Moerkapelle Dorp WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 4 MEI 2011 Informatieavond EEN LEVENDIG NIEUW HART VOOR ZEVENHUIZEN Sportweek in Nieuwerkerk aan den IJssel 9 t/m 13 mei 2011 Meer weten? Kijk op www.zuidplas.nl Gemeentehuis In verband met de feestdagen is het gemeentehuis gesloten op: Donderdag 5 mei 2011 Vrijdag 6 mei 2011 Bevrijdingsdag Donderdag 2 juni 2011 Vrijdag 3 juni 2011 Hemelvaart Maandag 13 juni 2011 Tweede Pinksterdag Milieustraat Nieuwerkerk Milieustraat Zevenhuizen Donderdag 5 mei (Bevrijdingsdag) 12.00 - 16.00 uur 13.00 - 16.00 uur Vrijdag 6 mei 12.00 - 16.00 uur 12.00 - 16.00 uur Zaterdag 7 mei 10.00 - 16.00 uur 09.00 - 12.00 uur Om de wachttijden bij de milieustraat te verkorten, kunt u van 5 tot en met 7 mei ook met uw groenafval terecht bij de gemeentewerf in Nieuwerkerk. De gemeentewerf heeft op deze dagen dezelfde openingstijden als de milieustraat in Nieuwerkerk. Meer weten? Bel (0180) 330 300 of kijk op www.zuidplas.nl. De gemeente Zuidpias organiseert een infor matieavond in Moerkapelle over de volgende twee bestemmingsplannen: het gewijzigd bestemmingsplan Tweemanspolder en Polder De Wilde Veenen het ontwerpbestemmingsplan "Moerkapelle Dorp." Gewijzigd bestemmingsplan Tweemanspolder en Polder De Wilde Veenen De wijziging is een gevolg van de uitspraak van de Raad van State in juni 2010, waarbij o.a. de goedkeuring is onthouden aan de bestemming "Agrarisch". Naast de mogelijkheid voor de glastuinders in dit bestemmingsplangebied om uit te brei den (gelet op de uitspraak aan de Raad van State) is het bestemmingsplan ook geactua liseerd. Dat wil zeggen dat het is aangepast aan de huidige wettelijk geldende regels voor bestemmingsplannen. In dit bestemmings plan wordt niet tegemoet gekomen aan de wens van de provincie om het gebied aan de Herenweg te Moerkapelle aan te merken als beoogd glastuinbouwconcentratiegebied. Ontwerpbestemmingsplan "Moerkapelle Dorp" Voor het dorpsgebied van Moerkapelle is een ontwerpbestemmingsplan opgesteld. Dit plan is mede tot stand gekomen naar aanleiding van reacties van inwoners uit onze gemeente die tijdens de termijn van ter inzage legging HERONTWIKKELING LOCATIE GENEENT EKANTOOR ZEVENHUIZEN' van het voorontwerp inspraakreacties hebben ingediend. Het plan bestrijkt het dorpsgebied van Moerkapelle, inclusief de Oranjestraat en het bedrijventerrein van Moerkapelle (zie kaartje). Op maandagavond 16 mei 2011 presenteren de gemeente Zuidpias, Vink Ontwikkeling en Zondag Ontwikkeling het winnende plan voor de herontwikkeling van de locatie 'gemeente kantoor Zevenhuizen'. Het doel van het project is het revitaliseren van de dorps kern als winkel- verblijfs- en woongebied. Tijdens de inloopavond zijn er impressies van het ontwerp en tekeningen van dit plan te zien. Ook geven wij uitleg over de planning van het verdere proces. Vertegenwoordigers van de ontwikkelaars, de architect Nowotny en de gemeente zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. U bent van harte welkom! Datum: Maandag 16 mei 2011 Tijd: Inloop van 19.30 tot 21.30 uur Locatie: De Zevenster, Leliestraat 3 te Zevenhuizen Informatieavond Voordat de plannen de wettelijke procedure (verder) gaan doorlopen, organiseert de gemeente een informatieavond, waar alle inwoners van Zuidpias kennis kunnen nemen van de plannen. Graag nodigen wij u uit voor deze informatieavond. Datum: Donderdag 12 mei 2011 Tijd: 19.30 - 21.00 uur (inloop vanaf 19.15 uur) Locatie: Op Moer, Raadhuisstraat 60 te Moerkapelle In verband met Bevrijdings dag is het politiebureau in Nieuwerkerk aan den I Jssel op 5 mei gesloten. Uiteraard kunt u 26 uur per dag bij de politie terecht: Bel 1-1-2: als iedere seconde telt, bij levensgevaar maar ook als u bijvoorbeeld een inbreker ziet; Bel 0900-8866 (geen spoed!) voor vragen, pro blemen, maken van afspra ken en meldingen (lokaal tarief); Ga naar www.politie.nl voor informatie, aangifte doen, aangifte volgen, klacht indienen en het sturen van een e-mail. In augustus 2010 is er tijdelijk eenrich tingsverkeer inge voerd op de Dieze/ Donge in verband met de bouwwerk zaamheden die plaatsvonden in de directe omge ving van de brede school. De bouwwerk zaamheden zijn inmiddels voor het grootste gedeelte afgerond en dat betekent dat op 9 mei 2011 het tijdelijke een richtingsverkeer wordt opgeheven. De borden die dit aanduiden wor den verwijderd. Gedurende drie maanden bekijkt de gemeente hoe de verkeerssituatie is zonder eenrich tingsverkeer. Aan de politie en de vrij willigers van Veilig Verkeer Nederland wordt na die drie maanden advies gevraagd over de verkeersveiligheid rondom de brede school. Het college zal uiteindelijk de belangenafweging maken, mede op basis van het advies van de politie en Veilig Verkeer Nederland.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5