Zuidpias 10 en 11 mei 2011 Voorlichtingsbijeenkomsten Kadernota Wmo Individuele voorzieningen s fc gemeente WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 4 MEI 2011 - - - Nieuwe Verordening leerlingenvervoer gemeente Zuidpias 2011 Verleende vergunningen gemeente Lansingerland O) 1 1 3 e 1 1 u 1 O 1 1 U O O Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat 8 dagen na deze publicatie in werking treedt: de Verordening leerlingenvervoer Gemeente Zuidpias 2011; Deze Verordening is voor het eerst van toepassing op aanvragen voor een bekostiging van het leerlingenvervoer voor het schooljaar 2011-2012. De volgende verordeningen zullen worden ingetrokken: de Verordening leerlingenvervoer Gemeente Moordrecht 2003; de Verordening leerlingenvervoer gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle 2004; de Verordening leerlingenvervoer gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel 2004. Deze drie oude verordeningen blijven op dit moment van kracht voor aanvragen voor een bekostiging van het leerlingenvervoer en wijzigingen in eerdere toekenningen voor het lopende schooljaar 2010-2011. Met de inwerkingtreding van de nieuwe Verordening voldoet de gemeente Zuidpias aan haar wettelijke verplichting om binnen 2 jaar na fusie de het beleid te harmoniseren en één nieuwe Verordening vast te stellen. Verordening Leerlingenvervoer In de Verordening is geregeld onder welke voorwaarden en omstandigheden ouders en verzorgers van leerlingen woonachtig in de gemeente Zuidpias in aanmerking kunnen komen voor een (gedeeltelijke] bekostiging van de kosten van het vervoer van de leerlin gen van huis naar school en terug. De nieuwe Verordening inclusief een artikelgewijze toelichting is te raadple gen op de website van de gemeente: www. zuidplas.nl; (onderwijs/welzijn/onderwijs/ leerlingenvervoer). Aanvraagprocedure Iedere ouder/verzorger van een leerling die op dit moment een vorm van bekostiging van het leerlingvervoer ontvangt, krijgt voor 1 mei automatisch van de gemeente een nieuw aanvraagformulier. Verder is het aanvraagformulier op te vragen bij mevrouw L. Groenheyde, afdeling MO, tele foonnummer (0180] 330 439. OVERIG Kern Bergschenhoek Rottekade 23 (2661 JM, nr. W-2010-0177) Het bouwen van een woonboerderij en het slopen van een woning en een bedrijfsgebouw (verzonden 21-04-2011] Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na verzenddatum- een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van de gemeente Lansingerland. Gelijktijdig met het indienen van een bez waarschrift kunt u de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam (postbus 50951, 3007 BM Rotterdam] vragen een voorlopige voorziening te treffen. Voor meer informatie kunt u, tussen 09.00 uur en 13.00 uur, contact opnemen met de gemeente Lansingerland, afdeling Vergunningverlening Handhaving, via telefoonnummer (010) 800 40 00. De gemeente Zuidpias heeft een kadernota Wet maatschap pelijke ondersteuning opgesteld. Reden hiervoor is dat de bestaande verordeningen uit de drie voormalige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle nog niet zijn geharmoniseerd tot een nieuwe verordening. Voordat deze kadernota door de gemeenteraad wordt vastgesteld en wordt gebruikt voor het opstellen van de nieuwe Verordening Individuele voorzieningen organiseert de gemeente een drietal voorlichtingsbijeenkomsten op 10 en 11 mei 2011. Keuzes maken De kadernota gaat in op een belangrijk uitgangspunt in de Wmo: ondersteuning bieden aan mensen die dat nodig hebben. Hierbij geldt wel dat een individu zoveel mogelijk geacht wordt eigen verantwoordelijkheid te nemen voor zichzelf en zijn omgeving. In de kadernota worden dan ook een aantal punten aangehaald, waarbij keuzes moeten worden gemaakt. Let wel: het gaat er hier niet om of de aanspraak op voorzie ningen verandert. Dat blijft nagenoeg hetzelfde. Waar het wel om gaat, zijn de keuzes zoals bijvoorbeeld: - Wel of geen eigen bijdrage (in ieder geval met uitzondering van de rolstoelen en het CVV en voor voorzieningen t.b.v. kinderen jonger dan 18 jaar); - De opbouw van het Persoongebonden budget (Pgb) voor de hulp bij het huishouden al dan niet wijzigen in een Pgb meer gericht op de werkelijke kosten die behoren bij verschillende dienstverbanden; - Hoe gaat de autokostenvergoeding berekend worden; - Gebruik maken van de eigen auto in plaats van het CVV? Ik meld mij aan voor de Wmo informatiebijeenkomst op: dag tijdstip locatie dag tijdstip locatie •«mm aankruisen Dinsdag 10 mei 14.30 -16.00 uur Swanla Dinsdag 14.30 -16.00 uur Swanla in Zevenhuizen I 2011 's middags (inloop vanaf 14.00 uur) Zevenhuizen 10 mei 2011 's middags (inloop vanaf 14.00 uur] 1 I Dinsdag 10 mei 20.00 - 21.30 uur Raadhuis Nieuwer Dinsdag 20.00-21.30 uur Raadhuis in 2011 's avonds (inloop vanaf 19.30 uur) kerk aan den IJssel 10 mei 2011 's avonds (inloop vanaf 19.30 uur) Nieuwerkerk aan den IJssel Woensdag 11 mei 10.30- 12.00 uur Zespunt Woensdag 10.30 - 12.00 uur Zespunt in Moordrecht 2011 's morgens (inloop vanaf 10.00 uur] Moordrecht 11 mei 2011 's morgens (inloop vanaf 10.00 uur] S.v.p. aankruisen/invullen Ik kom alleen Wij komen met 2 personen Wij komen met (invullen] S.v.p. invullen: Naam Adres: Telefoonnr.: 0 0 personen Graag terugsturen aan: Afdeling Wmo individuele voorzieningen, Antwoordnummer 6, 2900 VD Nieuwerkerk aan den IJssel leen postzegel is niet nodigl N.B. Als er teveel aanmeldingen voor één locatie zijn, dan kan er contact opgenomen worden voor een alternatief. (zoals nu nog geldt in de Verordening voor Nieuwerkerk aan den IJssel) - Al deze voorbeelden van keuzes worden voorgelegd aan de gemeenteraad. Pilots De verwachting is dat door de vergrijzing de komende jaren het aantal aanvragen voor voorzieningen flink zal toenemen. Dat stelt de gemeente voor de uitdaging om de beschikbare gelden zo in te zetten dat diegenen die het nodig hebben, kunnen blij ven meedoen in de samenleving. Om deze ambitie te bereiken wil de gemeente één of meerdere pilot(s) inzetten om arrangementen te ontwikkelen waarbij de ondersteuning blijft maar, indien mogelijk, op een andere algemenere wijze vorm gegeven. De gemeenteraad wordt gevraagd hier geld voor beschikbaar te stellen. Informatiebijeenkomsten Bent u nu al benieuwd wat het in uw situatie zou kun nen gaan betekenen? Op 10 en 11 mei houden wij drie voorlichtingsbijeenkomsten: formulier in te vullen. Vervolg Indien de kadernota wordt vastgesteld lal dan niet in gewij zigde vorm], zal de Verordening individuele voorzieningen Wmo worden opgesteld. In juni 2011 kan de verordening door de gemeenteraad worden vastgesteld. De nieuwe verordening is dan met ingang van 1 januari 2012 van kracht. Op het besluit van de gemeenteraad volgt een reeks artikelen met nadere uitleg op de gemeentepagina in Hart van Holland. Ook is de gemeente Zuidpias van plan in het najaar 2011 bijeenkomsten te organiseren op meerdere locaties binnen de gemeente Zuidpias.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 6