pMAs HAMMEN VAN DER "Voetbal gaat mij niet vervelen, ook niet na 32 wedstrijden in 31 dagen" Gemalen open voor publiek advocaten fietsklaar.nl uw mobieJe fietsenmaker Volle zaal verwacht bij SNOOT! deHaij derV\4nde fietsklaar.nj^ HART VAN HOLLAND REGIO I 11 MEI 2011 3 Thuis in de regio. v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud fesjj? kijk ook op onze website www.droom-tuin.rd plant en Wij zijn er ook voor u! CBW-erkend Zevenhuizen - Een maand lang je niet druk hoeven te maken over je werk, da gelijks een voetbalwedstrijd bezoeken en door heel Europa reizen. Het klinkt als de droom van menig voetballief hebber. Thomas Rensen (29) maakte deze droom waar door 31 dagen on derweg te zijn en 32 voetbalwedstrij den te bezoeken. Door Bart Jansen Er ging veel voorbereiding vooraf aan de voetbalreis van Rensen. Het uitplui zen van de routes, het uitzoeken van de wedstrijden en het contact leggen met de plaatselijke fans. Het moest al lemaal gebeuren voordat Rensen op 31 maart vertrok voor de aftrap van zijn reis: Engeland U17 tegen Spanje U17 in Mol, België. Vanaf dag één werden er lange af standen afgelegd met de trein. Zo moest Rensen na afloop van de wed strijd in Mol snel de trein in om naar Wales te vertrekken. Dag twee van zijn tour speelde zich af in de stad Bangor, waar het plaatselijke team Bangor City een belangrijke wedstrijd speelt. Hij heeft met een aantal lokale fans afgesproken en geniet samen met hen van de wedstrijd. Een dag later reist hij alweer naar Londen en de dag daarna vertoeft hij in Berlijn. Bijna een race tegen de klok. "Ik heb veel moeten reizen. De ritten die ik met de nachttrein maakte duur den soms twaalf tot dertien uur, maar daar slaap je het grootste deel van." De langste treinreis die hij overdag maakte duurde zo'n acht uur. "Ik vind het hartstikke leuk om met de trein te reizen, je kunt lekker zitten en genie ten van het landschap waar je door heen rijdt. Die ene lange treinreis was door de Afpen, je kunt je voorstellen dat ik dat niet als straf zag." Bij treinreizen denk je aan vertragin gen. "Ik heb maar één of twee keer echt last van een vertraging gehad, maar dat kwam door een staking in België. Ik miste daardoor mijn trein, maar was uiteindelijk op tijd in Oos tenrijk voor de wedstrijd." Rensen heeft geen van de geplande wedstrijden gemist. Wel heeft hij een paar keer zijn reis last-minute om moeten gooien. "Het kwam weieens voor dat een wedstrijd van de zater dag naar de maandag werd verplaatst of juist op een zondag werd gezet omdat het een belangrijke wedstrijd was. Dat wilde nog wel eens las tig uitkomen met de slaapplaatsen die ik van te voren geregeld had." Over het algemeen sliep Rensen dan ook in hotels of in de trein. "Bij fans slapen gebeurde af en toe, maar vaak moest ik vlak na de wedstrijd, of heel vroeg in de ochtend alweer weg om de trein te halen, want anders redde ik het niet om op tijd voor de volgende aftrap te zijn." En daar draaide het uiteindelijk om: de voetbalwedstrijden. "In Duitsland heb ik op één dag twee wedstrij den gezien", zegt Rensen met een lach. Zijn hoogtepunt was het niet, dat waren de wedstrijden Schalke 04 tegen Internazionale en Chelsea tegen Tottenham. "Vooral Schalke 04 tegen Internazionale was groots, dat is mooi om mee te maken." Maar ook bij de kleinere wedstrij- Een keur aan toegangskaartjes van de wedstrijden die Rensen in april bezocht. den wist Rensen zich te vermaken. "Er sloop weieens een wedstrijd tus sen waarvan ik dacht, laat het maar voorbij zijn. Maar ik heb mij geen moment verveeld. Overal is de sfeer anders en dat maakt het juist leuk. Ik heb zoveel verschillende verha len gehoord en zoveel indrukken op gedaan." Deze verwerkte hij in zijn dagelijkse columns voor De Pers. Iedere dag weer schreef hij over voet bal. Rensen is de sport nog lang niet zat. "Het is dat het qua tijd niet hele maal uit kwam anders had ik afgelo pen zondag er nog een wedstrijd aan vastgeplakt. Mijn vdder had me al uit genodigd. Nee, voetbal gaat mij nog lang niet vervelen." Waddinxveen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard zet 14 mei van 10.00 tot 16.00 uur de deuren open van onder andere enkele gemalen in de regio. Het Gemaal en de Loods Zuidpias in Waddinxveen zijn open en in Nieuwerkerk aan den IJs sel de afvalwaterzuiveringsinstallatie (awzi) aan het Kortenoord. Ook het aan de overkant van de Rotte gele gen gemaal De Kooi (Bergschenhoek) is open voor publiek. Er worden rond- Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Het juiste adres voor: Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Puch en MonteglIS In- en verkoop tweedehands fietsen H Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9.2761 AV, Zevenhuizen www.fietskiaar.nl Dé mobiele fietsenmaker Zevenhuizen - Talent uit alle hoeken van Zuid-Holland en een singer-song writer uit Limburg: de ingrediënten voor een afwisselend programma van de zesde editie van Stars Not Only On Television (SNOOT!). De talentenshow vindt zaterdag 14 mei plaats in de theaterzaal van dorpshuis Swanla. leidingen gegeven en bij sommige ge malen staan noodpompen die gebruikt worden om 'droge voeten' te houden en zijn de muskusrattenvangers van de provincie Zuid-Holland aanwezig. Kinderen kunnen zich vermaken bij de speelhoeken met het aquaspel en kun nen een ijsje of popcorn halen. Bij awzi Kortenoord kunnen de kinde ren op de foto met Droppie Water. Voor meer informatie: www.hhsk.nl en www.nationalemolengemalendag.nl. Na de audities in april is er een ta lentvol gezelschap overgebleven van allerlei leeftijden en met allerlei soorten muziek en dans. Zij zullen in een professioneel vormgegeven decor, soms onder begeleiding van de eveneens professionele huis band, een soepel lopende en spet terende show verzorgen. De acts zijn zeer divers. Zo is er dans van de nog zeer jonge Démyelle Spruijt en Beau Janse, maar er is ook een zeer ervaren streetdancegroep als Chicks on kicks. Er zijn solisten - onder andere zanger John Staps uit Rotterdam, die onder andere een mooie musicalsong zal uitvoeren - maar ook complete hardrockbands als Deacon. Uit Zevenhuizen komt het koor LOZZ (Lekker Ontspan nen Zingen in Zevenhuizen) en uit Nieuwerkerk een twaalfkoppige big band onder de naam LBB (Low Bud get Band). De bezoekers zullen ver rast worden door bands die tot nu toe vrij onbekend waren, maar over een groot talent beschikken, zoals Garden Cherry en door zangeressen als Céline Overbeeke die op het punt staan door te breken. Hotel Vos, de culturele vereniging die de organisatie van SNOOT! ver zorgt, staat zich er op voor dat de cor, licht en geluid tot in dé puntjes verzorgd zijn. Aanvang 20.15 uur, entree 10,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.dorpshuis.nl of iedere avond na 19.00 uur in de foyer van dorps huis Swanla aan de Burg. Klinkha- merweg. Singer-songwriter Bert Korsten. Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. v 9 Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0160-633690 of 06-51610496 NOTARISKANTOOR Dorpsstraat 100 2761 AH Zevenhuizon Tel: 0180-631611

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3