OP PAD MET DE wijkagent De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle w RHb'-^P Klikken mag Danskampioenen uit Zuidpias T PARENT PC HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 11 MEI 2011 25 v« D66 Zuidpias vergadert Niet meer in de rij voor reisdocumenten Ballroomdansen "Politiewerk is niet altijd makkelijk, vooral als je beseft dat je niet overal tegelijk kan zijn. Een voorbeeld. Mijn collega's, rijden met hun opdraehtformulier, in de politie volksmond het 'ofje', richting het Moerhoutpark in Moordrecht om daar de jeugd te controleren. Ze stappen net met één been uit de auto wanneer ze de melding 'gewapende overval' krijgen. En nu...? Welke keuze maak je op zo'n moment. Mijn collega's kiezen voor de overval. Met gierende banden over de dijk, het hart in dé keel. In de omgeving aangekomen 'tactisch aanrijden' zoals dat heet én de auto buiten het zicht van de daders parkeren. En dan aoeken, tuin voor tuin, struik voor struik, terwijl de eigenaren van de tuinen inmiddels rustig slapen en geen flauw idee .hebben wat er aan de hand is. Natiën tuinen kom je" bij een steegje kijkt en kijkt nog eens.. Zie ik daar een man liggen? Nee, het z|jn er zelfs twee. Daar sta-je, dan alleen in een steeg met twee daders van een gewapende overval! In een fractie van een seconde roep je: "Politie, laatje handen zien, op je knieën!" Je collega's horen je en komen toegesneld. "U bent aangehouden!", roep je. De boeven worden geboeid en afgevoerd naar het politiebureau. Dan de .euforie Jé loop op wolken. Dkee, het ig. evefi tikken want hët moet goed op papier, anders staan déze boeven* zo weer buiten. Nee, deze nacht kan "niet meer stuk.. Totdatje op het meldingenscherm kijkt en je ziet dat de jeugd 25 bomen heeft vernield in het Moerhoutpark. Boeven vangen blijft het mooiste wat er is, maar het is jammer datje niet overal tegelijk kan zijn." i PC traag? Is uw pc internet wel veilig? Deze week: Co van den Berg, wijkagent Moordrecht, over keuzes die je als agent soms moet maken. De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. ■f t -V a.mm meer is niet bekend. Reacties zijn welkom. De foto van deze week zal zeer moeilijk worden qua herkenning. De foto dateert van de periode 1915- 1925 en op het bord in het midden staat 'Openbare school Moerkapelle Ie 2. Links op de foto staat juffrouw Torreman en rechts meester Van der Giessen. Op de bovenster rij, derde van rechts, is Klaas Verschoor her kenbaar, van de overige kinderen is niets bekend. Wie meer weet - als is het slecht een klein detail - wordt verzocht te reageren.. Vorige keer Van de foto van de vorige keer is is maar weinig bekend; ook zijn er geen reacties op binnen gekomen. De foto betreft zeer waarschijn lijk een school in Moerkapelle en dateert van rond 1920, maar veel Van iedere gepubliceerde klassen- foto kan een kopie besteld worden tegen kostprijs 2,- euro. De bij drage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle (OZM). Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom: 0180-633077 (20.00-22.00uur)ofviafamvdzalm( hetnet.nl <mailto:famvdzalm@het- net.nl> Nieuwerkerk aan den IJssel - De afdeling Zuidpias van D66 houdt vanavond, woensdag 11 mei, de openbare fractievergadering in De Batavier, ledereen is welkom vanaf 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Aan de orde komen onder andere de ontwerpbestemmingsplannen Moerkapelle Dorp, Tweemanspoi- der en De Wilde Veenen. Zuidpias - Om wachtrijen bij de ba lies te voorkomen en aanvragen voor reisdocumenten te spreiden, ver zorgt de afdeling Publiekszaken van de gemeente Zuidpias extra avondo penstellingen. De eerste extra open stelling op donderdag 28 april is goed bezocht. Inwoners van Zuidpias kunnen op de donderdagen 12, 19, 26 mei, 9, 16, 23 en 30 juni van 17.00 uur tot 20.00 uur in het gemeentehuis te recht voor het aanvragen en ophalen van reisdocumenten, rijbewijzen en andere diensten van de afdeling Pu bliekszaken. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Noord wij kerhout/M oord recht/Ze venhuizen - Twee dansparen uit Zuidpias kwamen zondag 8 mei in Noordwijkerhout in actie tijdens de Nederlandse Kampioenschappen Ballroom Et Latin American van de NDO gehouden. Patrick en Sylvia van der Ham uit Moordrecht werden in 2010 kam pioen in de Hoofdklasse Midden categorie. Ondanks een meer dan honderd procent inzet wisten zij de titel niet te handhaven; zij ein digden op de tweede plaats. Wel werden ze uitgeroepen tot 'ranking kampioen' van het seizoen 2010- 2011. Voorts veroverden ze nog een derde plaats op het onderdeel Basic Slowfox. De uit Zevenhuizen afkomstige Tanja Overduin en danspartner René Planjer, afkomstig uit Leiden, verdedigden hun titel van vorig jaar en werden afgelopen weekend we derom eerste, maar dan in de hoge re, eerste, klasse. Op het onderdeel Basic Slowfox werden zij vierde. pvdrenth: <§V (ave) Het zijn slechts 2 van de 525.600 minuten die een jaar vormen. Maar ze blijven altijd indrukwekkend, die 2 minu ten van stilte en bezinning Kwistet: Dochter heeft vriendinnetje die gy naecologie studeert. En die heeft deze week snuffelstage Pffft. Tanja Overduin en René Planjer. Patrick en Sylvia van der Ham P Doe de PC APK voor slechts 59 euro. 079 - 8888 259 www.parentpc.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25