Burgemeester burgert in (iomlcn Pollepel 2010 Financiële steun Rabobank voor TV Zuidpias winnaar Sprankelend aperitief Feestelijk vier gangen menu Palombini koffie 57,50 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 11 MEI 2011 19 [kI Dans Cultureel erfgoed Muziek info@scnz.nl Gouden Pollepelarrangement Het Koornmolengat, schreeuwende vogels en molens RESTAURANT CeeBeeTees puck/rockcovers 't Blok, IJsermanpad 1 Nieuwerkerk aan den IJssel Vrijdag 13 mei Kidsdisco in't Blok IJsermanpad 1 Nieuwerkerk aan den IJssel. 14 mei - 10.00-16.00 uur Open Molendag Korenmolen Windlust en Dagcentrum Korenaer Kortenoord 3, Nieuwerkerk aan den IJssel Muziekoptredens, rondvaarten, bezich tiging molen, Dagcentrum geopend. Info: www.stichtingmolenkortenoord. nl, jac.spekman@planet.nl of 0180- 321632 Tot 2 juli - dagelijks 9.00-17.00 uur Expositie 'Constructie' Woonzorgcentrum de Meander, Boslaan 1 Nieuwerkerk aan den IJssel. Info: www.pietbleijenga.nl Zaterdag 14 mei - 20.15 uur Open Podium Snoot! Theater Swanla Burg. Klinkhamerweg 86 Zevenhuizen Entree 10,- euro www.hotelvos.nl of 06-40099971 Zaterdag 14 mei - 11.00-13.00 uur Proeflessen cello (gratis) Dorpshuis Swanla Zevenhuizen Zaterdag 14 mei - 21.00 uur Inmiddels zijn we weer bij het huis van Roeland aangekomen en kijken we terug op een geslaagde zater dagochtend met mooi weer, boei ende mensen en prachtige plekjes in ons Zuidpias. Meer weten over de dagelijkse be zigheden van de Uurgemeester van Zuidpias? Volg Gert- Gert-Jan Kats, Johan Ottevanger en Roeland de Graaff -'an ^ats °P Twitter voor de vierde molen. via @gertjankats Na een snelle kop koffie stappen we op de fiets ter verkenning van de Tweemanspolder. Al fietsend maak ik nader kennis met mijn leeftijdsgenoot en geboren en ge togen Zevenhuizenaar. Roelands wieg stond aan de rand van het dorp langs de Tweemanspolder. In zijn jeugd speelt en zwemt hij hier, vaart met bootjes en haalt katten kwaad uit. Na de middelbare school gaat hij in Rotterdam studeren. Na twee jaar studeren roept de mili taire dienstplicht. Roeland voltooit zijn diensttijd bij de Luchtmacht en keert terug naar Rotterdam waar hij bestuurskunde studeert aan de Erasmus Universiteit. Na zijn stu dietijd werkt hij eerst bij een voor ganger van Pink Roccade, om na een tussenstapje bij Zenc bij Vestia terecht te komen. Hier werkt hij tot op heden met veel plezier. In de laatste periode van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft Roeland meegedraaid met de frac tie, waarna hij in 2010 in de ge meenteraad van Zuidpias komt. Inmiddels zijn we aangekomen bij Eetcafé De Roerdomp, waar Rien van der Vorm, voorzitter van Na- tuur- en Vogelwacht Rotta, ons opwacht. Hij zal ons het natuur gebied Koornmolengat laten zien en beleven. Het Koornmolengat is een laatste stukje moerasveen aan de noordoostzijde van de Rotteme- ren. We lopen richting een prachtig stukje verstild natuurgebied tussen de Rottemeren en de Tweemans polder. In verband met het broed- seizoen is het gebied afgesloten voor publiek tot 1 juli, maar voor de gelegenheid wordt daar vandaag een uitzondering op gemaakt. Ooit werd dit natuurgebied gekenmerkt door zeven huizen en een koren molen. Nu kenmerkt het Koornmo lengat zich door vijf hectare natuur bestaande uit broekbos, veenmoe- ras en drie open plasjes die zich in de loop van de 16e eeuw hebben ontwikkeld uit een veenplas. Een wandeling in dit gebied is een belevenis op zich, en ook voor de bewoners van het gebied zelf blijft onze komst niet onopgemerkt. Met name een grote kolonie aalschol vers verwelkomt ons met druk ge schreeuw en gefladder. Na drie kwartier nemen we af scheid van Rien en stappen op de fiets richting de vierde molen van de Molenviergang langs de Rotte. Hier worden we hartelijk ontvan gen door molenaar Johan Ottevan ger en diens vrouw en zoon. Het molenbloed wordt al zes genera ties lang doorgegeven in de familie Ottevanger. Johan is zelf geboren en getogen op deze vierde molen. Na zijn trouwen heeft hij het mo lenaarschap van zijn vader overge nomen. Onder het genot van een kop koffie in de molen praten we over de mo lenwereld in het algemeen, en over deze molen in het bijzonder. Hier bij komt mijn kennis over molens, opgedaan tijdens mijn ambtsperi ode in Liesveld, goed van pas. In de Alblasserwaard, met de beroemde molengang van Kinderdijk als We relderfgoed, zijn immers nog vele (werkende) molens te vinden. We bedanken de familie Ottevan ger voor de hartelijke ontvangst en stappen wederom op de fiets om via de Molenviergang weer richting Zevenhuizen te peddelen. Onder tussen praat ik met Roeland over het raadswerk, dat het belangrijk is voor een gemeentebestuur om in goede verhouding met elkaar te werken, en dat er nog stappen gezet moeten worden in de manier van besturen. Dit geldt zowel voor het college als de raad. Gelukkig constateren we ook dat daar op een open manier over gesproken kan worden. (vooraf reserveren) Limaweg 54 2743 CD Waddinxveen Tel 0182 61 66 95 Fax 0182 63 09 55 Email info@bibelot.info Web www.bibelot.info "Gisteravond zei onze nationale weerman Erwin Kroll dat we niet bezorgd hoeven te zijn als er in de ochtend van deze zaterdagmor gen nog een wolkendekje hangt. Maar, zo verzekerde de heer Kroll ons, rond een uur of negen klaart het op. Rond die tijd begeef ik me richting Zevenhuizen voor mijn in burgering met Roeland de Graaff (CDA). En warempel, eenmaal aan gekomen bij huize De Graaff prikt de zon door het wolkendek. Rien van der Vorm laat Kats het Koornmolengat 'beleven'. Zuidpias - Tijdens de OZ Media Café bijeenkomst van Omroep Zuidpias in De Batavier op zaterdag 7 mei overhandigden Ben de Deugd en Kees Wig- gers, vertegenwoordigers van de ledenraad van de Rabobank, een cheque ter waarde van 19.000,- euro aan de vrijwilligers van Omroep Zuidpias. Omroep Zuidpias had een financiële ondersteuning aangevraagd op basis van het Coöperatief Dividend Fonds van de Rabobank voor het ontwik kelen van TV activiteiten in Zuid- plas. Redenen voor de ledenraad om goedkeuring te geven aan deze financiële aanvraag waren de dui delijk beschreven toekomstplannen, het fundament van al jaren lokale radio en ontwikkelingen op inter net en de insteek op Zuidpias Breed. "Omroep Zuidpias is meegegroeid met de fusie en profileert zich bin nen de gehele Zuidpias als een om roep die informeert en verbindt." In het kader van de Kabelkrant is al eerder een samenwerking overeen gekomen met Blad Media. Op basis Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert de komende periode in. In de eerste maanden van het jaar maakt hij nader kennis met zijn gemeente Zuidpias. Daarvoor gaat hij wekelijks op pad met één van de 27 gemeen teraadsleden van Zuidpias. Zij hebben allerlei ideeën aangedragen om met hem kennis te maken. Daarbij nemen de raadsleden burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats verloopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plek ken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voe len. Vandaag deel 15: op stap met Roeland de Graaff. hiervan verricht Omroep Zuidpias momenteel proefuitzendingen op de kabelkrant in Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: www.omroepzuidplas.nl. Ben de Deugd en Kees Wiggers van de ledenraad van de Rabobank overhandigen een cheque aan de vrijwilligers van Omroep Zuidpias.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19