Zuidpias Klikken mag Breien voor Albanië gemeente VERVOLG RAADSINFORMATIE WEEK 19 CeeBeeTees in 't Blok 8 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 11 MEI 2011 Wat de dames, en één heer, van het Breicafé normaal gesproken op de breimiddagen maken, zoals baby kleertjes, kleding en lakens, wordt via de stichting 'Hoop voor Albanië', naar Albanië gezonden. De spullen worden vaak gemaakt van door der den geschonken wol en lappen stof. In de kramen lagen daarom nu spul len die thuis gemaakt waren. De niet verkochte coupons'gaan als 'lap stof naar Albanië, zodat de mensen daar er zelf iets van kunnen maken op de door het Breicafé gedoneerde naai machines. De verkoop op Koningin nedag heeft een bedrag van 100 euro opgebracht voor Albanië. De zelfgemaakte spullen van het Breicafé gingen vlot van de hand. Nieuwerkerk aan den iJssel - De Nieuwerkerkse band CeeBeeT ees treedt op zaterdag 14 mei om 21.00 uur op in 't Blok. Deze punk roek-band speelt covers van onder meer de Ramones, Blink 182,3Doors Down en Kings of Leon. De toegang is vrij. 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Breicafé Zuidpias stond op Koninginnedag met kramen in de Dorpsstraat. Men kon er terecht voor zelfgemaakte hobbyspul len en voor coupons. Kidsdisco Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad 1 wordt voor vrijdag 13 mei van 19.00 tot 22.00 uur een kidsdisco georganiseerd voor leerlingen van de basisschool. Er is al leen frisdrank verkrijg baar, geen energydrank. Een aantal volwassenen houdt een oogje in het zeil. Eerder ophalen dan 22.00 uur is natuurlijk mogelijk. Vergadering: Datum: Locatie: Tijd: Raadscommissie Bestuur, Financiën en Beheer 18 mei 2011 Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den iJssel 20.00 uur 1. Opening 2. 20.00 - 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) 3. Vaststelling agenda U. Ingekomen stukken Brief Gedeputeerde Staten Zuid-Holland I Circulaire Financieel Toezicht Begroting 2012-2015 |A 299; op verzoek vanuit de raad). Brief VROM-inspectie/ministerie van Infrastructuur en Milieu I Rectificatie brief 6 januari 2011 inzake de resultaten van de quick scan uitvoering asbesttaken (A 310; op verzoek vanuit de raad). 5. Vaststelling adviezenlijst commissie BFB van 6 april 2011 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Rv Regionaal risicoprofiel De Veiligheidsregio Hollands-Midden heeft een concept Regionaal Risicoprofiel opgesteld. Een Regionaal Risicoprofiel is een inventarisatie en analyse van de in de veiligheidsregio aanwezige risico's, inclusief relevante risico's uit aangrenzende gebieden/regio's. De Wet Veiligheidsregio's schrijft voor dat het bestuur van de veiligheidsregio het risicoprofiel vaststelt na overleg met de gemeenteraden van de deelnemende gemeenten. De gemeenteraad kan daarbij zijn wensen kenbaar maken omtrent het in het beleidsplan op te nemen beleid IR11.000080). Voorafgaand aan de bespreking wordt een presentatie verzorgd door de heer R. Bitter van de Veitigheidsregio. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 9. Rv Verordening binnentreden ter uitvoering noodverordening In het kader van de harmonisatie dient de verordening binnentreden ter uitvoering noodverordening vastgesteld te worden. Zo is het mogelijk dat bij verordening aangewezen personen een woning kunnen binnentreden tegen de wil van de bewoner voor de handhaving van de openbare orde of veiligheid, of de bescherming van het leven of gezondheid van personen (R11.000071). Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 10. Rv Onttrekken voetpad Hertenkruid aan de openbaarheid Een deel van het achterpad aan het Hertenkruid heeft geen openbare functie meer. Om de juridische situatie in overeenstemming te brengen met de feitelijke situatie dient de openbaarheid aan het pad te worden onttrokken zoals bedoeld in de Wegenwet. Naar verwachting zullen de komende tijd meerdere van dit soort besluiten moeten worden genomen. Om de gemeen teraad hier zo min mogelijk mee te belasten wordt gemoti veerd voorgesteld deze bevoegdheid aan het college van burgemeester en wethouders te delegeren R11000072). Portefeuillehouder: A. Hazelebach 11. Rv Convenant spoorovergangen Zuidpias De veiligheid van het verkeer op gelijkvloerse spoorkruisin- gen is een punt van zorg. ProRail BV heeft als spoorbeheer- der belang bij een veilig spoor. Om die reden is ProRail BV samen met de gemeente Zuidpias en provincie Zuid Holland, bezig met het ontwikkelen van plannen voor het opheffen van gelijkvloerse kruisingen. ProRail BV stelt voor om alle nog aan te pakken spoorovergangen in een pakket te stoppen en de afspraken neer te leggen in een convenant Spoorovergangen Zuidpias. Met ProRail BV is overeenstem ming bereikt over de inhoud van de maatregelen en de financiering ervan. Het resultaat is neergelegd in het convenant spoorovergangen Zuidpias R11.000078). Portefeuillehouder: H. van der Torn 12. Rv Beleidsplan Economie Versterkt door de laagconjunctuur is met belangrijke partners de uitdaging aangegaan am de vitaliteit in de dorpen te versterken en economische ontwikkelingen als kansen te benutten. Voorop staan hierbij het behouden, versterken en bevorderen van de lokale economische activiteiten. De uitgangspunten waren deels al geformu leerd in het collegeprogramma. Portefeuillehouder: H. van der Torn 13. Rv Winkeltijdenverordening In het kader van de harmonisatie moet de winkeltijdenver ordening Zuidpias vastgesteld worden. Na eerdere behan deling in de commissie en de raad en na overleg met ondernemers is duidelijk geworden dat iedereen het "bij het oude wil houden". Daarom is in deze nieuwe verordening, de situatie uit de drie oude verordeningen overgenomen (R11.000074). - Portefeuillehouder: H. van der Torn 1A. Rv Vaststelling Verordening gemeentelijke rekenkamercommissie In voorliggend voorstel wordt de raad gevraagd in te stemmen met de Verordening gemeentelijke rekenkamer commissie [Ril. 000083). Portefeuillehouder: Selectiecommissie werving rekenkamercommissieleden 15. Sluiting De stukken liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidpias. nl (klik op "Bestuur Organisatie" en daarna op Vergaderschema en agenda's"). Dialoog raadscommissies: Bij De Dialoog kunt u los van de agendapunten een onder werp presenteren en kunt u in gesprek treden met de commissieleden. Waarom De Dialoog? Met De Dialoog wil de gemeenteraad burgers uitnodigen om in gesprek te raken met de leden van raadscommissie. De Dialoog geeft de mogelijkheid om over bepaalde onderwer pen met commissieleden van gedachten te wisselen, voordat eventuele besluiten worden genomen. Indien u een onderwerp onder de aandacht van de commis sie wilt brengen meldt u uw onderwerp met een korte toelichting uiterlijk drie werkdagen voorafgaand aan de vergadering aan bij de griffie. De voorzitter bepaalt de volgorde van de onderwerpen voor De Dialoog en de spreektijd. Hij/zij kan het onderwerp eventueel doorschuiven naar een volgende vergadering. Ook bepaalt de voorzitter of uw onderwerp in aanmerking komt voor De Dialoog. Zie voor tel.nr. onder kopje spreekrecht. Spreekrecht raadscommissies: Na de opening van de bovengenoemde commissievergade ringen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan; benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. nr. (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e-mail: griffieSzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 8