Syrië, Alphen aan den Rijn: vrijheid op straat is niet vanzelfsprekend Vrijheid op Straat Biljarters plaatsen zich voor NK Kleurwedstrijd Wereldwinkel Veel kansen voor Moerkapelle maar geen winst HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE\ 11 MEI 2011 13 Dodenherdenking bij oorlogsmonument Zevenhuizen Biljarten Voetbal Donateursavond Oud Zevenhuizen- Moerkapelle Pannenkoeken eten bij Dikkie Dik Diplomazwemmen Daan over Daan? Zuidpla Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - Neemt de verbon denheid met dodenherdenking af onder Nederlanders? De een zal het beamen, de ander zal het ontkennen. "Als ik hier kom vind ik de saamho righeid mooi: met zijn allen stil zijn uit respect. Het lijkt uitgesloten dat doden herdenking aan waarde inboet. De mensen die op het Zevenhuizense Dorpsplein bijeenkomen om stil te staan bij hen die gesneuveld zijn in de strijd om vrijheid, blijven ver van het oorlogsmonument staan. Is het schichtigheid, is het respect? De kerkklokken luiden. De Kleine Trom petter betreedt het Dorpsplein met slagen op de trom. De burgemeester en zijn vrouw volgen, samen met politiechef René Ravesteijn en ove rige kransleggers. De jonge dichters sluiten de stoet. Eenmaal opgesteld bij het spreekgestoelte verschansen zij zich achter hen die ervaring heb ben met plechtigheden als deze. "De zon schijnt op de straat maar licht is het niet", zegt Joep Oost veen, een van de jonge voordragers. Een meisje achter hem houdt haar gedicht als klep voor haar ogen te gen de felle zon. Het thema van do denherdenking - vrijheid op straat - komt uitvoerig aan bod. De recente gebeurtenis in Alphen aan den Rijn wordt aangehaald. De stilte duurt langer dan gewoon lijk. Een miscalculatie die her en der een wenkbrauw doet fronsen. Maar iedereen legt zich erbij neer: van herdenking bestaat geen overschot. Na het Wilhelmus spreekt burge meester Gert-Jan Kats. "Vrij onver- veerd," refereert Kats aan de tekst van het Wilhelmus, "wij herdenken vandaag de mensen die het moge lijk maakten dat wij vrij onverveerd leven." Syrië, Alphen aan den Rijn: vrijheid op straat is niet vanzelf- Dordrecht/Moerkapelle - Bij BV De Merwehof in Dordrecht is het Regio kampioenschap in de libre C2 klasse gunstig verlopen voor BV Moerka- pelle. Na driemaal 6-0, driemaal 4-2 en éénmaal een 3-3 gelijkspel werden Marcel Drost, Cock Verstoep en René van Leeuwen gekroond tot Kats staat - achter het spreekgestoelte - voor vrijheid. sprekend. De burgemeester zegt met zijn ambt te staan voor vrijheid: de vrijheid van burgers tot aan de vrij heid in debat. De vrijheid brengt ook de 19-jarige Menno Mevissen naar het Dorps plein. "De jeugd kan niet gedwongen worden om naar de dodenherden king te komen", aldus Mevissen. Een opiniemaker in een dagblad meent dat de oorlog voor jongeren 'een geschiedenisprofielwerkstuk zonder intrinsieke morele waarde' is. Me vissen: "De jeugd van tegenwoordig kan je alleen pakken met schok kende dingen. Door de massamedia lijkt men zoveel gewend te zijn." Hij vindt niet dat de jeugd geforceerd moet worden om op het Dorpsplein mee te doen aan de dodenherden king. "De herdenking moet blijven zoals het is. Als ik hier kom vind ik de saamhorigheid mooi: met zijn al len stil zijn uit respect." Alleen de duiven koeren nog tijdens de lange stilte in Zevenhuizen. kampioen van de regio WestNe- derlandZuid van de KNBB. Met een voorsprong van negen punten op de nummers twee en drie een afgete kende eindoverwinning. Op 26 juni mogen de biljarters in Nieuwegein een gooi (stoot) doen naar het Ne derlands Kampioenschap. Zevenhuizen -• Sam Qualm (3-5 jaar), Thomas Quartel (6-9 jaar) en Suzanne Verhoef (10-12 jaar) zijn de winnaars van de Koninginnedag- kleurwedstrijd van de Wereldwinkel. Hun kleurplaten werden gekozen uit een groot aantal inzendingen. De gelukkigen kunnen hun prijs-voor zover ze dat nog niet gedaan hebben - ophalen bij de wereldwinkel. Moerkapelle - Moerkapelle reisde zaterdag 7 mei af naar Vlaardingen wesf om te spelen tegen Victoria '04. De ploeg stond op de ranglijst één punt hoger dan Moerkapelle. In de vierde minuut was het al raak. Door goed samenspel vanaf het middenveld kwam Verschoor op aangeven van Boutasqount vrij voor de keeper. Verschoor twijfelde niet en schoot de bal langs de keeper. Moerkapelle kwam hiermee vroeg op voorsprong, dicteerde vervolgens het spel en Victoria kwam er in de eerste helft niet aan te pas. Zevenhuizen - De stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle houdt vanavond, woensdag 11 mei, de jaarlijkse donateursavond. Na het officiële gedeelte zal een bedrijfspresentatie plaatsvinden. Vorig jaar stond de historie van het Moerkapelse bedrijf Machi nefabriek Ottevanger in het mid delpunt, dit jaar de historie van een Zevenhuizens bedrijf. Dek ker Zevenhuizen is bekend ais de producent en leverancier van keukenwerkbladen en keukenac- cessoires. De donateursavond vindt bij het bedrijf plaats: Dekker Zevenhui zen aan het Nijverheidscentrum 2 en begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Oud Verlaat - Peuters zijn woens dag 18 mei welkom bij peuter speelzaal Dikkie Dik aan de Vliet- kade 37. Ze mogen meespelen en voor hun ouders staat de koffie klaar. Er wordt een presentatie gehouden van taaimethodiek Puk en Ko. Van 12.00 tot 13.00 uur worden er pannenkoeken versierd én op gegeten. Zevenhuizen - Bij zwembad De Koornmolen werd gezwommen voor de diverse diploma's. Voor het A-diploma zijn geslaagd: Sjoerd van Haastrecht, Isa Jahn, Bas Uitenbroek, Kevin-John Kant, Ju la van Diemen, Gala Gilhuis, Tibbe Gauw, Gwenn van Eek, Anne-lin Piersma, Kevin van der Velde, Holger van Rooy, Stijn Vak- kenburg en Kyra Valk. Voor het Groene Hart diploma slaagde Romy de Ridder. Het B-diploma is gehaald door: Nahome Tekste, Sevina Boender, Alex Ottevanger, Youp Boon, Isa Dul, Lola van der Ven, Cato van Meegen, Teun Scholten, Emma van den Akker en Arjan Mole naar. Mylene Koose, Pascale de Voogd en Noortje van Eendenburg heb ben het C-diploma gehaald. razendsnel uit. De voorzet was op maat en Moerkapelle stond ach ter en was aangeslagen. Dit resul teerde zowel in de tachtigste als tweeëntachtigste minuut in twee nagenoeg identieke aanvallen over links met een voorzet en doelpoging van rechterkant van Victoria '04 die beide doel troffen. Moerkapelle verspeelde na ruim zeventig minu ten goed gecontroleerd voetbal met vele kansen in iets minder dan tien minuten de voorsprong. De strijd in deze derde klasse is nog volop gaande. Moerkapelle krijgt Bolnes op bezoek en moet winnen om definitief veilig te zijn. In het Hart van Holland van vo rige week werd een interview met Daan Schwalbe gepubliceerd. 'Door Daan Schwalbe' stond erbo ven. Dat is onjuist, het verhaal is geschreven door Pepijn de Groot. Niet Bakker maar Bac In het artikel over de lintjesre gen in Zuidpias werd abusievelijk vermeld dat naast voorzitter Zij derhand ook de heer Bakker zijn woordje klaar had voor decoran- dus Willem Stormbroek. Het was de heer Bac die het woord richtte tot Stormbroek. Zevenhuizen - Tijdens de herden kingsbijeenkomst op woensdag 4 mei, met als thema 'vrijheid op straat', presenteerde de 7M musical- groep van de Zeven Muzen het num mer 'Generatie', waarbij zij een dans rond hun skateboards uitvoerden. Naar aanleiding van het thema werd niet alleen stilgestaan bij de periode '40-'45, maar ook bij bijvoorbeeld China in 2010 en Nederland in 2011 met het oog op wat vrijheid betekent voor mensen, ongeacht achtergrond en land van herkomst. Na de dienst woonden de aanwezigen de krans- legging bij het oorlogsmonument bij. Victoria '04 begon iets sterker aan de tweede helft maar het was Moer kapelle dat het spel de eerste vijfen twintig minuten goed controleerde en ook een aantal kansen creëerde. De trainer van Victoria '04 bracht twee nieuwe aanvallende spelers in en Moerkapelle anticipeerde niet goed. Een onnodige overtreding en kele meters vanaf de cornervlag van Van der Hoven was de inleiding tot de gelijkmaker. Keeper Slingerland wist de bal in eerste instantie nog te keren maar de rebound was in de tweeënzeventigste minuut voor Victoria '04. Enkele minuten la ter kwam Victoria '04 er over links

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13