Wereldtitel voor Laura van Leeuwen Er werd gebridged, Groeneweg houdt klein kansje op derde periode Eerste certificaten voor leerlingen Rottesailing Na vijftien jaar, Ben Koole wint snelle vlucht Gitarist Guthrie Govan HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE\ 11 MEI 2011 27 Tang Soo Do Duivensport komt naar Swanla Voetbal Veel ijs verkocht Voetbal Cardiff/Zeven huizen - Een aantal leden van TimmersSportEtFitness deed on langs mee aan de WK Tang Soo Do, welke plaatsvond in het Engelse Cardiff. Hier kwamen ruim 1000 deelnemers uit circa negentien landen bijeen, waar onder Bob van der Wende, Harm Alferink, Steven Almarza-Brink en Laura van Leeuwen uit Zevenhuizen. Wereldtitel én zilver Laura van Leeuwen, zwarte band bij de dames in Nederland en in Europa, mocht een zilveren medaille in ont vangst nemen. Bij de wapenvormen, Tang Soo Do kent diverse wapenvor men te weten stok- lange stok-mes en zwaard, wist zij met een door Bob van der Wende aangepaste vorm met twee messen de wereldtitel te veroveren. De vijftienjarige Harm Alferink, net Nederlands kampioen, moest het onder meer opnemen tegen een stel kanjers uit Griekenland; pas in de finale moest hij toegeven, maar hij mag zich nu wel tweede van de we reld noemen. Bob van der Wende wist, mede door een blessure, niet ver door te drin gen in zijn zwaargewichten zwarte banden poule. Steven Almarza moest gelijk al tegen de latere win naar en kwam niet verder dan een achtste plaats. Zevenhuizen - Voor de leden van Bridgeclub Zevenhuizen stond dinsdag 3 mei de laatste zitting van de laatste ronde van het seizoen 2010/2011 op het programma. In Dorpshuis Swanla wonnen Frits Lammerts en Erik Mulder in de A-lijn met 61.25%. Op de tweede plaats eindigden Patricia Niewold en Marijke Stolkermet 57.64% en derde werden Ab van Amerongen en Mark de Wall met 55,56%. In de B-lijn werden Trudie en Kees van der Made eerste met 56.25%; op een gedeelde tweede plaats ein digden George Moonen en Adrie Perdijk én Burgonda Heerschap en Anette van der Wel met 55.21%. Carla de Jong en Dirkje Vermaat werden eerste in de C-lijn met 68.13%. Tweede werden Frank en Detty Mol met 61.25% en op de derde plaats eindigden Anita Fra ters en Annie van Oostrom met 60.42%. De laatste ronde van het seizoen is in de A-lijn gewonnen door Patri cia Niewold en Marijke Stolker met 59.08%; 2. Ria Gaarkeuken en Lie- ke van der Linden met 56.91%; 3. Ruud Bantjer en Mark de Wall met 55.64 en 4. Fenna en Pieter van der Lely met 53.04%. In de B-lijn zijn Giusy Hatenboer en Truus van Leeuwen eerste ge worden met 57.62%; 2. Wil en Arie Blok met 56.91%, 3. Trudie en Kees van der Made met 56.91% en 4. Bep Meijer en Riet Overgaag met 58.85%. Deze vier paren promove ren naar de A-lijn. In de C-lijn zijn Carla de Jong en Dirkje Vermaat eerste geworden met 59.96%; 2. Frank en Detty Mol met 58.63%; 3. Anita Fraters en Annie van Oostrom met 53.98%; 4. Truus Caré en Erika Kluiver met 53.41%. Zij promoveren naar de B-lijn. Bob van der Wende, Harm Alferink en Laura van Leeuwen. Zevenhuizen - De B1 van Groeneweg is zaterdag 7 mei kampioen geworden na een overwinning op Olympia in Gouda. Na een stroeve start - de zenuwen zullen zeker meegespeeld hebben - werd na een 1-0 achterstand met 4-1 gewonnen. Voor Groeneweg is het vijftien jaar geleden dat een B1 -elftal kampioen werd. Zevenhuizen - Met 630 duiven in concours deden de leden van post duivenvereniging de Stormvliegers mee aan de eerste midfondvlucht vanuit Nanteuil over een afstand van 348 kilometer. Winnaar werd Ben Koole. Zijn winnende duif haalde een snelheid van 107 km p/u en landde na een lossingstijd van 07.30 uur om 10.45 uur. Een half uur later waren alle prijsdui- ven weer thuis. Vlaardingen/Zevenhuizen - Om in deze knotsgekke competitie nog een klein kansje te houden op de derde periode moest Groenweg in Vlaardingen win nen van degradatiekandidaat Victoria. Na een moeizaam begin - de thuis club stond na de eerste de beste aanval al op een 1-0 voorsprong - nam Groeneweg het heft in handen en kwam men nog voor de rust door doelpunten van Angelo Lenters en Maurice Eckhardt met 2-1 voor. De beweeglijke spits Erwin Hof had in het rustsignaal Victoria al kansloos kunnen maken maar faalde oog in oog met de keeper. Direct na de rust scoorde Eckhardt na een goede aan name uit een pass van JP Hordijk 3-1 waarna de wedstrijd was ge speeld. Een grote overwinning zat er in want de Vlaardingse koppies gingen heel diep naar beneden. De schade bleef voor hen beperkt tot 5-1 door doelpunten van JP Hordijk en Martijn van der Meer. De beweeglijke spits Erwin Hof had in het rustsignaal Victoria al kansloos kunnen maken. Zevenhuizen - Gitarist Guthrie Go- van treedt zaterdag 28 mei op in theater Swanla. Govan won in 1993 de 'gitarist van het jaar competitie' van het blad Guitarist Magazine met zijn instrumentale werk Wonderful Slippery Thing. Met het album Aura trad Guthrie Govan toe tot de groep Asia. Hij werd aan de line-up van Asia toegevoegd om het album Bad Aste roid te promoten tijdens een tournee. Na Silent Nation 2004 verliet hij de band. Hij zou nog terugkeren in Asia van 2007 tot 2009. In 2006 maakte Govan zijn debuut soloplaat 'Erotic Cakes'. De titel was ontleend aan een aflevering van The Simpsons. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt 14,- euro; leerlin gen van diverse muziekscholen be talen 10,- euro. Via Radio Zuidpias worden twee tickets verloot onder de goede antwoorden van een prijs vraag. Voor meer informatie: www. dorpshuis.nl. Moerkapelle - Tijdens de kinderbra derie op donderdag 5 mei is bij de ijskar van Stichting Iemand geeft om Mij, heel veel ijs verkocht. De stich ting is met de opbrengst hiervan heel erg blij. De ijskar kan ook gehuurd worden, bijvoorbeeld voor een kin derfeestje. Informatie: info@iemand- geeftommij.nl of 06-42751121. Zevenhuizen - Onder leiding van instructeurs Remon Tas en Mats Verhoog is Zeilschool Rottesailing in de meivakantie van start gegaan met lessen in Optimisten, beschikbaar gesteld doorVan Vliet Botenverhuur. De leerlingen, in de leeftijd van acht tot dertien jaar kregen les in de beginselen van het zeilen met een Optimist. Zij ontvingen na afloop een certificaat van deel name.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27