Getuigen zware mishandeling gezocht Tennis Werkzaamheden Vrijheidslaan afgerond Playoffs onzeker voor TCN Parencompetitie IJsselbridge World Fair Trade Day Zomerbridgen klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-oniine.nl HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN USSEL\ 11 MEI 2011 23 ONTBIJT Lagerwaard Design alleen per boot bereikbaar? Vrijheid-Haan Maak kan: QH »m:i Bridgekampioenen Rita Krouwel en Michiel de Korver. Nieuwerkerk aan den iJssel - Rita Krouwel en Michiel de Korver hebben tij dens de slotavond de wisselbeker voor het kampioenschap van de Nieuwer- kerkse Bridgeclub in ontvangst genomen. Tijdens de zomer zijn bridgers, al dan niet lid van de club, welkom m de kantine van de korfbalvereni ging om mee te doen aan de jaar- klikken mag Ontbijtje winnen? Thema dit jaar is het 'Fair Trade Ont bijt'. Wie in de Wereldwinkel voor ten minste 5,- euro aan producten van Fair Trade Original koopt, kan zich via een actiekaartje aanmelden voor een ontbijtje. Deze actie loopt tot zaterdag 28 mei. Onder de inzenders verloot Fair Trade Original 350 Fair Trade ontbijtpakketten ter waarde van 20,- euro en één Fair Trade ont bijt ter waarde van 275,- euro. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van Fair Trade producten. dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag tot 16.30 uur. Capelle aan den IJssel - In verband met wegwerkzaamheden zijn de on dernemingen aan de Kanaalweg tot ver in het najaar moeizaam te be reiken. De werkzaamheden leveren voor de hier gevestigde winkeliers, waaronder Lagerwaard Design, veel ongemak op. Naast telefoonstorin gen en verkeerde bewegwijzering had men de afgelopen week ook nog last van een overstroming, omdat bij het heien de waterleiding geraakt was. Voor meer informatie: www.lagerwaard.nl. lijkse zomerbridge; voor het eerst op maandag 23 mei. Vanaf 19.15 uur kan men zich aanmelden. Het spel begint om 19.45 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie stelt een onderzoek in naar een zware mishandeling op don derdag 5 mei en zoekt meer ge tuigen. Om 12.15 uur kreeg de politie een melding van een vecht partij op de Europalaan waarbij een slachtoffer op de grond zou liggen. Het slachtoffer, een 41-jarige au tomobilist uit Nieuwerkerk aan den IJssel, zou onder het rijden ruzie hebben gekregen met een bijrijder van een bedrijfsbusje. De 41-jarige automobilist reed kort daarna het busje klem, waarna zowel hij als de bijrijder uitstapten. Hierop ontstond de vechtpartij waarbij de 41-jarige man meerdere keren werd getrapt. De bijrijder is hierop in een andere auto gestapt met twee inzittenden en reed weg, om even later weer terug te komen en opnieuw de 41-jarige man die op de grond lag te trappen. Hierna is de verdachte er vahdoor gegaan. De politie wist de verdachte te ach terhalen via de bestuurder van de bus, een collega van hem. Na telefo nisch contact met de verdachte werd hij op de Onderweg aangehouden. Het slachtoffer werd overgebracht naar het IJsselland Ziekenhuis. Daar werd vastgesteld dat hij een verbrij zeld been en rugletsel heeft. De man werd met spoed geopereerd. De politie verzoekt getuigen die nog niet met de politie gesproken heb ben zich te melden via 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste herenteam van TC Nieuwer kerk liep in de thuiswedstrijd tegen het Limburgse Simpelveld een 2-4 nederlaag op. Een plaats bij de eer ste vier van de competitie, dat recht geeft op een ticket voor de playoffs in juni, wordt hierdoor uiterst onzeker. Kopman Rick Schalkers had een off-day, waarvan tegenstander Je roen van der Ven optimaal gebruik maakte (2-6 1-6). De partij van Sabin Tigu'tegen de Duitser Sascha Hesse was er een van hoog niveau. Tigu moest echter toezien hoe een paar beslissende momenten in het voordeel van Hesse uitvielen (5-7 3-6). Yoran Verschoor kwam tegen Jens Janssen net te kort (2-6 6-1 1-6). Bas Struijk was duidelijk de meerdere van Roy Meessen (6-2 6-2). In voorgaande wedstrijden bleken de dubbels voor TCN een sterk wa- Bas Struijk. (foto: Paul Verschoor) pen. Ook nu speelden Tigu/Schalkers tegen Van der Ven/Sonnenschein een degelijke partij die zij in twee sets naar zich toe trokken (6-3 6-2). Een gelijkspel werd het echter niet. Struijk/Verschoor kwamen in een, zeker voor het publiek, aantrekke lijke dubbel met een tiebreak nog dicht bij een derde set, maar het duo Janssen/Hesse liet het niet zo ver komen (4-6 6-7). De einduitslag kwam hiermee op 2-4. Nieuwerkerk aan den IJssel - Her- bert Berkhuysen en Karl Husmeijer zijn in de A-lijn bij bridgeclub IJs selbridge met een percentage van 60 eerste geworden tijdens de zesde speelavond van de vierde competi tieronde. Op de tweede plaats ein digden Leo de Hoog en Virginia Har pal met 59,58; derde werden Toon de Kort en Joop Daniels met 59,17. Jac en Loes Spekman werden eer ste in de B-lijn met 60,42. Tweede werden Trees Hoofman en Wil van Rheenen met 56,25 en op de der de plaats eindigden Mimi en Diny Schuurman met 55,21. In de C-lijn eindigden Jan van Rhee nen en Bert van Voorbergen op de eerste plaats met 68,75; tweede werden Joke Verstraten en Hanny Kruythoff met 60,12 en op de derde plaats eindigden Loes Vink en Leo Hesseling met 55,06. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Arjen Hazelebach plaatst maandag 9 mei een nieuw straatnaambord op de splitsing Vrijheidslaan - Johan Tom straat. Hiermee werd de afronding van de uitgevoerde werkzaamheden aan de Vrijheidslaan gemarkeerd. Door Marianne Fortuin Er waren plannen om de aanwezige riolering in de straat te vervangen en op advies van Veilig Verkeer Ne derland is tevens de doorgaande rijbaan opnieuw ingericht onder de noemer Duurzaam Veilig, een in tegrale visie op verkeersveiligheid. Concreet hield dit in, dat het asfalt is vervangen door klinkers, er zijn parkeervakken aangebracht en alle kruisingen zijn geaccentueerd met gele betonklinkers. Het hele gebied is een 30-km zone. Hazelebach: "De straat is nu zoda nig ingericht, dat mensen niet te hard rijden en dat fietsers zich veilig voelen. Er is een zeer intensief tra ject geweest met de omwonenden. Er komt nog een zogenaamd SID, een Snelheidsl nformatieDisplay. Dit apparaat geeft aan hoe hard iemand rijdt. De hiermee verzamelde gege vens worden geanalyseerd, waaruit we conclusies kunnen trekken." Projectleider Openbare Werken An- dré van der Krogt: "In 2009 en 2010 zijn er bewonersavonden georgani seerd. Daar werd aangegeven dat er veel te hard gereden werd. Er is ooit een snelheid gemeten van 74 km per uur. Dat was wel een uitschie ter. De breedte van het rijgedeelte is hetzelfde gebleven, maar nu staan de auto's in parkeervakken in plaats van op de rijweg. Door het mooie weer is dit project uiteindelijk twee weken eerder opgeleverd. Wel zijn we onverwachte dingen tegenge komen, zoals hoogspanningskabels waarvan de eigenaar onbekend was, zogenaamde weesleidingen, en een oud riool dat niet op de tekening stond. In het najaar worden er nog vier grote platanen bijgeplant." Enkele bewoners kwamen kijken toen het nieuwe straatnaambord werd geplaatst, zoals meneer en mevrouw Matarazzi. Ze zijn heel tevreden over het effect van de her- inrichting en het uitvoerend bedrijf. Mevrouw Matarazzi: "Je merkt het echt, de snelheid is omlaag gegaan." Haar man vult haar aan: "Je mocht hier al heel lang niet harder dan der tig kilometer. Waar ik heel tevreden over ben, is de bewonergerichtheid. Per saldo is het aantal parkeerplaat sen verminderd, maar die liggen nu wel naast het rijgedeelte." Cees van de Bovenkamp was aan wezig namens WN: "Vorig jaar is er samen met de politie onderzoek gedaan. Het bleek dat veel mensen niet wisten dat je hier maar dertig kilometer mag rijden. Afslaand van de Europalaan letten mensen meer op overstekende fietsers dan op het verkeersbord. Dan moet je wat aan de inrichting doen, zoals de gele klinkers op de kruispunten." 'De wethouder redt een paar plantjes. Nieuwerkerk aan den IJssel - leder jaar wordt wereldwijd in de maand mei een 'World Fair Trade Day' geor ganiseerd. Door Fair Trade producen ten, consumenten winkels, organisa ties, bedrijven en vrijwilligers worden voor die dag, ditjaarzaterdag 14 mei, allerlei evenementen georganiseerd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23