Just van der Kroft wint bij CC Dordrecht Blokkade voor Kika Buiten tekenen en schilderen Accu opladen Nieuwerkerk heeft geen kind aan WCR Rijk gevulde Dorresteinshoppers zijn welkome verrassing I HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 11 MEI 2011 21 Tennis WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtm Voetbal Nieuwerkerk aand en IJssel - TCN jeugdspeler Just van der Kroft won afgelopen week bij CC in Dordrecht een K5 jeugdranglijst toernooi in de categorie t/m 12 jaar. Ondanks een lastige loting en in de kwartfinale een achterstand van 6-7 3-5, bleef hij degelijk en rustig spelen en heeft uiteindelijk deze wedstrijd en het toernooi op zijn naam geschreven. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ouwe Jongens Krenten Brood, De Stoorzender en Stichting Jeugdwerk Zuidpias, alledrie in het verleden verantwoordelijk voor legendarische feesten in Taverna, hebben de handen ineen geslagen voorde organisatie van een feest waarvan de opbrengst bestemd is voor Kika, Kinderen Kankervrij. I Op zaterdag 28 mei barst om 21.00 uur het muziekgeweld los in de zalen van 't Blok. In zaal 1 zijn achtereen volgens te zien B-Active, Beatstream, Darkrebel, Hypertension, Offensive dj team, Radiate, Ravisher, Reflect, The Wildcard, Live: Human Resource en MC: Noizecreator. In zaal 2 zijn dit Basz, Cykiq, Da Teabaggers, Djim, ReXtar, The Eagle en Wuzl. Alle artiesten treden belangeloos op. De toegang tot dit feest voor 16+ bedraagt 5,- euro in de voorverkoop en 7,50 euro op de avond zelf. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Primera/Mo- viemax in winkelcentrum Dorrestein en bij 't Blok aan het IJsermanpad 1. Voor meer informatie: www.ojkb.2fear.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - On der leiding van Bettina Wappner kunnen belangstellenden op zater dag 21 mei, bij slecht weer 28 mei, van 11.00 tot 16.00 uur tekenen en schilderen in het Hitlandbos. De nog nader te bepalen plek, is in ieder ge val bereikbaar met de auto en met Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. de fiets. De deelnemers dienen zelf teken- en schildermateriaal mee te nemen, een houten plank die dient als ondergrond of een opgespannen doek, en een klapstoel. Ervaring is niet vereist. Voor meer informatie: 06-44874627. De Tweede Kamer is de eerste twee weken van mei met reces en dat betekent dat er even een vacuüm is in de hectiek van alle dag. Inmiddels kwam het me be kend voor van eerdere keren dat de laatste week voor het reces een bijzonder dynamische week is. Al lerlei debatten moeten worden afgehandeld, spoeddebatten wor den alsnog ingepland en de laat ste dag eindigt met stemmingen aan het einde van de vergadering. Dat wil zeggen dat het vrijwel altijd nachtwerk wordt. Het viel deze keer mee, vlak voordat het vrijdag werd, hamerde de voorzit ter van de Tweede Kamer de ver gadering af. En dan is het stil in de anders zo drukke gangen aan het Binnenhof en het Plein. Normaliter gonst het er van de Kamerleden, mede werkers, journalisten en allerlei bezoekers. Vrijdagochtend was ik er om mijn bureau op te ruimen en een aantal mails nog te beant woorden en het was echt vreemd stil. Ik kwam tegen twaalf uur binnen en gelukkig waren er nog een aantal mensen op onze frac tie. Dat kwam goed uit want het was tevens de dag van het huwe lijk van William en Kate dus het jawoord hebben we samen kun nen bekijken. Als Kamerlid weet je ook dat er altijd camera's zijn, maar je zult maar trouwen in de wetenschap dat er twee miljard mensen getuige zijn van alles wat je doet die dag... Ik krijg vaak de vraag wat Kamer leden doen in een recesperiode. Natuurlijk nemen we even wat gas terug maar een reces is zeker meer dan tijd om vakantie te ne men. Eigenlijk betekent het alleen maar dat we geen politieke verga deringen hebben. Het is wel ver standig om de accu op te laden; enerzijds door even vrijaf te ne men en anderzijds door inhoude lijk eens goed de diepte in te gaan. Omdat het twee weken reces is, heb ik de eerste week vrij geno men (al moest ik die vrije dagen toch een paar keer onderbreken voor werkzaamheden). Overigens ben ik heel blij dat we ervoor ge kozen hebben thuis te blijven en niet naar het buitenland te gaan. Ten eerste had ik Koninginnedag natuurlijk niet willen missen, ook al begon die dag al om kwart over zes in de ochtend. Ik was die dag in dienst van onze oudste dochter die haar speelgoed en onze huis raad aan de man bracht op de vrij markt, en dat was weer een hele belevenis. Ontzettend gezellig ook om zoveel mensen te spreken die ik al lang niet meer had gezien. En ten tweede was het hier ook veel beter weer. De tweede week van het meireces heb ik gesprek ken gepland en werkbezoe ken waar ik in de reguliere Kamer- weken niet aan toe kom. Zo breng ik een bezoek aan een woning die door ouders gerund wordt voor hun kinderen met een handicap. En ga ik op bezoek bij een wet houder in Brabant die innovatief aan de slag is met diverse regelin gen om mensen aan het werk te krijgen en mee te laten doen in de samenleving. Juist in de recessen heb je ook even de tijd om bui ten Den Haag rond te kijken. En omdat we eind mei en begin juni belangrijke beslissingen van het Kabinet verwachten over de zorg is het belangrijk nu in de praktijk goed rond te kijken. Die bagage kan ik straks goed gebruiken als het om besluiten gaat. Half mei beginnen de vergaderingen in de Tweede Kamer weer en gaan we door tot 1 juli. Het zal met recht een eindspurt worden van het po litieke seizoen. Onder andere de brief van de staatssecretaris over de toekomst van de AWBZ staat op de planning voor juni. Daar zullen nog wel wat woorden (lees: debatten) aan gewijd gaan wor den. En dan zal de opgeladen accu nog hard nodig zijn! Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Zelfde punten behalen en hopen op een misstap van JHR. Het was het gedroomde scenario, maar eerlijk gezegd daar geloofde slechts één enkeling in. Nieuwerkerk had het in de eerste helft opnieuw moeilijk. Meer met zichzelf, want de thuisclub was nauwelijks in staat enige aanvallende druk te zet ten. Het gokte op een uitval, maar ook daarin waren ze niet in staat voor echt doelgevaar te zorgen. Steeds was daar weer invaller Raoul Graham die bijna elke aanval van WCR in een vroeg sta dium onschadelijk maakte. Het duur de tot aan de vijfentwintigste minuut toen Remco Langerveld zijn collega spits AbnerTexeira aanspeelde en die de bal met de punt van de schoen in het doel prikte en dat betekende 0-1. Nieuwerkerk vergat daarna door te drukken. Na rust eenzelfde spelbeeld. Nieuwerkerk viel aan en kreeg kansen. Marijn Verhoef mikte net naast op aangeven van Remco Langerveld. Een 1-2 van Godwin Falix met de mee op gekomen Sander van de Veeke kwam bij AbnerTexeira die net naast kopte. Halverwege de tweede helft viel de tweede treffer van de middag, een pri ma aanval waarin Marijn Verhoef en Abner Texeira een hoofdrol speelden, werd door Phillip den Hartog goed af gerond. Bas Akkermans kwam Godwin Falix aflossen. Even later verlieten Ab ner Texeira en Remco Langerveld het veld en kwamen Jessey de Charon en Robert Boevé in het veld. Eindelijk liet Nieuwerkerk zien dat het wel degelijk goed kan voetballen. De bal ging snel ler rond en het zette WCR nog meer vast op eigen helft. Het was een actie van Bas Akkermans op een pass van Robert Boevé waarbij de aanvaller tegen de grond ging. De toegekende strafschop werd door aanvaller Ma rijn Verhoef in tegenstelling tot vorige week onberispelijk ingeschoten en hij bracht zijn ploeg daarmee op een 0-3 voorsprong. Nieuwerkerk moet volgende week op de slotdag van de competitie met JHR uitvechten wie de fel begeerde titel in de tweede klasse D gaat pakken. Nieuwerkerk heeft een punt voor sprong en pakt het bij een gelijkspel ook de titel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Teus den Toom en Ineke Rietveld konden vorige week alvast twee van de vijf winnaressen van de Dorresteinshopper blij ma ken. Slager Teus den Toom en Ineke Rietveld van Rijwielhandel Rietveld overhan digen de Dorresteintassen aan de winnaressen. De dames waren op een eerder tijd stip 'gekiekt' terwijl zij in Winkel centrum Dorrestein boodschappen aan het doen waren. Den Toom en Rietveld willen de overige drie tas sen ook graag overhandigen en hopen daarom dat die dames zich op korte termijn melden via 0180- 320333. Voor deze dames staat ook een gevulde boodschappentas klaar.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21