Sobere en sfeervolle Dodenherdenking Prijswinnaars Koninginnedag Echtpaar Van Blitterswijk zestig jaar gelukkig getrouwd HART VAN HOLLAND MOORDRECHT11 MEI 2011 29 mm mm Hengelsport Redelijke vangst in Oude Rijn Strijd om clubtitel De IJssel blijft spannend Koppelklaverjassen Reünie Coverband Collage Moordrecht - De Dodenherdenking op 4 mei werd zoals gebruikelijk gehou den op de Oude Begraafplaats aan de Koningin Julianastraat. Jong en oud was aanwezig bij deze plechtigheid, die muzikaal omlijst werd door Harmo nie KNDA (Kracht Na Gedane Arbeid). Wethouder Bosman sprak de aanwezi gen toe en Ria Kuipers las een gedicht voor. Door Marianne Fortuin Op 4 mei had zich rond half acht 's.avonds al een groot aantal men sen verzameld bij de kerk aan het Kerkplein, vanwaar men onder be geleiding van tromgeroffel vertrok richting de Oude Begraafplaats. Daar speelden de overige leden van Harmonie KNDA passende muziek. In de verte klonk klokgelui en afge zien van het geluid van de vogels in de bomen heerste er vervolgens een serene rust. De prachtig bloeiende rododendrons en de oude bomen versterkten het sobere en sfeervolle karakter van de herdenking. Wethouder Bosman gebruikte en kele woorden uit het Wilhelmus voor zijn toespraak 'vrij onverveerd'. Bosman: "Daarvoor waren wij stil met elkaar. Onze gedachten kon den wegdwalen, denkend aan al die mensen die het mogelijk maken dat wij vrij onverveerd kunnen leven. Zij hebben het kostbare goed van de vrijheid verdedigd. Vrij zonder vrees lijkt zo vanzelfsprekend. Vrijheid op straat is dit jaar het thema van de Dodenherdenking en ook dat lijkt zo vanzelfsprekend. Maar we zien beelden van burgers die uiting geven aan hun honger naar vrijheid, die zij soms met de dood moeten beko pen. Dodenherdenking is ontstaan na de oorlog van 1940 - 1945. We gedenken de slachtoffers van die oorlog, maar ook van oorlogen die daarna zijn gevoerd, bijvoorbeeld in Afghanistan. Het gaat ook om de nabestaanden van de gevallenen en slachtoffers van zinloos geweld. Verbijsterd zien we dit aan, machte loos. Ook in Zuidpias leven we mee. Vrijheid is ook vandaag de dag niet vanzelfsprekend. Beschermen zon der vrees, dat vraagt saamhorigheid Een krans van 'de kinderen van Moordrecht'. en opkomen voor elkaar. Dat is waar het dorp Moordrecht sterk in is. Vrij heid en respect voor elkaar: ik wens u allen toe dat wij met elkaar sterk blijven staan voor een samenleving met dat fundament." Ria Kuipers las daarop een gedicht van scholiere Annemarije Baars voor, getiteld 'Gesloten deur'. Dit gedicht besluit met de woorden, dat deze deur weer open gaat om de vrijheid Moordrecht - Jan en Gerda Hoogendoorn van de Kerklaan hebben de eerste prijs gewonnen tijdens de fietspuzzeltocht in de ochtend. De tweede prijs is voorde familie Olieman van de Vierde Tochtweg 2 en de derde prijs gaat naar Ernst Hofstede van de Klutendreef 6. Ook in de avonduren werd een fietspuzzeltocht gehouden. Hier eindigden Remmert, Sijmen, David, Tiddo, Jelmer en Tijmen op de eerste plaats. Tweede werd Daniël Heijboer van het Dr. Van Westendorpplein 1 en derde Marco Vermeulen van de Oostringdijk 22a. Bij de kleurwed- strijd waren drie categorieën: in de leeftijd drie tot en met vijfjaar werd Anoucka Bos eerste, gevolgd door David de Jonge en Isabelle Wasse naar op de tweede en derde plaats. Noa van den Heuvel maakte de mooi ste kleurplaat in de categorie zes tot en met negen jaar, op de tweede plaats eindigde Rosanne Bakker en Niels Hakze werd derde. In de categorie tien tot en met twaalf jaar werd Joëlle in 't Hout eerste, tweede werd Rogier Stolk en derde Angela Admiraal. Autopuzzelrit Peter Vink heeft de autopuzzelrit ge wonnen; hij vergaarde 445 punten. Op de tweede plaats Marco Vermeu len met 426 punten en als derde ein digde Pieter Blom met 408 punten. Door Johanna van Waardenberg Moordrecht- Het echtpaar Van Biit- terswijk-Macleane vierde maandag 9 mei hun zestigjarig huwelijk. De geboren en getogen Moordrech tenaren kregen voor deze speciale gelegenheid een bezoekje van Zuid- plasburgemeester Gert-Jan Kats en zijn vrouw. "We wonen al 55 jaar in dit huis", vertelt de 88-jarige meneer Van Blitterswijk. Samen met zijn vrouw, drie kinderen en schoondochter wacht hij op de burgemeester. Op de schoorsteen staan tientallen kaarten met huwelijksfelicitaties. Vroeger kon ik vanuit deze woning zo Nieuwerkerk aan den IJssel zien, maar tegenwoordig kijk ik tegen een gebouw aan", vervolgt meneer Van Blitterswijk terwijl hij naar buiten staart. Burgemeester Kats en zijn vrouw ar riveren. Onder het genot van een kop koffie vertelt het echtpaar over hun huwelijk. "Hij woonde naast mijn opa in de Kerkstraat. We schreven brieven naar elkaar en zo is lang- r Echtpaar Kats bezoekt het jubilerend echtpaar Van Blitterswijk. zaam het contact begonnen. We hebben eerst vijfjaar op de Kerklaan gewoond en daarna zijn we verhuisd naar deze woning en ondertussen wonen we er al 55 jaar", vertelt de 86-jarige mevrouw Van Blitterswijk aan de burgemeester. De meest indrukwekkende gebeur tenis in het leven van het echtpaar is de oorlog. "Ik was een broekie van negentien toen de oorlog begon. Ik had geen flauw benul van wat dat inhield", vertelt meneer Van Blit terswijk. De verhalen over de peri ode tijdens de oorlog en daarna wa ren onderwerp van gesprek. "Onze vader wilde vroeger nooit vertellen over de oorlog. De verhalen kwamen jaren later en dan pas besef je hoe heftig het toen geweest moet zijn", vertelt de zoon van het echtpaar Van Blitterswijk. binnen te laten. De wethouder en Peter van der Bas, voorzitter van de Oranjevereniging, legden een krans namens het Ge meentebestuur Zuidpias, gevolgd door een jongen en een meisje met een krans van de Kinderen van Moordrecht. Ook een vertegenwoor diger van Politie Hollands Midden legde bloemen neer. Daarna volgde het défilé langs het monument. Zwammerdam/Moordrecht - De leden van HSV Moordrecht had den zaterdag 7 mei een redelijke vangst in de Oude Rijn bij Zwam- merdam. In het A-korps werd Sjaak Vonk eerste met f.850 gram; tweede werd John van Uunen met 4.500 gram en op de derde plaats ein digde Arjan Boon met 3.300 gram. Cees van den Heuvel werd met 4.900 gram winnaar van het B- korps; tweede werd Frans Buur man met 4.300 gram en Hans Speulman eindigde op de derde plaats met 850 gram. In het C- korps won H.J. Boer met 5.060 gram; tweede werd hier René Treuren met 4.300 gram en op de derde plaats eindigde Johan Sapuletej met 1.790 gram. Verleden en heden Op de vraag van de burgemees ter wat er de afgelopen zestig jaar veranderd is antwoordt meneer: "Mensen willen tegenwoordig steeds meer. Vroeger waren we al snel tevreden. We zijn gewoon te veel langs elkaar heen aan het le ven. In het verleden kende je het hele dorp, maar tegenwoordig is dat niet meer zo." Hoewel het echtpaar aardig op leeftijd is, zijn er voorlopig geen verhuisplannen. "We wonen gelijk vloer, dus momenteel is het nog te doen. Het is nog geen tijd voor het bejaardenhuis. Hoe ouder je wordt, hoe meer afhankelijker je wordt, maar we willen nog genieten van onze vrijheid en dat kan gelukkig ook nog", aldus meneer Van Blit terswijk. Moordrecht - Een beperkt deelne mersveld in de 27e ronde van de clubcompetitie bij schaakvereni ging De IJssel. Ranglijstaanvoerder Hans Lodeweges bond de strijd aan met Ad Multem. Die duurde niet zo lang, want de door hoofdpijnklach ten geplaagde kampioenskandidaat besloot al snel tot een vredesaan bod. Het was niet de snelste partij van de avond, die kwam op naam van Frans Dubois tegen Frank Pen- ders. Hier ging men nog voor de tiende zet over tot herhaling van zetten. Frank Visser troefde Sjaak in 't Veld af. Hij won een kwaliteit en haalde probleemloos de winst bin nen. Daarmee knabbelde hij iets van zijn achterstand af. Die bedraagt nu 32 punten. Met nog vier ronden te gaan, waarin per ronde zo'n veertig tot vijftig punten zijn te verdienen, is de strijd om de clubtitel nog niet gestreden. Hans Kortrijk zette tegen Aad van den Berg weer een solide verdediging op het bord, goed ge noeg voor remise. Eenzelfde resul taat was er bij Rien Duine tegen Teus Boere, ook hier werd met de nodige voorzichtigheid gemanoeuvreerd en bleef spektakel uit. Dat was niet het geval bij Peter Koolmees tegen Marten Evengroen. Hier kozen beide spelers voor de aanval waarbij Even- groen aan het langste eind trok. Marian Schoonderwoerd was tegen Bastiaan Rietveld beter bij de les dan haar tegenstander. Zij won een vol stuk en gaf dat voordeel niet meer weg. Stand aan kop: 1. Hans Lode weges 1486, 2. Frank Visser 1454, 3. Pim te Lintelo 1380, 4. Léon Jacobse 1369 5. Ad Multem 1233. Moordrecht - In de kantine van korfbalvereniging IJsselvogels wordt vrijdag 20 mei een koppelklaverjas- avond gehouden. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Entree 5,- euro. Ook 'eenlingen' zijn welkom, de organisatie zorgt eventueel voor de koppelvorming. Moordrecht - Coverband Collage houdt zaterdag 14 mei een reünie in de Zespunt aan de Molenlaan 1. De band, met leden afkomstig uit Gouda, Moordrecht, Gouderak en Nieuwerkerk, speelde twintig jaar geleden voor het laatst en en trad voornamelijk op op bruiloften en partijen. Aan de reünie - van 20.00 tot 00.30 uur - wordt medewerking verleend door coverband Blended. Op het programma staat muziek uit de jaren '60, '70 en '80. De toegang bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Bakkerij Verboom aan de Smidse en, op maandag, dinsdag en donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in de Zespunt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29