R Rennen voor goed doel Fotoworkshop bij kinderatelier Dodenherdenking Nesselande trekt zowel oud als jong MESSELOOP HART VAN HOLLAND NESSEIANDE\ 11 MEI 2011 UW TREKHAKEN SPECIALIST Bwj. mei 2002 Vanaf 382,- Vanaf €435,- Vanaf 435,- M Vanaf 449,- J57 Vanaf 460,- Vanaf 469,- 24-uurszeilrace Laatste bingo Prikkels opent cultureel jaar Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Eerste dodenherdenking Nesselande Seat ibiza III HB 3 drs. CD Mazda 2 HB 5 drs. S. Bwj. juni 2003 if. Ut CD* Nissan Micro HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 CD Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 CD Ford Focus II HB 5 drs. 3s Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Nesselande - Steun KWF Kankerbestrijding en Buddies for Life door mee te doen aan de vijfde editie van de Nesseloop, welke plaatsvindt op zaterdag 14 mei. De loop wordt geoganiseerd door Loopgroep Nesselande, Trackstars Nesselande, Dienst Sport en Recreatie en de winkeliersvereniging van Bou levard Nesselande. Start en finish van de Nesseloop vinden plaats bij het winkelcentrum aan de Boulevard. De route voert over een parcours dat is uitgezet rond de Zevenhuizerplas. De deelne mers kunnen kiezen uit een afstand van zeven of veertien kilometer. Bij de vrouwen loopt op de veertien ki lometer Wilma van Onna mee; zij is voormalige Nederlands kampioen op de tien kilometer. Kinderen van vijf jaar en ouder kunnen een afstand van één kilometer lopen; voor kin deren van acht jaar en ouder is er een loop over twee kilometer. Het startschot wordt gegeven door le den van parachutistenclub Sky Dive Rotterdam, die op een spectaculaire wijze op het strand landen. Inschrijven Op de dag zelf kan vanaf 9.00 uur in geschreven worden in de Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor kinderen bedraagt het inschrijfgeld 2,- euro; voor de zeven kilometer 4,- euro en voor de veertien kilometer 5, - euro. Een deel van het inschrijfgeld is be- REN MEE NAAR BOULEVARD NESSELANDE! MEI 2011 8TART 10.00 11.00 UUR stemd voor eerdergenoemde goede doelen. Start De kinderen starten om 10.00 uur; de zeven en de veertien kilometer om 11.00 uur. Meedoen aan de Nesseloop betekent werken aan je eigen gezondheid en tegelijk steun geven aan de gezond heid van anderen. Nesselande - Tijdens het laatste kin deratelier van het seizoen organi seert Sticthing Buurtwerk Alexander een fotoworkshop voor kinderen van vier tot negen jaar op. Na een korte uitleg gaan de deelnemers 'op loca tie'. Ter afsluiting wordt een groeps- Nesselande - De 24-uurszeilrace vindt plaats van zaterdag 14 mei 10.00 uur tot zondag 15 mei 10.00 uur. Omdat de leiding van de zee verkenners zelf meezeilt, is de or ganisatie op zoek naar vrijwilligers die enkele uurtjes willen helpen. Ook is men nog op zoek naar sponsoren. Voor meer informatie: info@scou- tingnesselande.nl. Nesselande - In de Kristal wordt zondag 15 mei van 14.00 tot 16.00 uur de laatste bingo van het seizoen gehouden. Er worden acht ronden gespeeld, de kosten voor een boekje bedragen 7,50 euro. De bingo wordt gehouden tijdens de soepzondag in het Nesscafé, die om 13.00 uur be gint. Voor meer informatie: 010-2862760. foto gemaakt. De activiteit wordt gehouden op woensdag 25 mei van 13.30 tot 15.00 uur in het Nesscafé in De Kristal, de entree bedraagt 2,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: 010- 2862760. Nesselande - Met 'Prikkels' wordt, voor de derde achtereenvolgende keer, in de deelgemeente Prins Alexander in september het cultu rele jaar geopend. Tijdens dit evene ment presenteert een groot aantal kunstenaars en culturele organisa ties zich aan het publiek. De deelgemeente heeft Prikkels tot icoon benoemd. Dit betekent dat Prikkels tot een van de gezichtsbe palende evenementen in de deelge meente is uitgegroeid. Tussen 9 en 18 september reist Prik kels door de deelgemeente. Vereni gingen of organisaties die zich wil len presenteren of kunstenaars die op zoek zijn naar publiek kunnen zich aanmelden via info@prikkels, nu. Voor meer informatie: www.prikkels.nu. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande Nesselande - De bewoners van de wijk Nesselande hebben woensdag 4 mei gezamenlijk stilgestaan bij de dodenherdenking. Op de Corsicalaan in het centrum van de wijk kwamen ouderen en jongeren samen om de oorlogsslachtoffers herdenken. Door Johanna van Waardenberg "Ik ben vanavond hierheen geko men, omdat ik wil dat mijn kinderen dit herdenken met mensen die de oorlog daadwerkelijk hebben mee gemaakt", zegt een aanwezige moe der. Samen met hagr dochter van tien en haar zoon van acht woont ze de ceremonie bij. "Vorig jaar heb ik de kinderen voor het eerst doden herdenking op televisie laten kijken. Helaas liep dat verkeerd af doordat die verwarde man de herdenking ruw verstoorde. Vooral mijn dochter is daar heel erg van geschrokken. Dit jaar wilde ik het anders doen. Toen ik hoorde dat er hier in de buurt een De vlaggen halfstok; de door kinderen ontworpen vlag ontbreekt; wellicht volgend jaar? :De eerste herdenking in Nesselande werd gewaardeerd. herdenking plaatsvond, besloot ik het hier bij te wonen." Eerste dodenherdenking Deze eerste dodenherdenking in Nesselande is tot stand gekomen door een samenwerking tussen de Brede School Nesselande, bewoners organisatie (WONIO), opbouwwerk, buurtwerk (SBA) en de deelgemeen te Prins Alexander. De behoefte aan een herdenking in de buurt groeide en de verschillende partijen beslo ten een bijeenkomst te organiseren. Ook de jeugd werd betrokken. "De kinderen van de scholen hebben een ontwerp gemaakt voor een vlag die we naast de Nederlandse zou den hangen. Helaas is er mede door de meivakantie tijdnood ontstaan en zijn de vlaggen niet afgemaakt, maar volgend jaar hebben we weer een kans", zegt Tineke van den Berg van SBA. Er was een grote groep jongeren aanwezig bij de herden king. Vanuit het jongerencentrum in de Kristal kwamen ze de ceremonie bijwonen. De twee minuten werden ingeluid door een trommel. Na het stilte moment konden de aanwezigen bloemen neerleggen en werd er een gedicht voorgelezen. Aan de op komst was duidelijk te merken dat de herdenking gewaardeerd werd. "Het is het eerste jaar, maar volgend jaar doen we het weer", zegt van den Berg.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33