Zuidpias De nieuwe gemeentegids Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Ontvangt u een uitnodiging voor het woonwensenonderzoek? Doe mee! Extra avond openstellingen op donderdag Woonweriserionderzoek in Nieuwerkerk aari den IJssel Overzicht informatieavonden in mei gemeente HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 11 MEI 2011 2u/dp(as entegids 2011 9emeente De gemeentegids 2011/2012 van Zuidpias is uit en wordt van maandag 16 mei tot en met 28 mei 2011 huis-aan-huis in de dor pen verspreid. In de gids vindt u, zoals u gewend bent, veel praktische informatie over de gemeente Zuidpias. Geen gids ontvangen? Heeft u na 29 mei 2011 nog geen nieuwe gemeentegids ontvangen, dan kunt u een exemplaar ophalen bij de receptie van het gemeentehuis Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Kijk voor de openingstijden op www. zuidplas.nl. U kunt ook mailen naar gemeenteOzuidplas.nl om een exem plaar toegezonden te krijgen. Foto's Een groot deel van de foto's in de nieuwe gemeentegids is afkomstig van inwoners van de gemeente Zuidpias. Zij deden mee aan de fotowedstrijd 'In Zuidpias staat een huis' van eind 2010. De winnende foto ziet u op de voorkant van de gids. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet vol doen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Oost Waalstraat 56, 2841 VH Moordrecht 3-kamer etagewoning (1e etage) Beschikbaar per 2-6-2011 Huur: 397,- per maand Voorwaarden: Maximaal 3 personen Maximum bruto jaarinkomen 33.614,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnum mer (0180) 33 03 00 of download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 16 mei vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde for mulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenverklaring (bij iedere inschrij ving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformu lier kunt u samen met de gevraagde gege vens in de brievenbus doen van het gemeen tehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk. De zomervakantie is in aantocht! Dat betekent dat veel inwoners van Zuidpias de komende tijd een paspoort of identiteitskaart gaan aan vragen. Om de wachttijden in het gemeente huis te verkorten, is de afdeling Publiekszaken enkele maanden ook op donderdagavond geopend van 17.00 tot 20.00 uur. U kunt dan terecht voor het aanvragen en ophalen van reisdocumenten, rijbewijzen en andere dien sten van de afdeling Publiekszaken. Wees op tijd met uw aanvraag! De extra avondopen stellingen zijn op: 12 mei, 19 mei, 26 mei, 9 juni, 16 juni, 23 juni en 30 juni. Meer weten? Bel (0180) 330 300 of kijk op www.zuidplas.nl. "«■•O, De gemeente Zuidpias onderzoekt de woon wensen van haar inwoners om het woning aanbod/bouwprogramma in de gemeente Zuidpias nog beter af te stemmen op de behoeften van de inwoners, nu en in de toekomst. Voor een compleet beeld wordt in opdracht van de gemeente Zuidpias een aanvullend woonwensenonderzoek uitgevoerd. Dit onder zoek richt zich op woonwensen van inwoners van het dorp Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor Moerkapelle, Moordrecht en Zevenhuizen wordt gebruik gemaakt van eerder gehouden woonwensenonderzoeken uit 2008 en 2009. Hier hoeft dit onderzoek dus nu niet opnieuw te worden uitgevoerd. Enquête woonwensen Het onderzoek gebeurt aan de hand van het invullen van een enquête via internet. Zo'n 4.000 huishoudens in Nieuwerkerk aan den IJssel zijn op basis van een steekproef hier voor uitgekozen. De vragenlijst bevat vragen over onder andere de huishoudensamenstel ling, woonsituatie, eventuele verhuisplan nen en voorkeuren voor type woningen en woonomgeving. Ook worden oud-inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel verzocht aan dit onderzoek mee te doen. Waarom zijn zij vertrokken? Hebben (veranderde) woonwensen tot het vertrek geleid? Ook is de gemeente geïnteresseerd in de vraag of oud-inwoners in de toekomst nog terug willen keren naar Nieuwerkerk aan den IJssel en welke overwegingen daarbij dan een rol kunnen spelen. Waarvoor dient het onderzoek? Met de woonwensonderzoeken van de dorpen van Zuidpias en bijdragen van vele deskundi gen (waaronder marktpartijen, corporaties en welzijnsinstellingen) stelt de gemeente een woonvisie op. Hierin wordt de visie beschreven op wonen in relatie tot werken, zorg en welzijn voor de komende twintig jaar. De gemeente gebruikt de uitkomsten van het woonwensenonderzoek daarnaast voor het opstellen van het woningbouwprogramma voor de komende jaren. Uitkomst enquête De resultaten van het onderzoek worden na de zomervakantie op de gemeentepagina en de gemeentelijke website bekend gemaakt. De resultaten worden dan ook aan de gemeente raad voorgelegd. Voorvragen over het woonwensenonderzoek kunt u terecht bij mevrouw Immerzeel van de gemeente Zuid plas. Zij is bereikbaar via het algemene telefoonnummer (0180) 330 300. U kunt ook mailen naar: j.immerzeel(3zuidplas. nl. Onderwerp Datum en tijd Locatie Informatieavond Bestemmingsplan Tweemanspolder en Polder De Wilde Veenen Donderdag 12 mei 2011 19.30 - 21.00 uur (inloop vanaf 19.15 uur) Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle Informatieavond Bestemmingsplan Moerkapelle Dorp Donderdag 12 mei 2011 19.30 - 21.00 uur (inloop vanaf 19.15 uur) Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle Inloopavond 'herontwikkeling gemeentekantoor Zevenhuizen' Maandag 16 mei 2011 Inloop van 19.30 tot 21.30 uur De Zevenster, Leliestraat 3 te Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5