Buitenruimte in Bomenwijk maakt de wijk af Deelnemers junifeest gezocht Schotte's Hollandse IJssel Toertocht "Vrijheid maken we samen" Dinsdagavondcompetitie Ruben van Luijk over Groen en 'het schrijversbestaan' GROEN I I HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN USSEL 11 MEI 2011 11 Jeu de Boules Nieuwerkerk aan den iJssel - Zodra je langs de Bomenwijk rijdt, en dat kan per trein, fiets of auto, dan krijg je het idee dat je langs een nieuwbouwwijk komt. Je zou niet zeggen dat deze frisse flats er bijna veertig jaar staan. Vier jaar geleden dacht men anders over. De flats zagen er gedateerd uit en de buitenruimte had een aardige opknapbeurt nodig. Die opknapbeurt heeft het onlangs gekregen en het project 'Renovatie Bomenwijk' is klaar. Door Bart Jansen In de zomer van 2007 is er in op dracht van verhuurder Vestia en de gemeente begonnen aan de reno vatie van flats in de wijk. Er moest veel gebeuren. Het aangezicht van de flats, de entrees en de gehele binnenkant kregen een make-over. Voor de bewoners betekende dit dat zij gemiddeld genomen een krappe maand last hadden van de bouw. Alles leek aan vervanging toe; de leidingen, de keuken, de toiletten en ook de balkons werden onder han den genomen. Kortom, de bewoners moesten zich eventjes behelpen. Achteraf gezien is dit alles erg mee gevallen. "Het was natuurlijk even wennen om een maand lang mensen over de vloer te hebben", laat Lucie Polman weten. De flat waarin zijn woont, de Esdoorn, werd als eerste onder handen genomen. "Je hebt maar even overlast van die verbou wing. Als je dan uiteindelijk ziet hoe erg het is opgeknapt, dan was het het allemaal dubbel en dwars waard." Na de oplevering van het renovatie project zag de wijk er direct een stuk beter uit. Alleen de buitenruimte paste nog niet bij de nieuwe frisse look van de flats. De verschillende trapveldjes tussen de flats bestonr den meer uit modder dan uit gras en de speeltoestellen die er stonden stortten bijna in. Nu, bijna twee jaar na de oplevering van de laatste flat, is ook de buiten ruimte opgeknapt. Het gras is weer groen, er staan mooie plantenbakken en ook de bankjes zijn vernieuwd. Met de plaatsing van de nieuwe houten speeltoestellen is het project écht afgerond. De speeltoestellen zijn erg Met de plaatsing van de nieuwe houten speeltoestellen is het project écht afgerond. in trek, grote groepen kinderen zitten regelmatig op de nieuwe schommels. Niet iedereen is honderd procent tevreden met de plaatsing van de speeltoestellen. Het geeft de wijk een mooie uitstraling en houdt de kinderen bezig, maar het geluid dat de kinderen produceren wil nog wel eens- als storend worden ervaren. Verder hoor je niemand klagen, de bewoners genieten van hun nieuwe wijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor zaterdag 18 juni een 'Kleurrijk Junifeest' in het Essepark. Voor dit feest, dat duurt van 14.00 tot 20.00 uur, is de organisatie op zoek naar mensen van allerlei culturen die een kraam willen huren om van hieruit spul- Vervolg van voorpagina len (geen rommelmarktspullen) of eten en drinken uit de eigen cultuur te verkopen. Het eten moet kant en klaar zijn; men mag alleen van een warmhoudplaat gebruik maken. De kraamhuur bedraagt 15,- euro. Voor meer informatie: cisca@gmail.com of 06-34625311. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wet houder Jan Verbeek houdt een toe spraak: "Ik ben blij dat jullie met zo velen hier zijn gekomen om te her denken." Hij haalt het feit aan dat we voornamelijk de slachtoffers van Tweede Wereldoorlog herdenken, maar ook slachtoffers van andere conflicten. "Naast het herdenken staan we hier uiteraard ook stil bij onze vrijheid." Vrijheid is een kost baar iets laat Verbeek weten. Hij vraagt zich af hoe vrijheid in de gemeente beleefd wordt: "Geven wij elkaar hier in Zuidpias echt de ruimte om in vrijheid naast elkaar te leven? Ongeacht of we christen, moslim, atheïst of boeddhist zijn? Homo of hetero? Mocht dat niet zo Nieuwerkerk aan den IJssel - De 24e editie van 'Schotte's Hollandse IJssel Toertocht' wordt zaterdag 14 mei verreden. Voorde rit heeft zich al een flink aantal deelnemers aangemeld. Zoals te doen gebruikelijk gaat de toertocht van start op het Raad huisplein. Om 9.00 uur zet de stoet van oude automobielen en motor fietsen zich in beweging. De route gaat via de 's-Gravenweg richting Capelle aan den IJssel, Zevenkamp en de Rotte. Tussen Moerkapelle en Zevenhuizen wordt een koffiestop gehouden bij één van de grootste orchideeënkwekerijen van Europa. Vervolgens wordt koers gezet rich ting Waddinxveen, langs 't Weegje, richting Gouda, waar de Hollandse IJssel overgestoken wordt en de tocht vervolgd wordt door de Krim- penerwaard, tot de Stormpolder, waar de lunch gebruikt wordt. Na de lunch gaat men terug naar Nieu werkerk. De toertocht eindigt bij Bouwbedrijf Valkenburg. Onder het genot van een hapje en drankje kan hier nog wat nagepraat worden en kunnen de voertuigen nog eens be wonderd worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met voldoende competitie, met name de Niek Kruysifix beiden met twee winst. een beperkte veld van slechts twintig spelers begonnen de vier triplettes en vier doublettes van JBC Nieuwerkerk 3 mei aan hun wedstrijden. Er was triplettes gaven deze avond stevige tegenstand. Eerste werd Peter Troost met drie winst, met op de tweede plaats Arie van Vliet en derde werd Doordat deze laatste twee hun derde partij nipt verloren verspeelden zijn hun eerste en tweede plek. De poedel prijs was voor Renze van Streun. b:Een saluut van de scouts. zijn, dan spreek ik nu de wens uit om elkaar te wijzen op denkbeelden die onze vrijheid in de weg staan. En daarbij is een ieder verantwoordelijk om de kostbare vrijheid niet te mis bruiken." Hij sluit af met de woor den: "Vrijheid maken we samen." Het is aan Robin Toscani om namens de jongeren een gedicht voor te dra gen. Het gedicht dat hij heeft geko zen is van Janny Schepenaar: '4 mei, dodenherdenking'. Een passage uit het gedicht beschrijft precies hoe wij met dodenherdenking om moe ten gaan: "Toch sta ik elk jaar weer even een paar minuten stil niet om dat iedereen het doet maar omdat ik het zelf wil." Het geeft ons alles de vrijheid om te herdenken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auteur Ruben van Luijk - sinds kort woonachtig in Zuidpias - vertelt donderdag 12 mei in de bibliotheek over zijn debuutro man 'Groen', het schrijversleven en de vraag of je om aan literatuur te mogen doen aan de Amsterdamse grachtengordel moet wonen. Van Luijk debuteerde in 2009 met de roman Groen, door de uitgever gekarakteriseerd als 'een verhaal over geloof, hoop, liefde en onver zoenlijke haat jegens gitaarspelers'. Het boek verhaalt over de lotgeval len van een gereformeerde jongen die verliefd wordt op het leukste meisje van de bijbelstudiegroep. Dat luidt een aantal verwikkelingen in die zijn leven volkomen op zijn kop zullen zetten. Groen was de eerste literaire roman die zich afspeelt in de gereformeer de kerken vrijgemaakt, een klein orthodox-christelijk kerkgenoot schap. Van Luijk zal vertellen over de totstandkoming van deze roman, het leven van een schrijver, en de lange weg van een verhaal vanaf het schrijfblok naar de boekwinkel. De schrijver, die zijn debuut eerder als 'een exercitie in eerlijkheid' be schreef, zal zich hierbij baseren op zijn eigen belevenissen. Van Luijk is in het dagelijks leven historicus. Hij is mede-oprichter van de Rotterdamse uitgeverij Nadorst. De avond begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang is vrij. Ruben van Luijk Het debuut van Ruben van Luijk: Groen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11