Kringgesprek met Tamara Venrooy Dagtocht Anbo in teken van asperges en aardbeien Openstelling Molen Windlust en Dagcentrum Korenaer Voor leerlingen van 0-75 jaar Kind en Afscheid Open Dag Boerderij Nooitgedacht HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 1 JUNI 2011 11 Dames op de pedalen Nieuwerkerk aan den IJssel - De inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel kennen Tamara Venrooy als wethouder. Voor de Inwoners van de Zuid plas is zij als wethouder wellicht wat onbekender. Na een halfjaar actief te zijn geweest binnen de gemeente Zuidpias verruilde zij het voor het pluche in de Tweede Kamer. Maandag 30 mei vertelde zij in de bibliotheek over haar ervaringen tijdens haar eerste jaar in de Hofstad. Door Bart Jansen Er zijn krap twintig mensen naar de bibliotheek gekomen om naar het Haagse avontuur van Tamara Ven rooy te komen luisteren. "Laten we het gezellig maken en in een kring gaan zitten", is de eerste opmerking van Venrooy. Ze wil ervoor zorgen dat er genoeg interactie plaats kan vinden. Als iedereen zit, neemt ook Venrooy plaats en start ze haar ver haal. "Op 9 juni vorig jaar vonden de verkiezingen plaats. Het was een lange en spannende dag, pas rond half vijf lag ik in mijn bed", vertelt Venrooy. De volgende dag moest zij alweer vroeg aan de slag voor de gemeente Zuidpias. Wel voor een van de laatste keren want in de nacht van 9 op 10 juni werd dui delijk dat zij namens de WD in de Tweede Kamer plaats zou gaan ne men. "Een enorme omslag, moet ik bekennen", aldus Venrooy. "Het gaat er op het Binnenhof heel anders aan toe dan binnen de gemeente." Zo kreeg Venrooy meer en meer te maken met de pers, moest zij meer op haar woorden letten en bleek het politieke spel in Den Haag andere spelregels te hebben. "Vooral de manier waarop je praat en hoe je elkaar behandelt is in de Tweede Kamer van groot belang", laat Venrooy weten. "Je moet hele zachte taal gebruiken, want als je te harde taal gebruikt dan kan dat al snel tot problemen leiden. Jour nalisten proberen je dan een reac tie te ontlokken." Dat vindt zij niet altijd even fijn, maar ze benadrukt wel dat zij zelf niet 'zonder de pers kan en de pers niet zonder haar. Venrooy praat graag met en over de pers, maar het liefst praat ze over de zorg in Nederland. Voor het leeuwendeel van de bezoekers is dat ook het onderwerp waarover zij Venrooy aan de tand willen voelen. Er moet wat veranderen en dat is Venrooy helemaal met ze eens. De bezuinigingen passeren de revue en ook de toestand in de verschillende zorginstellingen worden besproken. Venrooy: "Het gaat er op het Binnenhof heel anders aan toe dan binnen de gemeente.' Venrooy gaat drie keer per week op werkbezoek en ziet grote verschil len in kwaliteit binnen de zorg. Daar wil zij iets aan doen. Daarnaast legt ze één van haar ideeën uit: "Ik ben van mening dat mensen die niet te vreden zijn over de kwaliteit van de zorg die zij krijgen, dit mogen mel den en daar ook niet voor hoeven te betalen", aldus Venrooy. Zij ver gelijkt het met het aanschaffen van nieuwe spullen. "Als je ontevreden bent over een gekocht product, dan ga je toch terug naar de winkel? Dat zou met zorg ook moeten kunnen." Het brengt een hele discussie te weeg, die nog uren in beslag had kunnen nemen. Om kwart voor tien is het echter genoeg geweest. Ven rooy is blij dat men haar heeft kun nen voorzien van feedback: "Ik hoor graag hoe men over de zorg denkt, dat kan ik dan weer meenemen in de Kamer. Dus dankjulliewel." Daar mee is de avond echt ten einde. Als het aan Rieke Overbeeke van de bi bliotheek ligt dan komt 'wethouder Tamara' nog een keer terug om de discussie voort te zetten. Genieten van asperges in Brabant. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo dagtocht ging woensdag 25 mei rich ting de provincie Noord-Brabant. Via allerlei schilderachtige plaatsjes en door de bossen bij Oosterhout werd Bavel bereikt waar het gezelschap in korenmolen De Hoop van een aspergemaaltijd kon genieten. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan een modern aardbei- enteeltbedrijf, waar men kon zien hoe de aardbeien in enorme kas sen werden gekweekt en geoogst. Hierna verplaatste het gezelschap Nieuwerkerk aan den IJssel - Korenmolen Windlust en Dagcentrum Koren aer, gevestigd aan het Kortenoord, zijn zaterdag 11 juni, pinksterzaterdag, voor publiek geopend van 10.00 tot 16.00 uur. In de theeschenkerij en in de winkel kan men terecht voor diverse bakke rijproducten, zoals gevulde koeken en appelflappen, maar men kan ook diverse soorten meel kopen om zelf brood te bakken. Voorts zijn er allerlei producten te koop uit de eigen werkplaats van het Dagcentrum. In de theeschenkerij kan men genieten van een heerlijke lunch of high tea. Gezien het grote succes van de rondvaarten met de Libra tijdens de afgelopen Molendag in mei, kan men ook deze zaterdag weer de Hollandsche IJssel op. Bij Molen Windlust kunnen bezoe- zich naar een aspergekwekerij waar het aspergesteken gedemonstreerd werd. Na nog een kopje koffie met een aardbeiengebakje in de koren molen, werd het tijd om terug naar Nieuwerkerk te gaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de Open Dag op zaterdag 28 mei overhandigde directeur Basti- enne Prins van de Stichting Nieu- werkerkse Muziekschool de nieuwe brochure aan de jongste (Gigi Engel) en de oudste leerling (Aart Prinsen). Bastienne Prins benadrukte in haar praatje dat de muziekschool voor elke leeftijdsgroep aanbod heeft. Docent Corry de Klepper toont dat kinderen al op jonge leeftijd be langstelling hebben voor muziek. kers kennismaken met alle aspecten van het malen van het meel en het functioneren van een korenmolen in vol bedrijf. De molen is iedere woensdag ge opend van 13.00 tot 16.00 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. De theeschenkerij is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en iedere tweede zaterdag van de maand van 10.00 tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van Passage organiseren voor maandag 6 juni voor leden en niet-leden een fietstocht van circa twintig kilometer. Onderweg wordt een koffiestop gemaakt. De tocht gaat om 19.00 uur van start vanaf het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53. Bij twijfel over de weersomstandigheden en voor andere vragen: 0180-312402. Nieuwerkerk aan den IJssel - Boer derij Nooitgedacht heeft een andere functie gekregen. Na een grondige renovatie is de 350 jaar oude boer derij veranderd in een woonzorg voorziening met dagactiviteiten voor mensen met een lichte verstan delijke beperking. ASVZ, organisatie voor zorg- en dienstverlening van A tot Z, huurt de woonzorggebouwen die aan de locatie zijn toegevoegd. De heer en mevrouw Molenaar blij ven in de boerderij wonen en de op het terrein gevestigde Oudheidka mer blijft in tact. Open dag Op Boerderij Nooitgedacht wordt voor zaterdag 4 juni een Open Dag georganiseerd. Belangstellenden zijn van 13.30 tot 16.00 uur wel kom om een kijkje te komen nemen. De bewoners zijn graag bereid een rondleiding te verzorgen en me dewerkers van ASVZ zijn aanwezig voor het geven van informatie. Boerderij Nooitgedacht is gevestigd aan de 's-Gravenweg 6. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Hoe betrek je kinderen bij het afscheid nemen en bij een uitvaart?' Over dit thema verzorgen Petra Verschoor en Sylvia van Leeuwen van Sereen Uit vaartverzorging op dinsdag 7 juni om 19.30 uur een lezing bij Zorgpunt Zuid plas aan het IJslandsmos 4. Tijdens de lezing vertellen beide dames over hun ervaringen, geven ze informatie over het rouwproces bij kinderen, dragen ze ideeën aan hoe men kinderen kan betrekken bij het proces van afscheid nemen en geven zij tips over de omgang met kinderen en hun verdriet. Er is te vens voldoende gelegenheid tot het stellen van vragen. Vooraf aanmelden is gewenst in ver band met het beperkt aantal plaat sen. Dit kan via info@sereen.nu of 06-10366295. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie: www.sereen.nu/agenda

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11