Zuidpias gemeente RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS\ 11 MEI 2011 Openbare commissievergaderingen Vergadering: Datum: Locatie: Tijd: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling 16 mei 2011 Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel 20.00 uur Vergaderpunten 1. Opening 2. 20.00 - 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) 3. Vaststelling agenda 6. Ingekomen stukken 5. Vaststelling adviezenlijst commissie Maatschappelijke Ondersteuning van 4 april 2011 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Scenario's Promen en oriëntatie op werkplein (presentatie) De heer P. Kaufmann, hoofd van de afdeling Werk en Inkomen, zal over dit onderwerp een presentatie verzorgen. Portefeuillehouder: H. van der Torn 9. Rv Kadernota Wmo individuele voorzieningen In verband met de fusie moeten de verordeningen Wmo individuele voorzieningen geharmoniseerd worden. In deze nota wordt verder aandacht besteed aan de effecten van de vergrijzing alsmede worden er voorstellen gedaan om (een) pilot(s) op te zetten; de opbouw en verantwoor ding van het persoonsgebonden budget voor de hulp bij het huishouden te wijzigen; het vragen van een eigen bijdrage/eigen aandeel voor meerdere voorzieningen en de afbouw van de keuze voor de eigen auto in plaats van het Collectief Vraagafhankelijk vervoer. Bij dit alles is het uitgangspunt om, ondanks landelijke bezuinigingen, niet minder geld uit te geven aan de Wmo individuele voorzie ningen maar de financiële middelen te herschikken, waarbij de voorzieningen beschikbaar blijven voor iedereen die dat nodig heeft. Voorafgaand aan de bespre king zal een presentatie worden gegeven van de belang rijkste punten van het raadsvoorstel {Ril.000063). Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 10. Rv Onttrekking aan reserve mantelzorg ten behoeve van het Mantelzorgsteunpunt Op 5 april jl. hebben wij besloten De Meidoorn 1a in te richten als advies- en steunpunt voor ouderen en mantel- zorgers. Voor de kosten was dekking aanwezig in de gemeentebegroting. Ook voor de dekking van de eenmalige kosten die de inrichting van De Meidoorn 1a met zich meebracht, is dekking. Er is namelijk nog een reserve voor mantelzor gondersteuning, groot D 42.716,-. Deze reserve is ondergebracht in de egalisatiereserve Wmo. Onttrekking aan deze reserve is echter een bevoegdheid van de raad IR11.000065). Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 11. Rv Instellen krediet Centrum voor Jeugd en Gezin De gemeente Zuidpias ontvangt van het Rijk een brede doeluitkering CJG (BDU CJG). Een deel van deze uitkering (het Wmo deel) is beschikbaar om het Centrum voor Jeugd en Gezin te realiseren. Het college van burgemeester en wethouders is bevoegd om uitgaven te doen ten laste van de brede doeluitkering om het Centrum voor Jeugd en Gezin te realiseren. Het college is voornemens om conform het Plan van Aanpak CJG een investering te doen om het inlooppunt CJG in Nieuwerkerk aan den IJssel te realiseren. Hiervoor is het, na overleg met de accountant, wenselijk gebleken om de investering te laten verlopen via een krediet en de investering aan te merken als een investering met maatschappelijk nut. Het instellen van een krediet en het aanmerken van de investering als een investering met maatschappelijk nut is voorbehouden aan de gemeenteraad. Om deze reden wordt dit voorstel ter besluitvorming aan u aangeboden (R11.000081). Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 12. Sluiting Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: 17 mei 2011 (i.v.m. de vele agendapunten wordt een aantal agendapunten op 19 mei behandeld) Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 20.00 uur NB: M.b.t. het spreekrecht: insprekers die in de vorige vergadering eerder over het onderwerp Groene Structuurvisie (agendapunt 11) hebben ingesproken kunnen bij dit onderwerp niet inspreken. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Opening 20.00 - 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) Vaststelling agenda Ingekomen stukken: De fractie van CU/SGP heeft in de raadsvergadering van 19 april 2011 de brief van de heer A. Reijm met betrekking tot de WVG ter bespreking gevraagd. Vaststelling adviezenlijst commissie Ruimte van 5 en 7 april 2011 Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) Rondvraag 8. Infonota Concept ontwerp bestemmingsplan Tweemanspolder en polder De Wilde Veenen Voorafgaande aan de formele procedure van het bestem mingsplan, te weten de ter inzage legging van het ontwerpbestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbe- stemmingsplan ter inhoudelijke beoordeling en bespre king aan de commissie Ruimte voorgelegd. Z11.000720 (Iedere fractie is in het bezit van één exemplaar) Portefeuillehouder: M. Bosman 9. Infonota Concept ontwerp bestemmingsplan Moerkapelle Dorp Voorafgaande aan de formele procedure van het bestem mingsplan, te weten de ter inzage legging van het ontwerpbestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbe stemmingsplan ter inhoudelijke beoordeling en bespre king aan de commissie Ruimte voorgelegd. Z11.000689 (Iedere fractie is in het bezit van één exemplaar) Portefeuillehouder: M. Bosman 10. Infonota Herinrichting Raadhuisplein Nieuwerkerk aan den IJssel Onderdeel van het centrumplan Nieuwerkerk aan den IJssel is de herinrichting van het Raadhuisplein. Uit het parkeeronderzoek blijkt dat het niet mogelijk is om een autovrij Raadhuisplein te realiseren zonder alternatieve parkeergelegenheid. De raadscommissie Ruimte wordt geconsulteerd over de herinrichting van het Raadhuisplein met circa 50 parkeerplaatsen waarbij het Raadhuisplein meer een verblijfskarakter krijgt; het Raadhuisplein de mogelijkheid heeft voor nog nader te bepalen evenemen ten; het regime van de blauwe zone blijft bestaan; En de mogelijkheid bestaat om een ander gebruik toe te staan dan parkeren. Hierdoor is het uitwerken van een gebouwde parkeer voorziening langs het spoor niet meer noodzakelijk. Hiermee wordt een investering van circa O 4 miljoen voorkomen. Portefeuillehouder: M. Bosman 11. RV Vaststellen structuurvisie Groene Zoom De ontwerpstructuurvisie "Groene Zoom" te Nieuwerkerk aan den IJsset heeft vanaf 20 januari 2011 gedurende een periode van 6 weken ter inzage gelegen. Gedurende de termijn van tervisielegging zijn 18 zienswijzen binnenge komen. Voorts is er een niet formele reactie van de provincie Zuid-Holland binnengekomen. Ril000057 Portefeuillehouder: M. Bosman 12. RV Vaststellen Beeldkwaliteitptan Eendragtspolder Het Beeldkwaliteitplan Eendragtspolder is opgesteld in opdracht van de Stuurgroep Eendragtspolder, door Copijn Tuin- en Landschapsarchitecten en Franz Ziegler. Het doel van het beeldkwaliteitplan is tweeledig. Ten eerste als toetsingskader voor de welstandcommissie van de gemeente Zuidpias voor bouwwerken binnen het project Herinrichting Eendragtspolder. Ten tweede dient het als inspiratiebron voor toekomstige gebruikers en bouwers. R11.000073 Portefeuillehouder: M. Bosman Schorsing: de vergadering wordt op 19 mei 2011 voortgezet Raadscommissie Ruimte 19 mei 2011 (vervolg van de vergade ring van 17 mei 2011) Raadhuis (raadzaal). Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel 20.00 uur Vergadering: Datum: Locatie: Tijd: Vergaderpunten Heropening 13. RV Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Voor de realisatie van de Rotterdamse woonwijk Nesselande is in het verleden grondgebied van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle overge dragen aan gemdente Rotterdam. In het daaraan ten grondslag liggende convenant is vastgelegd dat in een deel van het overgedragen gebied een groene bufferzone wordt gerealiseerd, die na voltooiing weer wordt overge dragen aan gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Dit voorstel gaat in op de overdracht van de bufferzone en de bijbehorende wijziging van de gemeentegrens. R11.000013 Portefeuillehouder: M. Bosman 14. RV Procesverordening monumentencommissie Per 1 januari 2009 is de Monumentenwet 1988 op een aantal punten gewijzigd. Zo regelt de gewijzigde wet dat alle gemeenten vanaf 1 januari 2009 een monumentenver ordening en een monumentencommissie moeten hebben om het college te adviseren over monumenten en monumentale aangelegenheden. Voorheen beschikten de drie gemeenten afzonderlijk^iver een eigen monumentencommissie. Middels de voorge stelde procesverordening wordt het mogelijk voor de gemeente Zuidpias om een monumentencommissie in te stellen. Portefeuillehouder: M. Bosman 15. RV Beeldkwaliteitplan Linten Kwaliteitszone Ringvaart Als voorwaarde voor het bouwen in de linten (inclusief de zone Ringvaart) is in de regels van de bestemmingsplan nen 'Zuidpias West Nieuwerkerk', 'Zuidpias West Zevenhuizen-Moerkapelle', 'Zuidpias Noord' en 'Rode Waterparel' opgenomen dat nadere regels worden gesteld ten aanzien van de beeldkwaliteit. Deze regels die in een beeldkwaliteitplan worden omschreven vormen een onderdeel van het toetsingskader voor op te stellen bouwplannen. R11.000079 Portefeuillehouder: H. van der Torn 16. RV concept zienswijzen ontwerp begrotingen 2012 Grondbank en ROZ De raad wordt gevraagd om zijn zienswijzen over de ontwerpbegrotingen 2012 van de Grondbank en ROZ aan de betreffende Algemene Besturen kenbaar te maken. Portefeuillehouder: H. van de Torn 17. Sluiting

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7