"Vrijheid is een voorrecht en ligt niet op straat" Druk bezocht Bevrijdingsfeest Aangeklede koopavond Geen podium voor Rolling'90 14 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MQERKAPELLE\ 11 MEI 2011 Dodenherdenking Moerkapelle Aandacht voor vrede en vrijheid Moerkapelle - Zoals iederjaar was heel Nederland woensdag 4 mei om 20.00 uur twee minuten stil. In deze twee minuten stilte werden de slachtoffers herdacht, die in de Tweede Wereldoorlog en alle oorlogen daarna zijn omge komen. Deze slachtoffers vochten voor hun en onze vrijheid. Ook in Moerka pelle stond het leven om acht uur twee minuten stil om te herdenken. Door Job van der Plicht Het landelijke thema op 4 mei was dit jaar 'Vrijheid ligt niet.op straat'. Leerlingen van scholen uit Moerka pelle lieten dit thema terugkomen in gedichten die zij voorlazen. De Keijzerschool werd vertegenwoor digd door Joëlle de Jager, Cynthia Broer en Lisa Ling en voor de Re- hobothschool lazen Rick Vos en Mariëlle van der Beek (gedicht van Lydia Buitenhek) een gedicht voor. De leerlingen stonden erbij stil dat vrijheid bijzonder is en dat het niet vanzelfsprekend is datje in een vrij land leeft. Wethouder Henk van der Torn stond er in zijn toespraak bij stil dat vrij zijn een voorrecht is: "Vrij heid vraagt om saamhorigheid, zorg dragen en opkomen voor elkaar. Deugden waar dit dorp sterk in is." Ook legde Van der Torn de nadruk op respect tonen voor elkaar. "Men moet elkaar de ruimte geven om de eigen identiteit op straat te kunnen beleven." Angst verdwijnt niet De wethouder dacht tijdens de twee minuten stilte aan de men sen die bang waren geweest, maar Moerkapelle - Van omgebouwde skelters tot zelfgebouwde zeepkisten; de deelnemers aan de traditioneel door de Oranje Vereniging georganiseerde zeepkistenrace op donderdag 5 mei hadden alles uit de kast getrokken om met een vaak uniek exemplaar, het lastige parcours zo snel mogelijk a f te leggen. Direct na de prijsuitreiking bleek dat er een fout gemaakt was, waardoor een van de deelnemers niet de ver diende podiumplaats had gekregen. Onveranderd op de eerste plaats eindigde Machiel Kroes; een gedeel de tweede plaats was er voor Ard- Jan Bac en Jan van der Spek. Arno Drent kreeg een prijs voor de meest originele zeepkist. Vrijmarkt Na de zeepkistenrace gingen de kin derbraderie en de vrijmarkt van start waar voor elk wat wils te vinden was. Op het hoogtepunt van de dag kon men 'over de hoofden lopen'. Wie geen zin had in geslenter over de vrijmarkt kon meedoen aan een fietstocht door de omgeving. Lampionnenoptocht Het bevrijdingsfeest werd afgeslo ten met een optocht met fakkels en muziek, welke slingerend door het dorp trok. Het Oranje Comité is benieuwd naar de reacties van de inwoners van Moerkapelle op alle activitei ten. Wie wil reageren kan dit doen via ocmoerkapelle@casema.nl. Hier kunnen ook vrijwilligers zich melden die volgend jaar willen meehelpen bij de diverse activiteiten van het Oranje Comité. Moerkapelle - De Rolschaatsers van Rolling'90 hebben geen podiumplek weten te veroveren op het Europees kampioenschap show- en forma tierijden in Portugal. Dit weekend waren de Italianen en Spanjaarden opnieuw oppermachtig. De rolschaatsers hebben zich voor honderd procent ingezet, de num mers werden prima gereden maar om bij de top te komen zullen nog stappen gemaakt moeten worden. Met een achtste, negende, elfde en veertiende plaats blijft Rolling'90 in het Europese circuit een goede middenmoter. Voor meer informatie Verwarring bij de einduitslag van de zeekistenrace. www.rolling90.nl. Wethouder van der Torn: "Honger gaat over, pijn verdwijnt en verdriet slijt, maar angst blijft je leven lang bij." 4 mei: voor de oudere generatie nog altijd een dag vol herinnerin gen. Door verhalen van ouders of grootouders wordt de Tweede We reldoorlog levendig gehouden. In ie dere familie is wel een gezinslid dat iets heeft meegemaakt. Sinds vorig jaar wordt op het Raadhuisplein in Moerkapelle een herdenking gehou den. Dit jaar kon ik mijn ogen niet droog houden toen Corné van der Spek de Last Post op zijn trompet speelde. Er werden gedichten voorgelezen door kinderen van de IJ.P.Keijzer- en Rehobothschool. Ook de muzi kale omlijsting was voortreffelijk. De jeugd bij de dodenherdenking betrekken is heel goed, want- nog steeds is het nodig om aandacht te vragen voor vrede en vrijheid. Oranjevereniging, mijn complimenten voor het orga niseren van deze sfeervolle 4 mei herdenking. Bedankt Emmy Noordam toch moed hadden durven houden. "Honger gaat over, pijn verdwijnt en verdriet slijt, maar angst blijft je leven lang bij," aldus Van der Torn. Na de toespraak van Van der Torn vond de kranslegging plaats. Onder andere het gemeentebestuur Zuid- plas, het Oranje Comité Moerkapel le en de plaatselijke scholen legden kransen bij het monument dat her innert aan de slachtoffers uit Moer kapelle die zijn omgekomen tijdens de oorlog in Nederlands-lndië. De herdenking werd afgesloten met het lied 'Vrede met God', gespeeld door de muziekgroep Thnx, die voor de muzikale omlijsting van de plechtigheid zorgde. Moerkapelle - Vrijwel alle winkeliers uit de Dorpsstraat hielden vrijdag avond 6 mei hun deuren geopend. Onder het genot van een hapje en een drankje kon men op deze ou derwetse 'vrijdagavond-koopavond' genieten van een modeshow van leds Kinderkleding. De winkeliers hadden ieder op hun eigen manier een bijdrage geleverd om de belang stellenden te amuseren. Tijdens de koopavond kon men bin nenlopen bij ambachtelijke slagerij Johan van Stuivenberg, Elektrovak- man John Kadiks, Bloem Et Interieur Fiori al Fascino, Fotoboetiek, Slijterij het Wapen, Snackbar het Wapen, Bakker Eshuis en Kapsalon Verheul. Halma-Malm uit de Moerdijkstraat won met haar lot een bloemenbon ter waarde van 20,- euro. Nu al wordt druk gespeculeerd over het volgende evenement in de Moerka- pelse Dorpsstraat. Gezellige drukte in de Dorpsstraat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 14